Skocz do zawartości

Przerzutka przednia brak zakresu

GordonFrey

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupiłem nowy rower i nie będę ukrywał ze sprzedawca złożył go do.... źle, na ile filmiki szaja na yt pomogły mi rozwiązać większość problemów to jednej rzeczy nie jestem pewien i wole się dopytać.

Mam osprzet shimano claris r2000 2x8

Problem polega na tym że na największym blacie z przodu i najmniejszym z tylu trze mi łańcuch o wózek od zewnetrznej strony, niestety regulowałem to za pomocą śrubek skrajne położenie wózka i brakło mi zakresu. Czy to znaczy że muszę odkręcić linkę i ją trochę naciągnąć, a potem cala regulacje wykonać od nowa?

IMG_20181210_151104.thumb.jpg.29ec22fc469c1220da43825d79a4e29b.jpg

Tak, wpierw odkręć linkę, śrubę baryłkową dokręć do maksa. wyreguluj położenie wózka na mniejszej zębatce i większej zębatce, przykręć linkę bez naprężania mocnego ino ino, wyreguluj śrubą baryłkową.

Proste ? :)

Edytowane przez Kruk
7 minut temu, Kruk napisał:

Tak, wpierw odkręć linkę, śrubę baryłkową dokręć do maksa. wyreguluj położenie wózka na mniejszej zębatce i większej zębatce, przykręć linkę bez naprężania mocnego ino ino, wyreguluj śrubą baryłkową.

Proste ? :)

Bez zamocowanej linki w jaki sposób będzie regulowane położenie wózka? Za pomocą tych śrub H i L uda się mi jego pozycje dograć? 

Tak, bo jedna ogranicza spadek łańcucha z korby a druga maksymalne wychylenie na ramie korby, oczywiście wychylenie maksymalne trzeba docisnąć ręką przerzutkę, możesz też wyregulować to z linką przypiętą, tutoriali jest pełno w necie jak prawidłowo wyregulować przednią przerzutkę :) 

Dobra, udało się, poluzowałem całkowicie śrubę H i rozciągnąłem na maxa baryłkę i póki co rozwiązało to problem jak sprawdzam działanie stacjonarnie, zobaczymy jak będzie pod obciążeniem, ale może się okazać, że nieprędko to sprawdzę bo pogoda nie rozpieszcza. Wychodzi na to, że przy ewentualnej potrzebie jeszcze większego naciągnięcia linki zmuszony będę do wykonania większej ilości prac niż po prostu przy baryłkach. Myślałem, że te dwa rodzaje regulacji są od siebie całkowicie niezależne, byłem w błędzie jak się okazuje. Szkoda, że Szajbajk na youtubie nie zagłębił się jeszcze bardziej w temat :).

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Przednia przerzutka raczej nie ma większej filozofii zwłaszcza że ma tylko stalowy wodzik który opasa łańcuch, to tylna przerzutka jest czuła na każde ćwierć obrotu baryłką przy manetce.

Niestety tak jak Szaj mówi i to niestety potwierdzam że czasami w niższych grupach osprzętu, częściej trafiają się buby produkcyjne i te przerzutki nie są tak dokładne jak ich bracia z wyższych półek.

Edytowane przez Kruk