Skocz do zawartości

Nawracający luz w sterach.

Miloszs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu mam luz w sterach, który się robi po każdym / co dwa treningi. Za każdym razem muszę skręcać mocniej stery i jest ok, ale tylko przed jazdą.  Co może być przyczyną? Podkładek pod mostkiem nie brakuje. Wszystko jest dobrze złożone.

Masz normalny system w sensie Ahead? Jeśli tak to może szyszka Ci się cofa do góry przez co łapiesz luz? A jak śrubki CI się luzują to kup klej do gwintów i po sprawie, aczkolwiek to w całym mostku musiały by się śrubki luzować...hmyyy...

5 godzin temu, Franz Mauer napisał:

Wcześniej też miałeś takie problemy i czy robiłeś coś ze sterami, kokpitem, widelcem? 

Czy po ściągnięciu mostka widać na rurze ślady jego przesuwania się? 

Zdejmowałem widelec. Na rurze sterowej nic nie widać. Myślę, że problem może być związany z szyszką/gwiazdką. Odkręciłem kapsel, razem z nim i ze śrubą wyszła częściowo szyszka (śruba została w szyszce).  

Edytowane przez Miloszs
2 godziny temu, Franz Mauer napisał:

No to chyba wszystko jasne. Masz gwiazdkę czy ekspander rozporowy? 

Tak. Da się to naprawić, czy trzeba wymieniać gwiazdkę?

Edytowane przez Miloszs

Hehehe mi się przypomina akcja jak byłem z mą lubą w kinie na dobrym filmie a potem poszliśmy do MaCa i gość się pyta posypka Lion czy Kit kat a ja na to "Tak!" :D

Pewnie ma ekspander z karbonową rurą najlepiej zmienić wtedy ekspander, chyyyba że ma aluminiową rurę i ekspander to wtedy trzeba nabić gwiazdkę.

• Lubię to! 1
7 godzin temu, Miloszs napisał:

Myślę, że problem może być związany z szyszką/gwiazdką.

To powinno służyć wyłącznie do regulacji. Po dokręceniu mostka kapsel ze śrubą można zdemontować.

Za bardzo nie znam się na częściach karbonowych ale czy mostek i ten ekspander rozporowy nie powinien być ze sobą skorelowany (ekspander jako wypełniacz pod mostek)?

Jak sterówka jest karbonowa to nie może być tam gwiazdki. Jeśli masz ekspander to podejrzewam, że wystarczy go dokręcić i po problemie.

11 godzin temu, Kruk napisał:

i gość się pyta posypka Lion czy Kit kat a ja na to "Tak!"

Któryś kierowca rajdowy (nie pamiętam nazwiska) jak dostawał pytanie i zależnie od tego czy zrozumiał czy nie odpowiadał "tak" lub "nie". To właściwie były jedyne odpowiedzi jakich udzielał dziennikarzom 😀