Skocz do zawartości

Taśma uszczelniająca do ekstremalnie szerokich obręczy "plusowych"


GrochowaMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zamleczyć opony plusowe na bardzo szerokiej obręczy. Patrząc po sklepach nie mogę znaleźć równie szerokiej taśmy. Może to głupie pytanie dla wieloletnich praktyków, ale czy mogę zastosować taśmę znacząco węższą - np 30 mm od obręczy tak aby zakleić tylko jej środek - tam gdzie występują nawiercenia?

Chodzi o takie obręcze:

https://www.wtb.com/products/scraper

I jeszcze jedno pytanie - ile mleka wlać do opon 27,5+ 3 cale? Mleko stansa oczywiście.

Edytowane przez GrochowaMTB
Odnośnik do komentarza

Taśma typu gorilla albo gaffer powinna być OK. Ważne, aby kupić wersję wodoodporną, co gwarantuje szczelność. Owijasz 2-3 razy i gotowe.

Mleka lejesz wg zaleceń producenta. Dane z butelki Stansa: od 2,5 do 4 cali lejemy od 90 do 120 ml. Zależnie od ścianek bocznych opon może być więcej. Jeśli dużo mleka nimi wyjdzie, to będzie trzeba częściej dolewać, szczególnie z tyłu.

 

Wow, strona WTB to jakiś potwór. Ponad 10 różnych domen...

Edytowane przez Andrzej Sawicki
  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Taśma na za zadanie przede wszystkim zabezpieczenie otworów na szprychy. Dobierz taką szekokość taśmy, aby zaklejając otwory taśma miała jeszcze jak najszerszą powierzchnie klejenia. Jeśli zalewasz pierwszy raz to wg mojego uznania 120 ml to minimum. Duże znaczenie ma to czy stosujesz oponę dedykowaną do systemu tubless czy nie. Jeśli nie to musisz spodziewać się dolewki... :)

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

A jeszcze mam takie głupie pytanie :)

spójrzcie na zdjęcie profilu obręczy. jak naklejam taśmę to ma ona ściśle przylegać do profilu czyli wejść całkowicie do tego wgłębienia w którym są otwory czy nakleić jak leci i zostawić pustą przestrzeń pod taśmą? osobiście to starał bym się tak nakleić aby cała powierzchnia taśmy była przyklejona. Ale chcę się upewnić :)

Opony oczywiście są Tubless. W tym rozmiarze chyba innych się nie robi bo raczej wszyscy robią je na tublessy.

image-3389.jpeg

Edytowane przez GrochowaMTB
Odnośnik do komentarza

Taśma powinna ściśle przylegać i dlatego najlepiej dociskanie taśmy należy zacząć od środka, czyli od środka wgłębienia na zewnątrz. Pamiętaj aby tak wycyrklować aby oba końce taśmy naszły na siebie i aby początek i koniec taśmy lub nakładka nie wypadły na otworze pod wentyl 😁

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...