Skocz do zawartości

Zmiana osprzętu w Giant Talon 4- 2015r

Andrew1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie chciałbym wymienić w swoim rowerze pare rzeczy i chciałbym zapytać was o poradę i pomoc w doborze osprzętu. Na ta chwile zbieram informacje i myśle ze po nowym roku zacznę kupować komponenty. Moja uwagę przykuł ten zestaw , co wy na to ? 

2FAC90E5-791C-4172-AF33-7686E74B245B.jpeg

Bardzo fajny zestaw, jednak zamiast manetki SLX kup manetkę XT M8000 jest bardziej funkcjonalna bo zrzuca biegi w dół o dwie zębatki w przeciwieństwie do manetki SLX-a która zrzuca tylko o jedną zębatkę, no i XT jest lepiej zrobiony i wyraźniej czuć zmianę przełożeń pod palcem czyli chodzi bardziej twardo coś w rodzaju strzału z pistoletu. Jeżeli ma być kaseta 11-46 to zębatka w korbie 34T.

Edytowane przez leejoonidas
  • Lubię to! 1
3 godziny temu, leejoonidas napisał:

Bardzo fajny zestaw, jednak zamiast manetki SLX kup manetkę XT M8000 jest bardziej funkcjonalna bo zrzuca biegi w dół o dwie zębatki w przeciwieństwie do manetki SLX-a która zrzuca tylko o jedną zębatkę, no i XT jest lepiej zrobiony i wyraźniej czuć zmianę przełożeń pod palcem czyli chodzi bardziej twardo coś w rodzaju strzału z postoletu. Jeżeli ma być kaseta 11-46 to zębatka w korbie 34T.

W pełni zgadzam się z przedmówcą.

Mam manetkę XT, co prawda 10rzędową, ale takie zrzucanie po dwa biegi jest i u mnie, precyzji działania manetki XT nie można porównywać z SLX.

Co do kasety i ilości zębów w korbie także całkowicie się zgadzam, ten zestaw jaki radzi kupić Ci kolega będzie oferował wystarczający zakres przełożeń.

Jedyna obawa jaka mam to szerokość bębenka, teoria jest taka, że w mtb 11s pasuje i na bębenki 10s, ale teoria, a praktyka to dwie różne rzeczy, musisz to sprawdzić przed zakupem.

@leejoonidas , @SpiderMAN , czytając w internecie na 90% kaseta 11 rzędowa powinna pasować na bębenek z 9 rządowej shimano , nie wiem czy w moim rowerze by to przeszło. Nie stoi nic na przeszkodzie żeby po zakupie sprawdzić czy faktycznie tak będzie :) 

w późniejszym terminie swoich przeróbek chciałbym tez koła wymienić na lżejsze wiec jak 11 nie przypasuje na 9 to będzie pretekst żeby pospieszyć się ze zbieraniem pieniedzy 😋

Przepraszam za jakość zdjęcia ale mam problem ze wrzuceniem  foto z iPhone i ratuje się jak mogę.

Po waszych podpowiedziach wybrałem następujący zestaw ale nie mogłem na tej stronie sbike znaleźć korbe slx z tarczą 34T (nawet próbowałem dzwonić do nich ale po 4 próbach odpuściłem). Proszę was jeszcze o informację czy mój wybór jest dobry i o informację jaki bębenek do kasety 11rz. nada się plus obręcze chyba że da się wykorzystać moje które mam już w rowerze. 

15463658613351427883971.jpg
19 minut temu, Andrew1985 napisał:

Po waszych podpowiedziach wybrałem następujący zestaw ale nie mogłem na tej stronie sbike znaleźć korbe slx z tarczą 34T (nawet próbowałem dzwonić do nich ale po 4 próbach odpuściłem). Proszę was jeszcze o informację czy mój wybór jest dobry i o informację jaki bębenek do kasety 11rz. nada się plus obręcze chyba że da się wykorzystać moje które mam już w rowerze. 

15463658613351427883971.jpg

Jakie masz hamulce? Zgodne z I spec II? Ta menetka od przerzutki nie ma własnej obejmy i jest przyczepiana do klamki hamulcowej.

Jeśli masz stare koła gdzie była 9rz kaseta to nic nie musisz zmieniać (bębenek).

Ta spina shimanowska wymaga narzędzia, ręcznie jej nie zapniesz.

Edytowane przez Motke

@Motke mam kasetę 8rz i hamulce na obejmach i stare manetki też na obejmach. A da się kupić na obejmach ta manetki m8000 ?

Z łańcuchem myślę że sobie poradzę a jak nie to pojadę do serwisu o zapięcie go.

W linku jest specyfikacja mojego Giant Talona z 2015r 

https://www.giant-bicycles.com/pl/talon-27dot5-4-czerwony-2015

Znalazlem jeszcze taka manetkę , trochę się różni bo ma jakies mocowanie od tej co wcześniej wrzuciłem.

https://www.sbike.pl/shimano-manetka-shimano-deore-xt-sl-m8000-i-spec-ii-11-sp-prawa-o_l_5095.html#5095

Edytowane przez Andrew1985
Manetka M8000
3 godziny temu, Andrew1985 napisał:

@Motke A da się kupić na obejmach ta manetki m8000 ?

Jest wersja na obejmę z "telewizorkiem" SL-M8000-R choć w napędzie 1x11 jest on zbędny.

Ale jak już wymieniasz to może i wymień tylny hamulec wtedy będziesz miał do czego przyczepić manetkę przerzutki.

Więcej informacji znajdziesz na https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/deorext-m8000.html

3 godziny temu, Andrew1985 napisał:

@Motke 

Znalazlem jeszcze taka manetkę , trochę się różni bo ma jakies mocowanie od tej co wcześniej wrzuciłem.

https://www.sbike.pl/shimano-manetka-shimano-deore-xt-sl-m8000-i-spec-ii-11-sp-prawa-o_l_5095.html#5095

Nie różni się. To jest ta sama na mocowaniu I-specII.

Przepraszam za jakość zdjęcia ale mam problem ze wrzuceniem  foto z iPhone i ratuje się jak mogę.
15463658613351427883971.thumb.jpg.874d53008e4fde4c3c77f893eb529842.jpg
Korbę SLX M7000 z tego co wiem dla napędu 1x11 kupuje się bez zębatki. Możesz ją kupić osobno. Koszt w sbike 272zł za korbę i 125zł za tarczę (397zł komplet)

Napisałem wiadomość na priv.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Cześć,  dziś właśnie zamawiam części by poprzerabiac swojego Talona :) , mam do was pytanie bo mój Giant ma kasetę 8rzedowa i będę musiał pewnie kupić piaste , bębenek, szprychy i obręcz.

Podpowiecie jakich szukać by były dobre , nie za ciężkie bo chciałbym urwać kilka gramów ze swojego MTB i nie za drogie

podrzucam zdjęcie rzeczy które zamówiłem, plus tarcza 34T 

1547208526294133119239.jpg
2 godziny temu, zibi_j1 napisał:

Innymi słowy chcesz zmienić koło? Napisz do Daveo. Złożą Co coś fajnego na Novatecu i/lub DT. Ale ja bym najpierw przymierzył kasetę. Może wejdzie.

Jak nie podpasuje kaseta pod obecne koło to będę zmuszony kupić koło. Dziękuje za podpowiedz jak części dojdą do będę kombinował 

Cześć , części dotarły po miesiącu ze sklepu bikestacja.pl , gdzie opinie o ich funkcjonowaniu są negatywne a mimo to zaryzykowałem i kupiłem ;) 

Sklep wywiązał się z zamówienia , a trwało to tak długo , ponieważ na miejscu nie mieli dwóch rzeczy ( korby i tarczy 34T). 

Komunikacja mailowa lekko kuleje ale z dodzwonieniem się nie miałem problemu ,( dzwoniłem przez ten okres czekania 4 razy). :) 

Dokupiłem jeszcze odpowiednie narzędzia do rozkręcenia roweru i zabrałam się za rozkręcanie w drobny mak... 

Zajęło mi to dwa dni , choć można by było zrobić to w jeden , gdyby nie zabrakło mi francuza. Niestety tez nie posiadam stojaka do roweru który tez z czasem pewnie sobie zakupie i muszę sobie jakoś  ogarniać podpórki z różnych rzeczy... 

Staram się wszystko udokumentować w postaci zdjęć i zapisków w notatniku żeby podzielić się tu z wami :D 

Co zauważyłem po rozkręceniu i z ciekawości zważeniu tych wszystkich części plus , zważeniu kół tak jak widać na zdjęciu ?! Masakrycznie to wszystko dużo waży... 

66043B7E-8BE7-4DC2-8D75-C238BAE4B53A.jpeg 02ACC80A-4DD2-4F65-90E9-78423656FA51.jpeg 0D509A03-2990-4765-A684-ADF9DC60A8C4.jpeg 83B51759-E7C4-4624-B8B0-337EF25369BF.jpeg ADF70647-29AC-4DDD-9F00-150B5EDD8936.jpeg FB40464D-BF80-4721-A808-FF99AC426AC2.jpeg