Skocz do zawartości

Suport Token TK877EX

szary_wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałem zapytać, czy Waszym zdaniem warto wydać drugie tyle i zamiast shimanowskiego sm-bb52 wziąć tokeny? Wyczytałem na stronie producenta, że mają ceramiczne kulki w łożyskach. To prawda, że nie ma w nich problemu z wymianą łożysk na 6805 2RS, które w shimano są niestandardowe?

Dużo piszecie o pressfitach ninja, ale o tym suporcie nie znalazłem opinii, proszę o podzielenie się doświadczeniami :)

Edytowane przez szary_wolf

Hehe witam ponownie.

Jeśli masz PressFit'a to bierz Tokena ninja, drogi aaale:

-nie ma problemów z trzaskami z ramy

-mega smukło działają

-w razie co są dostępne łożyska od ręki

-demontaż banalnie prosty bo jest skręcany na klucze do HT 2

Minus? Cena powyżej 200 złotych ale moim zdaniem są lepsze od XTR'owego Pressfita o rząd wielkości. W życiu nie wrócę do Shimano mimo że nie narzekałem na Shimano nigdy aczkolwiek ta prostota montażu, brak trzasków i smukłość przewyższa Shimano, Sramoskich napędów nie miałem także się nie wypowiem.

Hehe, to przez Ciebie ten post ;) 

Pressfit odpada, aluminiowa rama i klasyczne BSA.

Próbowałem znaleźć jakieś opinie na temat tego Tokena, ale mało kto o nim pisze, głównie rozpisują się o pressficie. Jeśli chodzi o alternatywę dla ht2 od shimano, to przeważają Accenty, ale ile ludzi, tyle opinii. Jedni piszą, że są nieszczelne, inni, że są świetną alternatywą i można wymieniać łożyska.

Masz jakieś doświadczenia z suportem od Tokena, ale BSA? :)

Nie na BSA Tokena nie jeździłem, ale patrząc się na opis tych BSA Tokena co Ci podlinkowałem maja łożyska premium czyli pewnie te same co Token ninja czyli mega płynne.Accentów też nie miałem ale też czytałem że to dobra alternatywa dla Shimano. Jeśli chodzi o token to jak chcesz mieć dobre łożyska to weź może te :

https://allegro.pl/oferta/suport-lozyska-suportu-token-tk888-black-triple8-7459540340

strona producenta:

https://sklep.token-polska.pl/suport-triple8-tk888-czarny-p-17.html

Jak padną to pewnie zamówię te ze strony producenta, ale nie ceramiczne, bo przewyższają cenę całego suportu, aż tak szybkich łożysk nie potrzebuję ;) ale dzięki, poszukam tańszych zamienników :)

W dniu 21.12.2018 o 20:12, szary_wolf napisał:

Namyśliłem się i biorę te 878 na łożyskach premium, mam nadzieję, że nie będę żałować. Dzięki! ;)

Witam, już trochę minęło czasu od ukazania postu, dlatego chciałem zapytać jak sprawuje się zakupiony support od firmy TOKEN ? Sam chciałbym go zamówić, ale nie mogę znaleźć dobrych testów ani opinii na jego temat.

token.JPG
W dniu 15.08.2019 o 14:20, Kruk napisał:

W suporcie najważniejsze są nic innego jak łożyska, a Token daje premium i są na serio premium, bo kręci się korba o wiele płynniej niż Shimano nawet XTR/DuraAce.

Czytałem właśnie, że mają małe opory toczenia, ale głownie mnie zastanawia jak ze szczelnością? Zastosowanie łożysk premium na pewno zwiększa trwałość w przeciwieństwie do jednostronnie uszczelnionych shimano. Zaglądałeś może do środka, TOKEN zastosował może podwójne uszczelnienie ?

Łożysko tokena z zewnątrz wygląda standardowo jak maszynowe z dwoma uszczelkami po jednej z każdej ze strony. Potem na to idzie jeszcze duży kapsel-uszczelka także od strony zewnętrznej suportu mamy 2 uszczelniania.  :)

W dniu ‎15‎.‎08‎.‎2019 o 10:57, karol.m44 napisał:

Witam, już trochę minęło czasu od ukazania postu, dlatego chciałem zapytać jak sprawuje się zakupiony support od firmy TOKEN ? Sam chciałbym go zamówić, ale nie mogę znaleźć dobrych testów ani opinii na jego temat.

token.JPG

Ja na tym suporcie zrobiłem już ponad 1000 km i wszystko działa bez zarzutu, ale podkreślam, że deszczu i kałuż to mój rower nie widział :P A jeśli chodzi o opory, to rzeczywiście są one tak małe, że jak puściłem swobodnie ramię korby przed założeniem drugiego ramienia (żeby nie było równowagi) to ramię długo się huśtało ;) taki teścik :D

@Kruk @szary_wolf

Dzięki za odpowiedzi, opory toczenia wiadomo są też ważne, ale jak zajechałem BB52 po jednym rajdzie (w sumie czego mogłem się spodziewać po jednostronnym uszczelnieniu) to szukałem wytrzymalszej alternatywy, i  ten token przekonuje mnie wymiennymi i dobrymi łożyskami premium :D