Skocz do zawartości

Kross Level R8 2017

pawel2208

Rekomendowane odpowiedzi

large.IMG_20190210_125522.jpg.2809d90472dc3deb01a6778a5519d895.jpglarge.2222222.jpg.8d17afed2603a659a1044f887bbd3f09.jpg

Waga - 11770g

KolorCZARNY / GRAFITOWY / SREBRNY MAT

Rozmiar ramy - 19" (L)

Rama - Aluminium UltraLite  6069 T6

Widelec - Rock Shox Reba RL (100mm, Tapered, 15x100)

Kierownica - Kross Racing Components (aluminium, 700mm)

Mostek - Kross Racing Components (aluminium, 100mm, -7°)

Sztyca -  Kross Racing Components (aluminium, 400mm, 27.2mm)

Siodło - WTB Volt Pro 142mm

PedałyShimano SPD PD-M520

Manetki - SRAM GX 2x11 (Matchmaker X)

Przerzutka przednia - SRAM GX Front Pull

Przerzutka tylna - SRAM GX 2x11 Typ 3, Medium Cage

Hamulce - SRAM Level TL (hydrauliczne, 180/160 SRAM Centerline)

Dźwignie hamulca - SRAM Level TL

Kaseta - Shimano SLX CS-M7000 11-40 11rz

Łańcuch - KMC X11.93

Korba - Shimano SLX FC-M7000 2x11, 38-28, 175mm

Suport - Shimano BB-MT500-PA Press Fit

Obręcze - DT Swiss X1900 Spline 27.5"

Piasty - DT Swiss X1900 Spline (DT 370)

Szprychy - DT champion Straightpull

Opony - Continental Race King 27.5x2.0"

Dętki - Schwalbe Extra Light SV21A

Linki/pancerze - Jagwire LEX SL + linki Jagwire szlifowane

Zacisk sztycy -  Kross

Top Cap - Kross

Stery -  VP A45AC3 pół-zintegrowane

Gripy -  Kross Silky

Edytowane przez pawel2208
Aktualizacja specyfikacji
  • Lubię to! 3
W dniu 2.12.2018 o 09:25, pawel2208 napisał:

DSC_9466.jpg DSC_9468.jpg DSC_9469.jpg DSC_9470.jpg DSC_9472.jpg DSC_9473.jpg DSC_9476.jpg DSC_9477.jpg DSC_9479.jpg DSC_9480.jpg

Waga

KolorCZARNY / GRAFITOWY / SREBRNY MAT

Rozmiar ramy - 19" (L)

Rama - Aluminium UltraLite  6069 T6

Widelec - Rock Shox Reba RL (100mm, Tapered, 15x100)

Kierownica - Kross Racing Components (aluminium, 700mm)

Mostek - Kross Racing Components (aluminium, 100mm, -7°)

Sztyca -  Kross Racing Components (aluminium, 400mm, 27.2mm)

Siodło - WTB Volt Pro 142mm

PedałyShimano SPD PD-M520

Manetki - SRAM GX 2x11 (Matchmaker X)

Przerzutka przednia - SRAM GX Front Pull

Przerzutka tylna - SRAM GX 2x11 Typ 3, Medium Cage

Hamulce - SRAM Level TL (hydrauliczne, 180/160 SRAM Centerline)

Dźwignie hamulca - SRAM Level TL

Kaseta - Shimano SLX CS-M7000 11-40 11rz

Łańcuch - KMC X11.93

Korba - Shimano SLX FC-M7000 2x11, 38-28, 175mm

Suport - Accent BB-86/92

Obręcze - DT Swiss X1900 Spline 27.5"

Piasty - DT Swiss X1900 Spline (DT 370)

Szprychy - DT champion Straightpull

Opony - Continental Race King 27.5x2.0"

Dętki - Schwalbe Extra Light SV21A

Linki/pancerze - Jagwire Mountain Elite Sealed

Zacisk sztycy -  Kross

Top Cap - Kross

Stery -  VP A45AC3 pół-zintegrowane

Gripy -  Ritchey WCS Ergo

Mam ten sam rower co Ty i też go zmodyfikowałem pod siebie, ale w modyfikacjach poszedłem w zupełnie innym kierunku niż Ty. Mimo wszystko ten Twój też fajnie się prezentuje po modyfikacji. Dlaczego poszedłeś w osprzęt SRAM-a?

@leejoonidas Jak kupowałem rower miałem rozszerzyć napęd SLX, który był zamontowany fabrycznie na 2x11, ale jak już go odebrałem to nie spodobała mi się praca manetki. Dość miękka i zmiana o kilka przełożeń do góry to nie to samo co w SRAM'ie. Pewnie kwestia przyzwyczajenia. Manetek SRAM'a z przerzutkami Shimano nie da się połączyć, więc stąd taki wybór. Miałem w poprzednim rowerze GX'a w wersji 2x10 i byłem bardzo zadowolony więc i tutaj się długo nie zastanawiałem. 

Jeżeli chodzi o korbę to postawiłem na Shimano ze względu na koszt i lepszą dostępność zębatek. Kaseta SLX lżejsza od SRAM'a PG1130. Koła, hamulce, chwyty i siodełko przełożone z poprzedniego roweru.

Ciekaw jestem specyfikacji Twojego roweru. Masz jakieś zdjęcia?

W dniu 7.12.2018 o 17:58, pawel2208 napisał:

@leejoonidas Jak kupowałem rower miałem rozszerzyć napęd SLX, który był zamontowany fabrycznie na 2x11, ale jak już go odebrałem to nie spodobała mi się praca manetki. Dość miękka i zmiana o kilka przełożeń do góry to nie to samo co w SRAM'ie. Pewnie kwestia przyzwyczajenia. Manetek SRAM'a z przerzutkami Shimano nie da się połączyć, więc stąd taki wybór. Miałem w poprzednim rowerze GX'a w wersji 2x10 i byłem bardzo zadowolony więc i tutaj się długo nie zastanawiałem. 

Jeżeli chodzi o korbę to postawiłem na Shimano ze względu na koszt i lepszą dostępność zębatek. Kaseta SLX lżejsza od SRAM'a PG1130. Koła, hamulce, chwyty i siodełko przełożone z poprzedniego roweru.

Ciekaw jestem specyfikacji Twojego roweru. Masz jakieś zdjęcia?

Dokładnie to samo stwierdziłem  co Ty że manetka SLX-a pracuje zbyt miękko i wymieniłem ją na manetkę XT która ma charakterystykę twardą i wyraźnie wyczuwalną pod palcem. 

Skoro już zacząłem kombinować przy napędzie to wymieniłem tarczę w korbie na taką z 36 zębami aby nie brakowało mi przełożeń na zjazdach i gdy czasami zdarza mi się ścigać z kimś jadącym na rowerze szosowym, w połączeniu z kasetą 11-46 ten zestaw dość dobrze sprawdza się na szosie jak i w bardziej wymagającym terenie.

Słabą stroną tego roweru były hamulce model shimano br/bl m-396, w ich miejsce wstawiłem zestaw SLX-a, opony Rapid Rob to następny słaby punkt, są ciężkie jak by były zrobione z ołowiu, 700 gramów/ sztukę to zbyt wiele, Schwalbe Thunder Burt to jedyne 500 gramów no i są piekielnie szybkie.

Co do gramów w rowerze to komponenty firmowane nazwą Kross jak kierownica, mostek, siodło, sztyca też nie należą do najlżejszych, po wymianie tych elementów na inne ubyło ponad 250 gramów.

Koła w rowerze są kluczowym elementem dlatego zbudowałem je od nowa pozostawiając tylko szprychy z poprzedniego zestawu. Zestaw piast XT i obręczy ACCENT EXE stworzył lekki i sztywny układ do tego dętki REVOLOOP o wadze 75 gramów i opony dają niezłego kopa.

IMG_20181209_153550.jpg IMG_20181209_151702.jpg IMG_20181209_151534.jpg IMG_20181209_151343.jpg IMG_20181209_151738.jpg

Sztyca została fabryczna? Mostek i kierownica PRO Koryak? Też z czasem planuję wymianę tych komponentów. Mam sztycę Koryak z offsetem ze starego roweru, ale pojeżdżę na fabrycznej i zobaczę czy mi pasuje prosta. Nie powiedziałbym, że aż tyle można urwać na samych rurkach.

Dzięki :-)

Korba GX miała być do kompletu, ale wolałem SLX że względu na tańsze tarcze (260zł GX vs 100zł SLX). Ponadto GX 2x11 ma tarcze 36/24 maksymalnie a to dla mnie trochę mało.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Mnie również się podoba, ale brakuje mi jakiegoś koloru. Jeszcze może gdzieś dodam czerwonego, bo przerzutka tylna, manetki, końcówki pancerzy i linek oraz koszyk na bidon wybrałem z akcentami czerwonego. Waham się nad zmianą chwytów na ten kolor, ale nie wiem czy nie odbiorę mu tym z wyglądu :P Miałem też kupić kasetę Sunrace z czerwonym pająkiem, ale jakoś tak wyszło, że zaopatrzyłem się w SLX'a. To mają być tylko detale, więc dużego pola manewru nie mam ;)

18 minut temu, pawel2208 napisał:

Mnie również się podoba, ale brakuje mi jakiegoś koloru. Jeszcze może gdzieś dodam czerwonego, bo przerzutka tylna, manetki, końcówki pancerzy i linek oraz koszyk na bidon wybrałem z akcentami czerwonego. Waham się nad zmianą chwytów na ten kolor, ale nie wiem czy nie odbiorę mu tym z wyglądu :P Miałem też kupić kasetę Sunrace z czerwonym pająkiem, ale jakoś tak wyszło, że zaopatrzyłem się w SLX'a. To mają być tylko detale, więc dużego pola manewru nie mam ;)

Może czerwony zacisk sztycy i kapturki na wentyle w tym kolorze na początek? Czerwone chwyty chyba zaburzą u niego tę kozackość.

@cieq

- Akurat dzisiaj udało mi się pożyczyć wagę wędkarską. Zważę jutro, bo obecnie rower rozkręcony do czyszczenia po ostatniej jeździe. Sam jestem ciekawy, ale pewnie coś koło 11,5kg będzie.

- szerokość wewnętrzna obręczy to 22,5mm

21 godzin temu, Sziva napisał:

Może czerwony zacisk sztycy i kapturki na wentyle w tym kolorze na początek? Czerwone chwyty chyba zaburzą u niego tę kozackość.

Nawet myślałem o tym zacisku i może w przyszłości zmienię. Chwyty chyba odpuszczę, bo rzeczywiście może nie wyglądać to dobrze. Co innego jakby rama miała jakieś czerwone napisy lub coś w tym stylu.

W dniu 11.02.2019 o 23:17, pawel2208 napisał:

A ja bym chętnie oddał trochę czerwonego ze swojego roweru - Twoje malowanie podoba mi się bardziej.
Czerwone chwyty były fabrycznie w moim modelu - możesz zobaczyć zdjęcia tu: https://forum.szajbajk.pl/topic/11512-kross-level-80-29-2018-zdalny-zakup-i-serwis/?tab=comments#comment-117296

Wyglądało to nieźle, bo rama ma czerwone akcenty, ale zmieniłem chwyty na ergo.