Emil

Tiagra + przerzutka z Shadow / Shadow+

Rekomendowane odpowiedzi

Emil

Witam,

Od jakiegoś czasu kombinuje, aby w gravelu z pełną grupą Tiagry 4700 wymienić przerzutkę na taką z mocniejsza sprężyną.
Na początku celowałem w grupę Deore bo maja m.in. wspólne kasety i łańcuchy. Znalazłem jednak na forum że uciąg linki w ST-4700-R jest taki sam jak w 11-o rzędowych napędach, więc prawdopodobnie to nie przejdzie.

Stąd moje pytanie czy 10 rz. manetka Tiagry będzie współpracowała np. z przerzutką Ultegry RD-R8000-GS lub najnowszą RD-RX800-GS (być może trzeba będzie podmienić zębatkę napinającą i prowadzącą ze względu na kompatybilność łańcucha z kasetą i korbą, ale to żaden problem) ??
Chciałbym mieć pewność bo tanio nie będzie 🙂 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

Jeśli dobrze wyregulujesz to zadziała bez problemów. Tańszą alternatywą przerzutki będzie nowe 105 r7000

Zakładasz łańcuch 11s i będzie ok

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nath_147

U siebie ma. 9rz Sore i też zastanawiałem się jakby ożenić to z jakaś przerzutka ze sprzęgłem i jest kłopot, do tiagry wlacznie wszystkie manetki mają podobno uciąg 1:2, więc nawet z deore na dyna sys (1:1) może to nie zadziałać jak trzeba. Tiagra będzie kompatybilna sama z sobą.

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Emil
3 godziny temu, SzpiceR napisał:

Jeśli dobrze wyregulujesz to zadziała bez problemów.

Mam koła na szybkozamykacze więc regulacja nie jest mi obca 😉

Tańszą alternatywą przerzutki będzie nowe 105 r7000

Faktycznie... grupę oglądałem a że dołożyli system shadow przeoczyłem 🙂

Zakładasz łańcuch 11s i będzie ok

A 10s nie przejdzie przez przerzutkę? Bo o ile shimano podaje przy tiagrze, że cn-hg600-11 można stosować o tyle przy kasecie i korbie już takiej wzmianki nie ma więc nie wiem jakby to hulało

22 minuty temu, PrzeLuka napisał:

byłem na tej stronce już wcześniej i nie ma tam dla mnie pozytywnych odpowiedzi 😑

Edytowane przez Emil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
31 minut temu, Emil napisał:

byłem na tej stronce już wcześniej i nie ma tam dla mnie pozytywnych odpowiedzi 😑

Bo Shimano nie przewiduje mieszania grup szosowych z mtb.

Edytowane przez PrzeLuka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

Przez przerzutke przejdzie łańcuch 1rz tylko co z tego. Łańcuchy 9,10 i 11 mają jednakową szerokość wewnętrzną ale inną zewnętrzną. Różnica minimalna ale na pewno odczuwalna przy precyzji pracy przerzutki. 

Korba w tym przypadku nie ma nic do rzeczy. 

Aaaa i skoto to gravel to pilnuj długości wózka przy kupnie przerzutki bo kasetę masz pewnie 32,moze 34 i szosowe ss tego nie ogarnie 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Emil
7 godzin temu, PrzeLuka napisał:

Bo Shimano nie przewiduje mieszania grup szosowych z mtb.

Dla tiagry 4700 nie przewiduje również mieszania grup szosowych niestety.

1 godzinę temu, SzpiceR napisał:

Przez przerzutke przejdzie łańcuch 1rz tylko co z tego. Łańcuchy 9,10 i 11 mają jednakową szerokość wewnętrzną ale inną zewnętrzną. Różnica minimalna ale na pewno odczuwalna przy precyzji pracy przerzutki. 

Korba w tym przypadku nie ma nic do rzeczy. 

Aaaa i skoto to gravel to pilnuj długości wózka przy kupnie przerzutki bo kasetę masz pewnie 32,moze 34 i szosowe ss tego nie ogarnie 

Ok, rozumiem. Tylko z której grupy wtedy najlepiej brać łańcuch 11s ... przewidziany dla tiagry/deore CN-HG600-11, czy też dedykowany do przerzutki która kupię (CN-HG601-11 dla 105, CN-HG701-11 dla ultegry)

Wiem że gs wchodzą w grę choć aktualnie na próbę mam kombinacje 50/34 i 12-28 a ten układ jest na granicy górnej ss i dolnej gs 🙂Teraz mam jedynie dylemat czy wziąć nową 105 czy zainwestować w ultegre RX. Jak będzie dobrze działać to będę żałował tego załączanego sprzęgła a jak nie to trudniej będzie odsprzedać ultegre niż 105 🙄 A idę święta i ok. 150 zł robi różnice 😜

Edytowane przez Emil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
25 minut temu, Emil napisał:

Dla tiagry 4700 nie przewiduje również mieszania grup szosowych niestety.

Za łatwo by było 😉

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

W moim przypadku lepiej sprawdzają się łańcuchy sram

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi