Skocz do zawartości

[Wyczerpany] Accent BB-EX-PRO i podkładki

bdt

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ww wkład supportu wg opisu pasuje do mufy od 68 do 73 mm. Wkład jest dostarczony z trzema podkładkami. Czy powinienem ich użyć? Jeśli tak to w jakiej konfiguracji? Mój rower ma tam 68 mm. Producent mógłby dać jakąś instrukcję...

Od strony napędowej powinna być 1 lub 2 podkładki, od drugiej strony 1 lub brak podkładki. Nawet obecność istrukcji na niewiele się czasem zdaje, u siebie zgodnie z instrukcjami w necie mufa 68mm powinien dać 2/1, ale os korby była wtedy za krótka, dałem 1/0 i pasuje.

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

2+1 to było za dużo, korby brakowało ;) założyłem tylko jedną podkładkę od strony napędu i zaraz będę testował w praktyce :)

edit: nie wrzuca na największy blat ;( Wcześniej przerzutka działała dobrze. Możliwe, że mam zupełnie bez podkładek montować? Czy regulować przerzutkę? Ale to chyba mniej sensu ma. 😟

Edytowane przez bdt

Mierzone od połowy szerokości mufy suportu do środkowego blatu jeśli masz 3, do największego jeśli masz 2 a jak 1 to wiadomo. W opisie korby powinna być podana linia łańcucha dla niej.

Edytowane przez Gość

Wcześniej był BB-RS500. Przeczytałem, że ma 68 mm. Rower to szosa, Triban 540. Polecono mi Accenta i widząc, że ma 68 - 73 mm uznałem, że będzie się nadawał. Przy montażu bez podkładek przerzutka działa prawidłowo. Coś może być nadal nie tak czy skoro działa to jest ok?

Z zepsutą linią łanią łańcucha napę będzie działał nie precyzyjnie. Trzeba było brać taki sam wkład.

Ale może nic straconego... Weź tuleje wewnętrzną starego wkładu i zastąp ją fabryczną od nowego wkładu. Jak pasuje to wywal podkładki, poskładaj, poskręcaj i zmierz linie łańcucha jeszcze raz.

W miarę zrozumiale się wyraziłem?

Edytowane przez Gość

Stary wkład ponoć słynie z szybkiego padania. U mnie po 1500 km pojawiły się odgłosy tarcia. Rozkręciłem go teraz przy 2100 km i lewe łożysko stawia spory opór, prawe w miarę się kręci a te nowe chodzą 3x lepiej niż to w dobre. Wszystko piszesz zrozumiale, nauczyłem się że jest coś takiego jak linia łańcucha. Nie wiem tylko jak dobierać na przyszłość wkłady bo wydawało mi się, że interesuje mnie tylko długość mufy. Linia łańcucha bez podkładek to ok. 46-47 mm.

Edytowane przez bdt
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...