Skocz do zawartości

HOPE pro 4 a Sram GX eagle

BartekYogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mianowicie mam pytanie i nie jestem aż tak bardzo zagłębiony w tematyce piast wiec zwaram się z tym do was. Chciałbym zakupić cała grupę Sram GX eagle 1x12 z Piasta HOPE pro 4 tylko ze pisze tam mianowicie ze Piasta ta jest tylko pod kasety 11 rzędowe, a na filmie na YouTube widziałem jak mężczyzna składał rower właśnie na takim osprzęcie w połączeniu z HOPE-m. I teraz nasówa się pytanie czy cała tylna kaseta zmieści się na taka piastę czy należy zakupić z piastę z  nazywanym systemem Sram XD nie wiem o co chodzi i proszę o odpowiedz i o co chodzi z tym Sram XD czy pasuje do tego każda kaseta Sram-owska bo cały czas jeżdżę na kasecie Shimano xt 3x10 i nie powiem ze jest uciążliwe zmienianie tylu manetek. 

Dziekuje za każda opinie i pomoc. ;) pozdrawiam

Jeszcze dodaje linki do sprzętu o który mi chodzi:

https://rowerowy.com/mtb/czesci/piasty/piasty-tyl/prod/pro-4-12-142-xd

https://rowerowy.com/mtb/czesci/grupy-osprzetowe/prod/sram-gx-eagle

Cześć kolego tu masz piastę w sklepie może pasować.

https://7anna.pl/product-pol-9045-Piasta-tylna-Hope-Pro-4-XD-QR-135mm.html 

Chodzi o to że masz  kasetę srama  GX Eagle  12 rzędową o rozpiętości 10-50 zębów w jednym kawałku czyli całość nie jak shimano kasety 11 rzędowe nakładane zębatki na bębenek tutaj właśnie się sram  różni od shimano. Więc pod kasętę srama  potrzebujesz bębenka xd bo ona jest nakręcana na bębenek tak sram wymyślił. Shimano ma bębenek na który możesz 12 rzędową kasętę nałożyć ale jest drogi bębenek kaseta też droga na razie tylko xtr m9100 mają później będą niższe grupy ale to pewnie w 2020 roku xt wyjdzie tak podejrzewam. Do bębenka xd pasuje każda kaseta sramowska z rozstawem jak w eagle 10-50 t. Jeśli chodzi o 12 rzędową kasetę nakładaną na zwykły bębenek jak shimano to sram produkuje ale w swojej najniższej grupie NX eagle tam kaseta ma rozpiętość 11-50t cały czas mówimy o 12 rzędach. Na bębenek xd możesz nakręcić 11 i 12 rzędzowe kasety srama od 10 zębów.

Kupujesz zwykłą piastę pod normalny bębenek tyle, że jak się domyślam rozstaw 135mm bo nie masz haków pod oś sztywną. Do tego dokupujesz kasetę NX 12 rz pod zwykły bębenek. Nie rób sobie kłopotu z systemem XD. 

1 godzinę temu, Pucmen napisał:

Cześć kolego tu masz piastę w sklepie może pasować.

https://7anna.pl/product-pol-9045-Piasta-tylna-Hope-Pro-4-XD-QR-135mm.html 

Chodzi o to że masz  kasetę srama  GX Eagle  12 rzędową o rozpiętości 10-50 zębów w jednym kawałku czyli całość nie jak shimano kasety 11 rzędowe nakładane zębatki na bębenek tutaj właśnie się sram  różni od shimano. Więc pod kasętę srama  potrzebujesz bębenka xd bo ona jest nakręcana na bębenek tak sram wymyślił. Shimano ma bębenek na który możesz 12 rzędową kasętę nałożyć ale jest drogi bębenek kaseta też droga na razie tylko xtr m9100 mają później będą niższe grupy ale to pewnie w 2020 roku xt wyjdzie tak podejrzewam. Do bębenka xd pasuje każda kaseta sramowska z rozstawem jak w eagle 10-50 t. Jeśli chodzi o 12 rzędową kasetę nakładaną na zwykły bębenek jak shimano to sram produkuje ale w swojej najniższej grupie NX eagle tam kaseta ma rozpiętość 11-50t cały czas mówimy o 12 rzędach. Na bębenek xd możesz nakręcić 11 i 12 rzędzowe kasety srama od 10 zębów.

Czyli ta z rowerowego HOPE z bębenkiem xd podejdzie bo to chyba ta sama ale dzięki wielkie za poradę :) 

9 godzin temu, Ares napisał:

o tego dokupujesz kasetę NX 12 rz pod zwykły bębenek. Nie rób sobie kłopotu z systemem XD. 

Facet chce kupić piastę za 900zł i proponujesz mu zakup kasety NX? Bądźmy poważni. Grupa, a przede wszystkim kowadlasta kaseta NX to opcja jedynie dla osób, których nie stać na wymianę bębenka i droższą kasetę.

Kaseta GX Eagle wchodzi na bębenek XD. I tu w zasadzie można zakończyć. 
To, że w opisie stoi 11 rzędów wynika zapewne z faktu, że gdy piasta wchodziła na rynek, 12-rzędowych napędów jeszcze nie było. Tak czy inaczej, z bębenkiem XD założysz 12-rzędową kasetę Sram w tym systemie. Te swoje oznaczenie zaczynają od liter XG. Na "klasyczne" bębenki Shimano HG wchodzą kasety Sram z oznaczeniem zaczynającym się od PG. 

Powody odradzania przeze mnie patentu XD nie wynikają z pobudek finansowych tylko tego rozwiązania jako takiego. Ale zarówno ja jak i internety znają masę facetów co zakupili całe rowery za gruby hajs a mają potężnego węża w kieszenie jak przyjdzie do zakupu dedykowanej kasety za 4-5 stów. 

3 godziny temu, Ares napisał:

Powody odradzania przeze mnie patentu XD nie wynikają z pobudek finansowych tylko tego rozwiązania jako takiego. Ale zarówno ja jak i internety znają masę facetów co zakupili całe rowery za gruby hajs a mają potężnego węża w kieszenie jak przyjdzie do zakupu dedykowanej kasety za 4-5 stów. 

Albo prawie półtorej tysiaka jak chce się włożyć jedenaście rzędów o nieco większej rozpiętości jak 10 - 42. kaseta o wartości 1/4 - 1/5 roweru? lekkie przegięcie pały. Można rzeczywiście wychodować sobie węża w kieszeni :)

Cześć muszę przyznać że macie racje ja wróciłem do shimano chciałem zdradzić je na rzecz srama ale mnie to pokonało i muszę przyznać, że jest to tak że lepiej nie zdradzać tego co ci dobrze hulało na wyścigach nie zawiodło no chyba, że własnej winy przez głupie nie zaciągnięcie spinki łańcucha w pośpiechu ale to ludzki błąd. Jeżeli chodzi o użytkowanie to nie mogę na shimano narzekać bo nigdy mnie nie zawiodło podczas długich monotonnych wyścigów:)