Andrew1985

Zmiana osprzętu w Giant Talon 4- 2015r

Rekomendowane odpowiedzi

Andrew1985

Witam tak jak w temacie chciałbym wymienić w swoim rowerze pare rzeczy i chciałbym zapytać was o poradę i pomoc w doborze osprzętu. Na ta chwile zbieram informacje i myśle ze po nowym roku zacznę kupować komponenty. Moja uwagę przykuł ten zestaw , co wy na to ? 

2FAC90E5-791C-4172-AF33-7686E74B245B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leejoonidas
Napisano (edytowane)

Bardzo fajny zestaw, jednak zamiast manetki SLX kup manetkę XT M8000 jest bardziej funkcjonalna bo zrzuca biegi w dół o dwie zębatki w przeciwieństwie do manetki SLX-a która zrzuca tylko o jedną zębatkę, no i XT jest lepiej zrobiony i wyraźniej czuć zmianę przełożeń pod palcem czyli chodzi bardziej twardo coś w rodzaju strzału z pistoletu. Jeżeli ma być kaseta 11-46 to zębatka w korbie 34T.

Edytowane przez leejoonidas
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
3 godziny temu, leejoonidas napisał:

Bardzo fajny zestaw, jednak zamiast manetki SLX kup manetkę XT M8000 jest bardziej funkcjonalna bo zrzuca biegi w dół o dwie zębatki w przeciwieństwie do manetki SLX-a która zrzuca tylko o jedną zębatkę, no i XT jest lepiej zrobiony i wyraźniej czuć zmianę przełożeń pod palcem czyli chodzi bardziej twardo coś w rodzaju strzału z postoletu. Jeżeli ma być kaseta 11-46 to zębatka w korbie 34T.

W pełni zgadzam się z przedmówcą.

Mam manetkę XT, co prawda 10rzędową, ale takie zrzucanie po dwa biegi jest i u mnie, precyzji działania manetki XT nie można porównywać z SLX.

Co do kasety i ilości zębów w korbie także całkowicie się zgadzam, ten zestaw jaki radzi kupić Ci kolega będzie oferował wystarczający zakres przełożeń.

Jedyna obawa jaka mam to szerokość bębenka, teoria jest taka, że w mtb 11s pasuje i na bębenki 10s, ale teoria, a praktyka to dwie różne rzeczy, musisz to sprawdzić przed zakupem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrew1985

@leejoonidas , @SpiderMAN , czytając w internecie na 90% kaseta 11 rzędowa powinna pasować na bębenek z 9 rządowej shimano , nie wiem czy w moim rowerze by to przeszło. Nie stoi nic na przeszkodzie żeby po zakupie sprawdzić czy faktycznie tak będzie :) 

w późniejszym terminie swoich przeróbek chciałbym tez koła wymienić na lżejsze wiec jak 11 nie przypasuje na 9 to będzie pretekst żeby pospieszyć się ze zbieraniem pieniedzy 😋

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi