Skocz do zawartości

Zsuwający się łańcuch przy obrotach do tyłu

Weedzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam od miesiąca rower marki b'twin rocrider 520s. Mam w nim problem od nowości iż od biegów 2,3,4,5,6,7 zsówa się przerzutka na więkrze biegi podczas jechania do tyłu oraz zakręceniem pedałami do tyłu. Nie wiem co mam z tym zrobic. Bo czasami nawet na światłach trzeba zakręcić do tyłu zeby dobrze ruszyc a tu klops. Prosze jak wiecie cos na ten temat to sie odezwijci. Pozdrawiam, z fartem.

Wg mnie powyższe odpowiedzi są nieprecyzyjne. Jeżeli kręcisz do tyłu i przeskakuje łańcuch to regulacja haka lub przerzutki śrubami Hi Lo nic nie da. Tym bardziej, że jadąc na rowerze normalnie kręcąc nic Ci nie przeskakuje i biegi przerzucane są prawidłowo (a przynajmniej tak wnioskuję). Wg mnie masz za mało łańcuch naciągnięty, jest luźny. Regulacja tutaj polegałaby na dokręceniu śruby która powoduje, że przerzutkę masz luźną. Lub jazdę na dużej zębatce z przodu i zrzucanie na mniejszą tylko w terenie a nie przy jeździe asfaltem.

podobny objaw miałem w jednym z moich rowerów. łańcuch do tyłu nie kręcił sie płynnie tylko luzował w górnej swojej części a finalnie przeskakiwał. U mnie problemem było ciężko pracujące kółko prowadzące przerzutki tylnej (to górne) czyszczenie, smarowanie, rozruszanie go usunęło problem.