Skocz do zawartości

szosa turystyka

Golinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po zakupie pierwszego roweru szosowego, jako że nie będę się ścigał a jeździł tylko turystyczno - kondycyjnie - brzuchozbijnie szukam butów w których po przejechaniu 50km bd w stanie  na piechotę zwiedzić rynek, zamek czy co tam w daniej miejscowości uświadcze. Z  uwagi na to myślałem: a kupię sobie Xpedo Spry, drogie platformy ale butów sportowycg do biegania i trekingu mam kilka więc i tak zaoszczędzę ale naszła mnie myśl że może coś jednak będe tracił na szybkości i wydajności w trasie więc może jakieś bloki ale nie mogę znaleść nic sensownego poza Shiamano RT5  które sa nieco drogie. :( jakieś pomysły?

Aby nie tracić na szybkości i stabilności musiałbyś kupić tylko i wyłącznie pedały spd lub spd-sl. Te pierwsze Ro pedały MTB i do nich możesz kupić przeróżne rodzaje butów od wyczynowych po rekreacyjne z mocno schowanymi blokami w podeszwie które najbardziej nadają się do chodzenia. Pedały spd-sl przeznaczone są do butów szosowych, które. Je spełnia Twoich oczekiwań. Burty różnią się tez sztywnością podeszwy - każdy producent posiada swoją skale sztywności.
Ps.
1. Pedały spd MTB polecam klasyk czyli Shimano 520
2. Temar był już poruszany na forum wiec dlaczego nie skorzystasz z wyszukiwarki ? Odpowiedz proszę bo jestem ciekaw !

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

16 godzin temu, Golinski napisał:

jako że nie będę się ścigał a jeździł tylko turystyczno - kondycyjnie - brzuchozbijnie szukam butów w których po przejechaniu 50km bd w stanie  na piechotę zwiedzić rynek, zamek czy co tam w daniej miejscowości uświadcze.

Tu w zupełności wystarcza przysłowiowe trampki i platformy z koszykami, żeby chociażby sobie łydy nie przeorać.

16 godzin temu, Golinski napisał:

ale naszła mnie myśl że może coś jednak będe tracił na szybkości i wydajności w trasie więc może jakieś bloki

Jeżeli nie będziesz się ścigał to nie ma sensu pchać się w zatrzaski. Nie zależnie jaki system jest użyty do integracji z rowerem to "tracenie szybkości i wydajności" wiąże się  z techniką jazdy.