Skocz do zawartości

Korba kompatybilna z Token Ninja

Csaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozglądam się za korbą i troche sie pogubiłem z oznaczeniach i standardach suportów.

Suport jest na PF30 i pytanie czy FSA np. -K-Force lub SL-K da się pożenić z tym suportem:

https://sklep.token-polska.pl/suport-tf4630-p-68.html

Jeśli nie, to czy jest coś pokroju K-force'a, SL-K, ale kompatybilną z Tokenem? Sram Red 22?

Edytowane przez Csaga

Rama Fuji Roubaix, mufa 68mm, PF30, aktualnie wkład Praxis z korbą Oval 300.

Do Praxis'a pisałem i dostałem odpowiedź, że nie robią suportów pod FSA.

Potem znalazłem temat o Token Ninja i zdaje się, że kołnieża od misek powinny mieć zbliżoną grubość do misek PF30, więc teoretycznie ramiona FSA np. SL-K powinno dać się właściwie skręcić na tej krótkiej osi (BB/PF30). Mam małe rozeznanie szczególnie w tych typach suportów, więc nie wiem czy to wystarczy czy jeszcze jakieś 'kwiatki' mogą się pojawić?

PF30 mówi nam tylko o średnicy mufy w ramie. Dla tego standardu wynosi 46mm.  Pod ten standard jest bardzo duży wybór przeróżnych rozwiązań.

Wiemy tez że szerokość mufy jest 68mm - to już dużo wiemy, bo dla korby  o średnicy osi 30mm (zakładam że o taka nam chodzi)  liczba potencjalnych modeli szybko nam się zawęża (do dwóch :-))

Ostatnia informacja jaka nam potrzebna to już dotyczy samej korby. Czy jest ona w standardzie BB30 czy BB386. 

FSA lubi być w BB386 - wtedy pasuje nam NINA TF46386

Jeżeli korba była by w standardzie BB30 wtedy zapodajemy NINJA TF4630

Ściągę załączam.

Jeśli korba ma oś 24mm to jeszcze inna bajka na którą również jest rozwiązanie. Jak cos to pytać. Jeszcze jeszcze kilka przypadków które mogą wystąpić ale nie chce zamotać za bardzo odpowiedzi.

PF30.jpg

Jak ja lubię Tokena :D Samo to że ma multum kombinacji to jeszcze płynność pracy lepsza niż w XTR i nie ma tutaj czegoś o podlizywaniu tylko opinia zadowolonego kupującego wkładu pod pressfit Token ninja.

Korba SL-K jest przynajmniej w tym przypadku w standardzie BB30, ale ma krótką oś, suport jest pod miski PF30. Też mi sie wydaje że TF4630 powinien pasować, choć martwi mnie długość osi.

Generalnie próbowałem kontaktować się z FSA, ale sami nie są specjalnie zorientowani, poza tym mój angielski jest dosyć ubogi w tych tematach ;)

Zakupiłem suport TF4630, zamontowałem, korbe SL-K też i wszystko hula. Cieszy mnie prostota i uniwersalizm części, bez zbędnych udziwnień i zbędnego materiału - montaż i demontaż banalny bez potrzeby używania jakiś ściągaczy etc. :)

Dzięki bardzo za pomoc :)

Dużo osób chwali TOkena sam posiadam Token Ninja i ostatnio kumplowi poleciłem suport Token BSA, dobre produkty za dobrą cenę, tylko niech nie spoczną na laurach bo ja tutaj ludziom polecam a jak kupią i bubel by wyszedł to pretensje będą mieli :P Także bez obijania się proszę i trzymać poziom Token :D 

• Lubię to! 1

🙂 - dzięki za miłe słowa. TOKEN stara się jak może najlepiej aby trzymać poziom. TOKEN na rynku jest od 2002 roku i raczej od początku jest dobrze kojarzony przez klientów. Każdemu zdarzają się czasem wpadki  lecz TOKEN błyskawicznie na nie reaguje poprawiając produkt. Dotąd żadna nasza nawet błaha uwaga przesłana do "centrali" nie pozostała bez odzewu 😉

Witam podepnę się pod temat też mam problem z supportem,rower kupiłem przez internet i mam problem bo w okolicznych serwisach nie ogarniają.Posiadam taki rower https://katalog.bikeworld.pl/2017/web/produkt/rowery/szosowe/fuji/52385/sl_2_5 i nie chciałbym zmieniać korby a sam suport(strzela niemiłosiernie)tam jest taki sam standard jak wyżej koledzy pisali czyli  PF30 BB i korba Oval Concepts 300 więc jak kupię tokena Suport TF4630 będzie ok?Czy coś jeszcze potrzebuję?

TF4630 jest do korb z krótszą osią, można wymienić na Tokena tylko inny model. Ale od początku...

Jeśli masz Praxisa to dziwne, że masz tam trzaski, bo ma taką budowe jak Token (jest skręcony w środku). Długo na nim jeździsz? Może jest jakiś luz, może wystarczy dokręcić, albo wyjąć, wyczyścić nasmarować i skręcić z powrotem? Ostatecznie łożyska

Godzinę temu, Csaga napisał:

TF4630 jest do korb z krótszą osią, można wymienić na Tokena tylko inny model. Ale od początku...

Jeśli masz Praxisa to dziwne, że masz tam trzaski, bo ma taką budowe jak Token (jest skręcony w środku). Długo na nim jeździsz? Może jest jakiś luz, może wystarczy dokręcić, albo wyjąć, wyczyścić nasmarować i skręcić z powrotem? Ostatecznie łożyska

Właśnie byłem pewien że to support ale gość od którego kupiłem rower mówi że to raczej nie to.Podobno może strzelać coś w sterach,rurze sterowej więc już sam nie wiem,oddawałem do serwisu który podobno jest dobry i też nie są do końca pewni.Może dlatego że zasugerowałem im że to support i widelca nie sprawdzili.

Ktoś kiedyś dobrze powiedział, że oddając do serwisu lepiej nie sugerować co może dolegać.

A wracając to nie pozostaje nic innego jak sprawdzać pokolei. Kominy w korbie, stery, hak przerzutki, suport, mostek, bloki, pedały, w sumie może być wszystko łącznie ze sztycą, siodełkiem czy klamkami .

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

W dniu 18.04.2019 o 20:52, Csaga napisał:

Ktoś kiedyś dobrze powiedział, że oddając do serwisu lepiej nie sugerować co może dolegać.

A wracając to nie pozostaje nic innego jak sprawdzać pokolei. Kominy w korbie, stery, hak przerzutki, suport, mostek, bloki, pedały, w sumie może być wszystko łącznie ze sztycą, siodełkiem czy klamkami .

Sprawdziłem chyba wszystko,teraz jeździłem z ziomkiem co ma taką samą ramę jak ja i mówi że miał to samo i support do wymiany.(wymienił i nie stuka)

Edytowane przez MikuS
  • Lubię to! 1
Sprawdziłem chyba wszystko,teraz jeździłem z ziomkiem co ma taką samą ramę jak ja i mówi że miał to samo i support do wymiany.(wymienił i nie stuka)
Teraz masz raczej pewność i o to chodzi, bo pieniądze łatwo się wydaje i może się okazać, że na darmo.

12 godzin temu, Csaga napisał:

Teraz masz raczej pewność i o to chodzi, bo pieniądze łatwo się wydaje i może się okazać, że na darmo.

Czyli jaki suport muszę kupić żeby nie zmieniać korby?

W dniu 29.04.2019 o 22:14, token_pl napisał:

A ta korba Oval Concepts 300 to jaką ma oś. Nie czasem 24/22 mm ? To nie czasem takie coś?  https://www.randombikeparts.com/products/oval-concepts-300-praxis-gxp-50-34t-172-5-road-bike-crankset-10-11-speed-new

https://www.randombikeparts.com/products/oval-concepts-500-praxis-m30-52-36t-172-5mm-road-bike-crankset-10-11-speed-new u mnie jest takie coś

Jeśli jest tam mufa Pf30 to do tej korby powinien pasować TF4630. Jeśli by się okazała oś za długa trzeba dołożyć adaptery BB386R30. Nie napisali w opisie korby nic o długości osi (albo nie zauważyłem ;-))

5 godzin temu, token_pl napisał:

Jeśli jest tam mufa Pf30 to do tej korby powinien pasować TF4630. Jeśli by się okazała oś za długa trzeba dołożyć adaptery BB386R30. Nie napisali w opisie korby nic o długości osi (albo nie zauważyłem ;-))

Dobra dzięki.Jakie klucze będą mi potrzebne żeby to założyć? 

Szkoda tylko, że nie robicie supportu pod bb30a pod ośkę fi30 bo brałbym od razu a taki jedynie robi bbinfinity za 200$.

W mtb na osi fi24 jak tylko coś zacznie skrzypieć to zmieniam na Tokena  ;-).

Edytowane przez daihat
  • Lubię to! 1