Skocz do zawartości

POLAR HR7 +smartphone - odczyt danych z jazdy przez Polar Beat


piotr.solek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie.. Jak to ugryźć. Na Polar FLOW jest zgoda na udostępnianie danych na STRAVA. Na telefonie mam aplikacje Polar BEAT ze sparowanym HR-7.

Uruchamiam aplikację (profil) kolarstwo, łączy się GPS. Po zakończonej jeździe jest podsumowanie. Wynik automatycznie wysyłany jest na stravę, ale nie ma tam mapki z przejechaną trasą i segmentami. Są za to pozostałe odczyty z opaski.

1 . Jak połączyć odczyt z pulsometr z danymi GPS, by był widoczny, wraz z przejechaną trasą na stravie? Aplikacja "polara" tego nie ogarnia (lub jest inna aplikacja) , czy przegapiłem jakąś funkcję?

2. Czy ktoś używał Ergometru Keiser m3 (rower spinningowy) z opaską hr7 (inną) i był w stanie zebrać dane z urządzenia (odczyt kadencji, moc, tętno)?

 

 

Okazało się ,że można podłączyć opaskę przez STRAVA, rozłączając wcześniej połączenie/sparowanie (czujnika) z innymi aplikacjami (np polar beat i inne).

Nie znalazłem informacji odnośnie samej aplikacji POLAR. Być może połączenie GPS ograniczone jest w aplikacji do daty/czasu i odczytu z opaski...

Edytowane przez piotr.solek
Odnośnik do komentarza

Niestety aplikacja Polar Beat w założeniu nie służy do rejestracji danych GPS.

Można ją sparować z opaskami pracującymi w standardzie BT LE (nie koniecznie  tylko Polara), opaskami H7, H10 (uruchomienie wewnętrznej rejestracji w pamięci opaski)  i monitorować/zapisywać tętno, wykonywać różne testy czy programy treningowe a następnie wyeksportować dane na platformę  Polar Flow i  dalej.

Jeśli chce się mieć dane z GPSem to niezbędny jest zegarek (M400, M430, V800 itp) i wtedy leci pełny eksport z danymi GPS do Polar Flow i dalej np. na Strave.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, dfq napisał:

Niestety aplikacja Polar Beat w założeniu nie służy do rejestracji danych GPS.

To jest oczywiste. Odczyt GPS jest z telefonu. Aplikacja zainicjowała uruchomienie GPS. Tak samo jak STRAVA...uruchamiasz dodajesz czujnik i wouala.

Edytowane przez piotr.solek
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, dfq napisał:

No kuzwa nie odczyta ci tego z telefonu . Cos niejasnego ?

A z czego ma odczytać, jak nie z "telefonu"? Aktywuje GPS ,nie po to by połączyć się z czujnikiem ,tylko pobrać dane o dystansie, prędkości (miedzy innymi). Co zresztą jest widoczne (polar flow). Nie ma tylko widocznej samej trasy.

Edytowane przez piotr.solek
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.12.2018 o 15:12, Łukasz_P napisał:

A nie można po prostu odpalić Endomondo z H7, jechać i rejestrować wszystko? Jeździłem tak przez X lat. 

Bo mam "strave" i to tam działa. https://www.strava.com/activities/1994544479/analysis/376/882 (właśnie zrobiłem szybkie kółko)

Natomiast Polar Beat, wczorajszą trasę , zapisał częściowo (nie wspominajac o tym ,że ucieło 3 z 7km część trasy). Tętno było zapisane przez całą 22min jazdę.. Ale brak odniesienia na mapie. 

Clipboard02.thumb.jpg.c253b62be9f2a47e6e3e08733681068e.jpg

 

W dniu 1.12.2018 o 14:36, dfq napisał:

OK,  w nowszych wersjach juź zapisuje ślad. Na Stravie tez jest pełny zapis.

PolarBeat.thumb.jpg.687bd0d806a4c6c720327592dea43c0a.jpg   strava1.thumb.jpg.5f2c791e8bae3acf4dbe14d982f2d033.jpg

Właśnie coś takiego oczekiwałem zobaczyć. Póki co, nie ryzykuję zawalonym brakiem zapisu jazdy. Sprawdzę raz jeszcze na niedzielnej "przejeżdzawce".

Druga kwestia "spinnera" też utkwiła w niemocy (w tym konkretnym modelu). Na szczęście czujnik paruje się automatycznie a aplikacja zapisuje.

 

Edytowane przez piotr.solek
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...