Skocz do zawartości

RockShox Recon RL - mocowanie hamulca PM.

szary_wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przejrzałem tematy w dziale Hamulce tarczowe i w dziale Amortyzatory RockShox, ale nie znalazłem podobnego tematu, dlatego dodaję nowy. Nie wiedziałem w którym dziale dodać taki temat, dlatego jeżeli administrator uzna, że należy go przenieść do działu Hamulce tarczowe, bardzo proszę :)

Posiadam amortyzator RS Recon RL, do którego można wsadzić wg producenta tarczę do 203 mm. Czy żeby zamontować w nim tarczę 180 mm potrzebuję adaptera 20 mm, czy tak jak w niektórych amortyzatorach jest on już przystosowany od razu do tarczy 180 mm? Nie mam jeszcze zacisków i nie mam jak tego sprawdzić, a nie chcę niepotrzebnie kupować adaptera, dlatego proszę o pomoc :)

Słabo szukałeś. Amor bez adaptera obsłuży tarczę 160 mm, więc musisz kupić adapter dla tarczy 180 mm skoro takiej chcesz użyć. Chyba, że mocowania od razu przystosowane jest pod 180 mm wówczas nie trzeba zadnych adapterów. Zawsze możesz napisać do sprzedawcy i zapytać. Ot wsio.

Edytowane przez Gość

Szukałem i gdybym znalazł informację na ten temat to nie zakładałbym tematu.

Znalazłem na forum temat w którym opisana jest sytuacja, gdzie dodano adapter 20 mm do amortyzatora przystosowanego od 180 mm wzwyż, przy założonej tarczy 180 mm, link poniżej. Dlatego chciałem zapytać kogoś, kto ma/miał taki amortyzator jak ja, czy można do niego założyć 160, czy od 180 mm wzwyż.

Edytowane przez szary_wolf