szary_wolf

Manetka 2-biegowa

Rekomendowane odpowiedzi

szary_wolf

Cześć.

Od razu informuję, że nie pytam jak przełączyć/przestawić manetkę 3-biegową na 2-biegową, to już wiem z innych tematów :)
Moje pytanie brzmi, czy można kupić manetkę WYŁĄCZNIE 2-biegową? Czy Shimano, albo inny producent produkuje takie manetki? Rower do mtb.

Gdyby ktoś mógł podać, który starszy model deorki i slx-a ma przełącznik 2/3 biegi, bo serie 6000 i 7000 już go nie posiadają, będę bardzo wdzięczny ;)

Edytowane przez szary_wolf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kkaaeell

Deore 610 ma "pstryczek" jezeli bys chcial to mam na sprzedaz bo musialem wymienic na i speca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Sram ma takie manetki.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary_wolf

Dzięki @Sziva, czegoś takiego szukałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

2/3 biegowe od Shimaniaka to te same po prostu przerzutką ograniczasz manetkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary_wolf

W Deore m6000 i SLX m7000 nie ma już przełącznika 2/3 pod manetką i to jest dla mnie problem, bo nie chcę się bawić w regulację zasięgu przerzutki. Chętnie kupiłbym starszą wersję Deore/SLX, gdyby mocowanie było kompatybilne z nowymi klamkami w systemie I-Spec II, ale nie jest i dlatego zastanawiam się nad typową manetką dwubiegową, np. właśnie SRAMa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Motke
6 godzin temu, szary_wolf napisał:

W Deore m6000 i SLX m7000 nie ma już przełącznika 2/3 pod manetką i to jest dla mnie problem, bo nie chcę się bawić w regulację zasięgu przerzutki.

Szukasz problemu w miejscu gdzie go nie ma. Ogranicznikiem jest sama przerzutka. Magiczny przełącznik nie jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Też tak uważam, Manetki od Srama mają inny ciąg linki, nie połączysz ich z przerzutką przednią (chyba że Sram akurat do przednich ma ten sam ciąg, tego nie wiem). Kup sobie manetkę M6000 czy M7000 i z bani. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Tak z innej beczki mały oftop
Czy na 100 to nie będzie działać Manetka sram z przerzutka shimano?
Miałem manetke sram(nie pamiętam modelu ale x7 lub podobna) połączona z shimano Deore i działało bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary_wolf

Właśnie nad takim rozwiązaniem najmocniej się zastanawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Ustawiasz przerzutki ograniczenia i manetka nie ma prawa wrzucić więcej, gdyby tak było to by np. w XTR m9000 byłby ten przełącznik z 3 na 2 biegi a go nie ma a to topowa grupa Shimano, także na pewno nie będziesz mieć problemów jak kupisz m6000 czy m7000 czy wyżej.

Co do Sramowskiej manetki z przerzutką shimano, jak testowałeś to bardzo możliwe że działa, w sumie to nawet trochę logiczne. Kwestia teraz wyglądu czy lepiej mieć 2 takie same manetki czy jedną taką jedną taką, ja bym wolał komplet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi