kielbtomcl7

Klocki hamulcowe do obreczy karbonowej - zbyt miekkie????

Rekomendowane odpowiedzi

kielbtomcl7

Siemano, mam pytanie do osob, ktore jezdza na karbonowych obreczach...czy zywotnosc klockow hamulcowych do karbonu jest porownywalna z tyma na aluminiowe kola?

Zrobilem dzisiaj probna jazde (dystans jakies 25km) w miare na plaskim terenie takze nie ma mowy o jakims nadmiernym hamowaniu i wydaje mi sie ze klocki hamulcowe ktore mam super szybko sie scieraja.

Zalaczam zdjecie ponizej gdzie widac pelno czerwonego proszku z klockow. Te naciecia na klockach ktore maja sluzyc do odprowadzania wody czy tam pylu juz za zapchane.

Dodam ze hamulce i klocki to TRP R960 czyli dosc wysoka polka wiec troche mnie zszokowalo to zuzycie klockow. Same hamulce sprawuja sie super wiec pewnie skoncze na wymianie klockow ale ciekawi mnie co o tym sadzicie? Wczesniej mialem shimano 6800 ze standardowymi klockami (aluminiowe kola) i jestem pewien ze po 25km przejazdzce prawdopodobnie nie byloby na nich sladu zuzycia.

Z gory dzieki.

TK

IMG_20181204_141337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
seraph

Muszą być miękkie, żeby nie wycierały obręczy. Ogarnij sobie zapas okładzin i tyle.

Inna sprawa, że możliwe, że po dotarciu przestaną uciekać aż tak szybko. Nie panikowałbym zaraz na początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kielbtomcl7
4 godziny temu, seraph napisał:

Muszą być miękkie, żeby nie wycierały obręczy. Ogarnij sobie zapas okładzin i tyle.

Inna sprawa, że możliwe, że po dotarciu przestaną uciekać aż tak szybko. Nie panikowałbym zaraz na początku.

Zgadzam sie ze w zasadzie to chyba lepiej dla obreczy jesli klocki sa miekkie, ale jakos wydaje mi sie ze to scieranie jest zbyt drastyczne. 

Zrobie jakis dluzszy dystans to sie okaze czy to tylko kwestia docierania sie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
Napisano (edytowane)

@kielbtomcl7Klocki wyglądają na korkowe i pewnie dlatego szybciej się wycierają, pewnie są bardzo miękkie. 

Kup sobie to ( SwissStop Flash EVO Black Prince) i spokojnie wystarczą tyle co normalne do alu ;) 

Siła hamowanie też ulegnie poprawie. 

Edytowane przez Stryjek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
52 minuty temu, Stryjek napisał:

@kielbtomcl7Klocki wyglądają na korkowe i pewnie dlatego szybciej się wycierają, pewnie są bardzo miękkie. 

Kup sobie to ( SwissStop Flash EVO Black Prince) i spokojnie wystarczą tyle co normalne do alu ;) 

Popieram, również używam. Kupisz je na Cyklomania.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kielbtomcl7
1 godzinę temu, Stryjek napisał:

w sumie to nie mam pojecia czy sa korkowe czy nie, dzieki za sugestie sprobuje te swiss stopy jak te zedra sie do konca...co pewnie nie potrwa dlugo;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
w sumie to nie mam pojecia czy sa korkowe czy nie, dzieki za sugestie sprobuje te swiss stopy jak te zedra sie do konca...co pewnie nie potrwa dlugo;)

A powiedz mi z jakiego roku modelowego jest Twoja ramą ? Strasznie mi wielorodzinną malowanie bo te obecne malowania cannondale w ogóle nie są w moim guście

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kielbtomcl7
18 minut temu, Antyszprycha napisał:

A powiedz mi z jakiego roku modelowego jest Twoja ramą ? Strasznie mi wielorodzinną malowanie bo te obecne malowania cannondale w ogóle nie są w moim guście

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

rama jest z sezonu 2016

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Luki

Mam swissstopy i nie powiedziałbym że wytrzymają tyle co te do alu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi