Skocz do zawartości

RockShox Yari, Lyrik. Amortyzator 27,5 do kół 26. Czy będzie pasował ?

Osmul

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam pytanie czy z amortyzatorem (w tym przypadku rock shox yari lub lyrik) ktory jest pod kola 27,5 bedzie wszystko jak nalezy jesli chce go wlozyc do kola 26?

Plus jeszcze pytanie czy jest sens kupowac amor z takim przetarciem jak tutaj: https://www.olx.pl/oferta/rock-shox-liryk-rc-2017-boost-dh-fr-dirt-stunt-fox-CID767-IDxHHiK.html#c81257a299

lub czy taka rysa nie bedzie przeszkadzac w pracy: https://www.olx.pl/oferta/rock-shox-pike-rct3-160mm-27-5-650b-os-15x100mm-nie-boost-CID767-IDxxp94.html#eed83e61b1

z gory dzieki jak ktos bedzie chcial pomoc :)

W pracy taka rysy nie będzie przeszkadzać, ale bardzo szybko się pogłębi i górne lagi będą co najmniej do wymiany, możliwe że i ślizgi w dolnych lagach wtedy też, dla mnie ten amor był katowany i nie zadbany, nie brałbym go, szkoda kasy i nerwów potem, jak chodzi o Lyrika co do Pike...hmyyy jest rysa wzdłuż, ogólnie się utarło że górne golenie powinny być czyste i bez rys.

Koło 27,5 jest o 1,5 cm wyższe od 26 cali, wejść wejdzie bez problemu, geometria raczej mocno nie ucierpi zwłaszcza że szukasz amora z większym skokiem to te 1,5 centymetra to tam nie zrobi różnicy wielkiej. Jakbym szukał amortyzatora do XC do 26 to wtedy amortyzator po 27,5 cala może robić już więcej jak chodzi o skrzywienie geometrii choć pewnie też nie byłoby wielkiego krzyku.

Edytowane przez Kruk

Kolego Osmul zdecydowanie ci nie polecam montowania amorka 27,5 pod koła 26" bo sam tak zrobiłem i bardzo tego żałowałem, Jazda zdecydowanie była trudniejsza a pod górkę to przednie koło mi podskakiwało

@PrzeLuka do horneta.

14 godzin temu, Kruk napisał:

co do Pike...hmyyy jest rysa wzdłuż, ogólnie się utarło że górne golenie powinny być czyste i bez rys.

czyli ze lepiej nie ryzykowac i szukac czegos bez zadnych rys?

Edytowane przez Osmul

noo to tak jak pisałem przy 100 do XC będzie różnica, do enduro/trail te 1,5 cm przy skoku 150-160 to tam nic.

Lepiej szukaj bez rys, facet tez go chce sprzedać pewnie z tego powodu.

Edytowane przez Kruk

@Osmul Oka Hornet ale który? Pod kolo 26 bez większego trudu znajdziesz amor o sporym skoku, np. RS Revelation. Na Allegroszu do wyrwania za około 1000 zł (NOWY) także mieścisz się w budżecie. Pike czy Liryk w tej cenie nawet używany to podejrzanie niska cena.

Edytowane przez Gość