zibi_j1

Biorezonans / analiza kwantowa składu ciała - Wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

zibi_j1

Czy ktoś z Was miał styczność z tym urządzeniem/brał udział w takim badaniu?
/dla nie wtajemniczonych podaję jakiś link: http://novimed.pl/kwantowy-skan-organizmu,99 /

Przyznam że ja tak, ok dwa lata temu. Dietetyk dość trafnie zdiagnozował moje dolegliwości. Powiedział z czym mam problem co powinienem jeść a czego nie, jakie zioła stosować żeby pomóc organizmowi. Stosując się do jego rad zredukowałem wagę o kilkanaście kg i znacząco poprawiłem samopoczucie. Do dziś z suplementacji pozostawiłem czystek/ostropest, ocet jabłkowy i witaminę C z aceroli. Szczerze, do dzisiaj nie wiedziałem, ze jest to badanie medycyny niekonwencjonalnej. 
Niedługo mam umówioną wizytę u tej samej osoby. Chcę skontrolować swoje ciało i skonsultować dietę, żeby nie zrobić sobie krzywdy odchudzaniem. Tylko teraz jak się naczytałem internetów to ziarenko niepokoju zostało zasiane...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ortogonalny

Taaa - ta kwantowa analiza stanu ciała to jeden z głównych przedmiotów na Hoghwarcie. Cholernie trudna do zdania. Sam Dumbledore ze trzy razy podchodził do egzaminu ... Daj sobie spokój z pseudomedycyną.

Polecam tzw. note prawną dostępną na ich stronach: http://novimed.pl/nota-prawna,29

"Wykonywane badanie Vega Test w Centrum Promocji Zdrowia NOVIMED nie jest badaniem medycznym, nie stawiamy diagnoz lekarskich ani nie zmieniamy zaleceń lekarza. .... "

Edytowane przez ortogonalny
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

@ortogonalny 

16 godzin temu, zibi_j1 napisał:

Czy ktoś z Was miał styczność z tym urządzeniem/brał udział w takim badaniu?

Bardzo dziękuję za merytoryczną wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek
Godzinę temu, zibi_j1 napisał:

@ortogonalny 

Bardzo dziękuję za merytoryczną wypowiedź.

Właśnie. Typowe. Odpowiedz sobie sam. Działa? Jest Ci lepiej? Więc masz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ortogonalny

Jesteś potencjalnie dorosły, więc nie będę Cię pouczał. Zwróć tylko uwagę na fakt, że współczesna medycyna to efekt kilkuset lat ewolucji w różnych naukach - od fizyki i chemii na biologii kończąc. Tutaj nie ma miejsca na drogę na skróty i zabawy w batmana. Gdyby nie chodziło o zdrowie, to w ogóle bym nic nie napisał, tak, jak nie pisuję na forach audiofilskich o bezsensowności dociekań nt brzmienia kabli USB. Ale tutaj właśnie chodzi o zdrowie - w 'leczeniu" otyłości octem jest mniej więcej tyle samo sensu i naukowego uzasadnienia, co w propagandzie antyszczepionkowców. Obyś na własnej skórze nie musiał się o tym przekonać. Oni już teraz masowo zapisują się na szczepienia. Że już nie wspomnę o "kwantowej analizie składu ciała". Ciekawe, czy do tej "kwantowej analizy" stosują równanie Schrodingera, funkcji falowej czy całkują po historiach ... a może idą po bandzie i wykorzystują równania teorii strun ...

Edytowane przez ortogonalny
  • Lubię to! 2
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RichardK
W dniu 27.11.2018 o 12:31, ortogonalny napisał:

co w propagandzie antyszczepionkowców

i tu masz racje jak nie jesteś w temacie to go porostu nie poruszaj!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balka

Czyli co ? To ściema? A wynik jest na chybił trafił? Ostatnio właśnie koleżanka chciała na to iść i chyba nawet gdzieś się zapisała na luty na taką analizę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
11 godzin temu, balka napisał:

Czyli co ? To ściema? A wynik jest na chybił trafił? Ostatnio właśnie koleżanka chciała na to iść i chyba nawet gdzieś się zapisała na luty na taką analizę...

Ściema nie ściema miałem okropne wzdęcia i gazy. Babka po badaniu stwierdziła ze mam grzyby w układzie pokarmowym. Dała tabletki roślinne na ich zwalczenie. Skończyłem brać opakowanie i jak ręką odjął. Patrząc objawowo jej metody działają. Co nie zmienia faktu że bliżej wiosny wybiorę się na badania krwi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ortogonalny

Ciekaw jestem, jaki jest wykryty przez ową magiczną maszynę stan kwantowy owego "grzyba" - spin wszystkich jego cząstek elementarnych, ich masa, energia, etc.

Oczywiście, że to ściema, nie mająca nic wspólnego z mechaniką kwantową, ani z fizyką w ogóle. Idź na te badania krwi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dwakolkaija

A jakie wykształcenie ma osoba przeprowadzająca badanie? Medyczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi