Skocz do zawartości

Orbea Avant 2016

kielbtomcl7

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od specyfikacja roweru:

rama aluminiowa, hydroformowana rozmiar 57 cm (mój wzrost 180 cm wiec, rama jest odrobine za duza dla mojego wzrostu),

widelec aluminium/carbon,

koła Mavic Aksium 2016 model z oponami Mavic yksion PRO Powerlink/Griplink 25mm ,

korba shimano105 5800, pedaly 105 5800 karbon, przerzutki Shimano 105 5800, hamulce Shimano 105 5800, łańcuch ultegra 6700, tylna zebatka 105 5700, klamkomanetki tiagra 4700, 

mostek i sztyca shimano PRO PLT, siodelko shimano PRO Turnix z wycieciem, kierownica ZIPP SL 70 ergo, owijka ZIPP Service Course CX

waga 9.1 z pedalami  i butelka;)

Jak widac specyfikacja nie jest standardowa, z takiego powodu ze rower jest zbudowany przeze mnie;)

Jesli chodzi o wady tego roweru to naprawde nie ma za bardzo czego sie przyczepic, oprocz jednej rzeczy... wewnerzne prowadzenie linek. Ok, pozytywnie dziala to na wyglad roweru a takze jesli chcesz przniesc rower lapiac go za rame nie musisz sie martwic ze podrapiesz lakier ale druga strona medalu to zwiekszone tarcie linek o pancerz. Tak naprawde jest to zauwazalne przy dzialaniu tylnego hamulca, bo przerzutki dzialaja bez zarzutu. 

Wykonczenie samej ramy sprawia bardzo pozytywne wrazenie, dobry lakier, wygladzone spawy. Dodam jeszcze ze orbea daje dozywotna gwarancje dla tej ramy wiec to chyba potwierdza moja teorie o jakosci.

Jesli chodzi o kola...to za cene jaka zaplacilem (£120) nie moge narzekac, nie sa jakies super lekkie i sztywne, ale dla tego roweru sa wrecz idealne. Jesli chodzi o oponki Yksion PRO jednakze sa godne polecenia, super przyczepnosc i dosc wytrzymale. Zrobione maja 1900km, jeszcze nie zlapalem na nich gumy.

Sidelko Shimano PRO Turnix....jest ok... najdluzszy jednorazowy dystans zrobilem na nim okolo 100km no i musze przyznac ze trzeba bylo zmieniac pozycje kilka razy. Wczesniej uzywalem Shimano Pro Falcon, w porownaniu do ktorego Turnix mialo byc wygodniejsze...ale chyba wroce do Falcona.

No i zostaje osprzet...nie mam zastrzezen, caly ten mix 105 5800 / 5700 i 4700 dziala bardzo plynnie. Poczatkowo na rowerze byla cala grupa Tiagra 4700 z ktorej jak widac zostaly tylko klamkomanetki. Jesli mam byc szczery to prawdopodobie nie odczulbym roznicy w dzialaniu tiagry 4700 a 105 5800. No moze oprocz hamulcow ktorych moc da sie bardziej odczuc w 105.

Wiec podsumowujac, rower Orbea Avant jest moim zdaniem godny polecenia.

IMG_20170318_090105.jpg

IMG_20170409_121307.jpg IMG_20170408_114115.jpg Edytowane przez kielbtomcl7
  • Pomógł 1