Skocz do zawartości

Złożenie suportu

d.wheelman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich potrzebuję pomocy :) Składam rower i pozostał mi suport :/. Więc tak Kupiłem korbę shimano r8000 , do tego suport https://allegro.pl/aerozine-suport-hollowtech-ii-szosowy-niebieski-i7114155446.html?snapshot=MjAxOC0xMS0yNlQxNzoyNTozMC42MDhaO2J1eWVyO2JmY2ZkMDdlNmZmNTNjY2Q4YTk5ZjU0NTA4NTEyYzZmODg0MjU2M2M2ZmY2ZmRlOTVmZTFhZGUxM2JhYjcxNTY%3D i po zmontowaniu lewe ramię nie chce całkiem wejść w sensie takim że jakby oś korby była krótka. Co do wymiarów mufa ramy ma dziwny rozmiar mierzony suwmiarką 71,5 cm. lewa miska suportu jest wkręcona idealnie prawa widzę że w serwisie mi zostawili jakieś 1,5mm luzu więc jutro jadę id zjebać czemu nie dokręcili do końca ( gwinty bsa ) tylko nawet jak dokręcą te 1,5mm to i tak jak widzicie na lewym ramieniu brakuje jakieś 5 mm :/

Dodaję jeszcze zdjęcia.

20181211_160345.jpg Bez nazwy-1.jpg

Chyba jakaś ładna rama pinarello, a tak do tematu to ja pierwsze widzę aby aż tyle brakowało osi suportu O_O nawet nie wiem,( ale chyba nie) shimano nie produkuje korb z różnymi długościami osi choć może w szosówkach tak jest. Jakby były podkładki to by człowiek zdjął i by pasowało a tak to jest widzę na styk. Może te niedokręcenie pomoże ale i tak mi się wydaje że o wiele za mało jest osi korby.

Jeśli dali Ci faktycznie włoski a wkręcili BSA too ughhh... kiepsko z gwintem ramy ;/ Nie mniej czasami się zdarza krzywo przykręcić i wtedy trzeba to najlepiej wykręcić i jak gwint nie zniszczony to lekko go przegwintować tym samym gwintownikiem co typ mufy by poprawić gwint, który mógł ewentualnie zostać zniszczony podczas ferelnego wkręcania suportu.

Dlatego ja zawsze polecam każdemu mieć klucze w domu. zmierzyć trzeba szerokość mufy suportowej, wtedy dojdziesz co za gwint masz w niej.

Suporty.thumb.jpg.67bc82be1e54276f599e605517753638.jpg

Bo mnie to bardzo zastanawia czemu Ultegrowa korba nie wchodzi...może suport za gruby albo jakiś nie taki?

Sądzę że błąd powstała w chwili zamawiania suportu
Wyżej kolega napisał że pomiar mufy wynosi 71.2 czyli może bload w pomiarach i jest 70
Do tego obstawiam że powinien jak kruk napisał być gwint włoski skoro włoska rama więc musiał by być inny wkład suportu
Do tej korby co kolega zamówi polecają wkład suportu chyba teki jak pod linkiem tylko nie z angielskim gwintem i pod szerokość mufy 70 mm
Wtedy miski są chyba węższe i powinno być ok
https://www.sbike.pl/czesci-szosowe-przelajowe-suporty-suport-shimano-ultegra-sm-bbr60-ita-wloski-gwint-o_l_139_1259.html
Jednak teraz nie wiadomo czy gwint nie jest skopany

Jeżeli zrobili ci to w serwisie idź do nich niech to naprawia, jeżeli mam rację
ZREZYGNUJ Z TEGO SERWISU 🤪 oni powinni Ci sami powiedzieć że ten suport nie będzie do twojej ramy
Szybko patrzyłem na ramy po sieci Internet i jest z reguły napisane że gwint suportu ITALIA
Jak byś podlinkowalem ramę to byśmy jeszcze zerkneli chyba że kupiłeś droga inna niż sieć

Serio jak zrypali Ci ramę, tak jak Kolega Przeluka piszę że tam prawdopodobnie gwint włoski to ja pierdziule...utopił bym w ropie takich fachowców. Jak jeszcze gwint żyje to przegwintować na nowo tym samym a jak nie to na większy trzeba.

Walka trwa :) Serwis dokręcił suport ale dalej brakuje trochę żeby prawidłowo założyć lewe ramię. Zamówiłem Piastę MTB XT jest węższa o 2mm więc spróbujemy połaczenia korby R8000 z XT suportem :)