Skocz do zawartości

nawigacja rowerowa i pliki gpx. Co wybrać?

Henghest

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam komputerka z funkcją pełnoprawnej navi. Do tej pory biegałem i  starczał mi zegarek TomTom Spark3 gdzie mogłem wgrać sobie szlaki gpx. Zegarek ma też funkcje "rowerowe" jednak te okazują się nie wystarczające. Szukam urządzenia które będzie miało podstawowe funkcje treningowe i będzie sprawnie nawigowało po wgranych trasach gpx.

pod uwage biore:

-Cyclo Mio 405. Bardzo mi si podoba funkcja "suprise me". W zasadzie urządzenie ma prawie wszystko czego potrzebuje ( nie obsluguje BT ale to mogę przeżyć). Niestety opinie użytkowników dotyczące kultury pracy i stabilnosci tego urządzenia są tragiczne. Naprawdę jest tak źle? Może rozejrzec się za starszym modelem-315?

- Garmin 820 lub 1000. nie ma opcji "suprise me". W jaki sposob to nawiguje jeśli chodzi o wgrane pliki gpx? 

Polar V650- fajne urzadzenie i to je planowałem kupić....niestety nie nawiguje po szlakach gpx. poprostu pokazuje szlak i kropke gdzie sie znajdujemy. Zadnych wskazówek- tyle to robi mój zegarek- wiec odpada.

W sumie bije się między mio405 a garminem820/1000.  Są na rynku jeszcze jakieś inne intersujące alternatywy wobec tych urządzeń?

Edytowane przez Henghest

Co do garmina: opcję surprise me masz w aplikacji garmin connect, z której przez bt wgrasz trasę na komputerek.
Nawigację w 820 i 1000 masz pełną, nie musisz nawet wgrywać gpx. Wpisujesz adres i garmin sam wylicza trasę. Oczywiście możesz też wgrać dowolny gpx.

Tapatalk'd

• Pomógł 1

Dzięki za odpwiedź. W takim razie się przyjrzę lepiej Garminom. Z tymi gpx chodzi mi o to że chce oblatywć trasy lokalnych maratonów w mojej okolicy z poprzednich lat. Mój zegarek potrafi tylko wyświetlić szlak i ozaczyć punkt gdzie jestem. Polar V650 mimo tego że posiada też pełną navi w trakcie robi dokładnie to samo- żadnych wskazówek- dopiero jak kropka ucieknie ze szklaku wiadomo ze się zle pojechalo . Rozumiem że Garmin bedzie po szlakach nawigował normalnie?(tak jak z punktu A do punktu B- z wyświetlającymi się wskazówkami typu: za 100m skreć w lewo)?

Tak, garmin dokładnie tak pokazuje.
Możesz też włączyć sygnalizacja dźwiękiem by zakrętu nie przegapić, do tego jadąc na ekranie z danymi treningowym, na xx metrów przed zakrętem sam zmieni na mapę i jak wykonasz manerw wróci do ekranu którego używałes.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

• Pomógł 1