Skocz do zawartości

Kross level 8.0 29" - rozmiar ramy

Krokodyl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam 175cm wzrostu i około 80 cm przekroku. Planuję zakup Kross level 8.0, 29 cali. 

Wg rozpiski na stronie Kross powinienem celowac w 17, 18 cali. 

https://www.kross.pl/pl/poradnik/dobor-ramy

Wypadałoby więc wziąć rozmiar S. https://www.kross.pl/pl/2018/mtb-xc/level-8-0

Zastanawiam się jednak,czy nie będzie mały. Efektywna długość ramy w tym rowerze jest niemal 10 cm krótsza niż w moim obecnym wysluzonym mtb. 

Dodatkowo producent nie podaje na jakiej wysokości jest rura górna. 

Takie same ramy maja modele 7.0, 8.0 I 9.0. Jeżeli ktoś o podobnych wymiarach posiada któryś z tych modeli, będę wdzięczny za pomoc. 

Masz gdzie się do niego przymierzyć? Teoria teorią a praktyka praktyką. Pamiętaj, że to koło 29" i rower będzie nieco wyższy niż np. 26" z racji samego koła nie geometrii ramy. Poza tym zawsze możesz napisać do sprzedawcy kupując przez internet z prośbą o podanie wysokości górnej rury.

Edytowane przez Gość

Byłem w podobnej sytuacji jak ty przy Level B8 2017.

Wg rozpiski pasowałby M albo L z tym, że ciut bliżej było mi do L. Wybrałem jednak M bo dużo lepiej się na nim czułem.

Porównując rozmiary (z tabelek) Levela 8.0 i Levela B8 wychodzi na to, że wziąłbym S (trochę Kross urósł).

W przypadku Krossa istotny jest rocznik (przynajmniej jeśli chodzi o 2017 i 18, bo się różnią o 1 rozmiar). Rocznik 2019 wydaje się być podobny do 2018, ale nie podają jeszcze wymiarów na stronie.

Ja mam 178cm, przekrok 80cm. Kupiłem Level 8.0 29" 2018r. w rozmiarze M (19"). Przymierzylem S, M i L i sklepie.

W S zahaczałem kolanami o kierę przy skrętach, na L nawet nie wsiadłem (za wysoka rura górna, nie sięgałem do ziemi, a w MTB musi być prześwit).
M pasowało mi najlepiej i po 3 miesiącach użytkowania jestem przekonany do słuszności wyboru.

Oczywiście, trzeba jeszcze rower ustawić pod siebie, wys. / pochylenie/ pozycję siodła, mostek (ja mam oryginalny 70mm w negatywie).

Zmieniłem szybko grippy na ergonomiczne, bo takich używam w innych rowerach i bardziej mi pasują niż okrągłe.