Skocz do zawartości

Zgrzyt z okolic korby

Arter45

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam nowy rower i akurat była odwilż i deszcz więc też dużo błota. Pojechałem na rower i jak wracałem słyszałem zgrzyt z okolic korby i chyba tylniego koła. Na moje rower jest cały brudny i muszę go umyć, bo po lekkim przepłukaniu korba ucichła. Dopiero gdy zakręciłem kołem znowu zaczęlo hałasować, a koło jest całe w ziemii więc może brud odprysł w okolice napędu.

Proszę o pomoc

Devilek na Earth s3

Hej!

Tak jak w większości przypadków WODA+PIASEK=PROBLEM. Nie pozostaje Ci nic niż umycie najpierw roweru, odkręcenie tarczy bo z tego co wynika masz jedno blat tak? No i odkręcenie korby i wyczyszczenie supportu i sprawdzenie łożysk bo zapewne tam dostały się drobinki piasku. Jeżeli chodzi o koło to problem zapewne jest podobny źle zabezpieczone łożyska i tam też tkwi problem, wyjmij je i wyczyść. Jest dużo poradników jak rozkręcić korby itp. A jak NIE to daj do serwisanta on na 100% powinien zdiagnozować problem i go unieszkodliwić! 

Na 99.99% powinieneś się zmieścić w okolicach 30 zł

Hej!

Tak jak w większości przypadków WODA+PIASEK=PROBLEM. Nie pozostaje Ci nic niż umycie najpierw roweru, odkręcenie tarczy bo z tego co wynika masz jedno blat tak? No i odkręcenie korby i wyczyszczenie supportu i sprawdzenie łożysk bo zapewne tam dostały się drobinki piasku. Jeżeli chodzi o koło to problem zapewne jest podobny źle zabezpieczone łożyska i tam też tkwi problem, wyjmij je i wyczyść. Jest dużo poradników jak rozkręcić korby itp. A jak NIE to daj do serwisanta on na 100% powinien zdiagnozować problem i go unieszkodliwić! 

Na 99.99% powinieneś się zmieścić w okolicach 30 zł

• Lubię to! 1

Jutro spróbuję wyczyścić dokładnie wszystko z zewnątrz. Jeżeli to nie pomoże to udam sie do serwisu

I wyczyszczę bardzo dokładnie łańcuch i zębatki po czym je nasmaruje, bo bardzo możliwe że tu znajduje się problem

Wygląda na to, że łancuch był oblepiony w piachu i wydawał taki odgłos bo umyłem wytarłem naoliwiłem i jest git.

Dzięki wszystkim za pomoc

I jeszcze pytanie. Mogę użyć taśmy izolacyjnej do obklejenia tylnego trójkątu ramu żeby łańcuch nie uderzał o ramę