Skocz do zawartości

Transmisja tętna z zegarka do zwift

TajniaQ007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Czy mógłby ktoś wytłumaczyć w jaki sposób transmitować tętno z zegarka garmin (forerunner 235 - tętno bezpośrednio z czujnika w zegarku) do zwifta? Jest to możliwe?  Zwift wykrywa trenażer, zegarek wykrywa trenażer, jednak zwift nie widzi danych z zegarka przy włączonym bluetooth. W ustawieniach zwifta mam podpiętego garmina.

Nie mam jeszcze anteny ant+ ale skoro i zegarek i zwift obsługują ant+ oraz bluetooth, to sądziłem, że podłączę się po tym drugim.

Dzięki za pomoc. Niestety ten sposób transmisji tętna jest dedykowany dla urządzeń garmin (np komputer rowerowy edge) lub innych sparowanych zgodnych z ant+.

Z aplikacją zwift nie sparuje urządzenia, ale zapewne po zakupieniu anteny ant+ do PC będę mógł sparować z nią zegarek (tak to chyba działa???) i zwift zobaczy urządzenie. Mam taką nadzieję :) 

Garmin pisze że Garmin... Chodzi o to, że zegarek musi jakoś transmitować dane o tętnie na zewnątrz. Może to zrobić tylko po ANT+, nie przez BT. Jak już będziesz miał antenę ANT do PC, to będzie działać.

Lepiej kup czujnik hr z ant+/btle na klatę. Też myślałem na początku, że obciach z tym jeździć, skoro mam zegarek 785xt. Ale pas hr nigdy mi nie robił na rowerze cyrków z powodu zginania ręki w nadgarstku, zawsze działa.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka