PeKa

Tacx Flow Smart - problem z kalibracją.

Rekomendowane odpowiedzi

PeKa

Kupiłem kilka dni temu tytułowy trenażer, zmontowałem, kalibracja bez problemu, 3 jazdy. Dziś zdejmowałem rowrr z tacxa, po założeniu postanowiłem skalibrować ponownie. I za Boga! Cały czas mam info "too loose". Regulację docisku rolki odkręciłem na max, do tego stopnia, że śruba odkręciła się z tulejki. Po wkręceniu jej na miejsce, kolejne próby kalibracji. Cały czas "too loose". Co ciekawe, kolejne kalibracje, bez ingerencji w regulację, polazują za każdym razem inny wynik. Ktoś coś?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red

Sprawdź czy ciśnienie w oponie masz w porządku.

Edytowane przez Red

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PeKa

Ciśnienie w granicach zakładanych przez Tacxa, czyli ok. 7 bar. Próbowałem odrobinę mniej i było bez zmian. Przy max opony także.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tadzikpl

Zassij Zwift lub Trainerroad i zrób kalibrację z innej aplikacji. Albo z licznika, jeśli ma taką funkcję. Jak nie zadziała, to już wiesz, co sportalone..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PeKa

Zwifta mam, ale nie widze tam opcji kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie_pytaj_kto

Ja zauważyłem że wyniki lubią się różnić w zależności od nagrzania opony jak i samego trenażera. Spróbuj dogrzać oponę i pokręcić kilka razy mocniej i dopiero rób kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PeKa

Pojadę też po oponę trenażerową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbysio

Sprawdzałeś przez Utility czy nie ma nowszej wersji oprogramowania? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PeKa

Tak, oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PeKa

Dzisiaj podjąłem kolejną próbę, niestety nie zakończoną powodzeniem. Co ciekawe, przełożyłem rolkę w otwory pod kolo 26", zluzowałem na minimum pokretlo regulacyjne i skalibrowal sie tak jak powinien. Dziwne, ze wczesniej sie skalibrowal we wlasciwych otworach, a teraz jakby brakowalo kilku obrotów pokrętła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
japcz80

W moim przypadku potrzeba dużo prób i cierpliwości żeby skalibrować mojego Flow'a

Moje pierwsze kalibrowanie "zajęło" przynajmniej kilkanaście prób, wskaźnik skakał po skali jak szalony, ale udało się.

Potem (po kilku dniach) nie kalibrował się już w ogóle (aplikacja Training od Tacx'a), po jakimś czasie raz rozpoczął kalibrację (okazało się że "utrzymała" się) i znowu cisza (nie potrafi rozpocząć kalibracji) przez 2 tygodnie i dzisiaj rano niespodziewanie znowu odpalił. Aplikacja Utility od Tacx'a nigdy nie dała rady rozpocząć kalibracji, przydała się tylko do sprawdzania firmware'u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PeKa

Finalnie zawiozłem trenażer dziś rano na reklamację do znanej wszystkim sieciówki. Bez żadnego problemu sprzęt przyjęto i wydano mi od ręki nowy, z możliwością zwrotu środkow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
japcz80
Godzinę temu, PeKa napisał:

Finalnie zawiozłem trenażer dziś rano na reklamację do znanej wszystkim sieciówki. Bez żadnego problemu sprzęt przyjęto i wydano mi od ręki nowy, z możliwością zwrotu środkow.

Super,
Musiałeś coś pisać, jakieś papiery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PeKa

Nie, powiedziałem tylko jak wygląda usterka, informacja została przekazana do pracownika działu rowerowego i bez żadnego ale, od razu poinformowano mnie, że moja reklamacja jest jak najbardziej zasadna i uznana i już oddają mi pieniądze. Powiedziałem tylko, ze pieniędzy nie chcę, wolę sprawny trenażer. Uprzejma Pani sprawdziła czy mają, ze starego zrobiła zwrot, nowy nabiła i wyszedłem z nówką. A wszystko w super miłej, proklienckiej atmosferze. Jestem mega zadowolony, bo dla mnie najważniejszym elementem przy kupnie produktu jest obsluga posprzedażna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
japcz80
Godzinę temu, PeKa napisał:

Nie, powiedziałem tylko jak wygląda usterka, informacja została przekazana do pracownika działu rowerowego i bez żadnego ale

Super.

Nowy Flow się kalibruje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PeKa

Załatwiłem to w drodze do pracy, nie kalibrowałem w aucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PeKa

Tacx skalibrowany w minutę, a regulacji docisku jest jeszcze ho ho. Trafiła mi się zatem jakaś wadliwa sztuka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TajniaQ007
Napisano (edytowane)

Podpinam się i odkopuje temat. U mnie problem z kalibracja wynika z "urabiającego się" gwintu śruby regulacyjnej. Efekt jest taki, że co kilka jazd ów śrubę dokręcam coraz mocniej ( za kazdym razem przy takim samym psi opony). Działa do momentu w którym nie starcza śruby i zrywa się się z tulei w którą wchodzi. Po jakims czasie niemozliwe jest jakiekolwiek luzowanie czy dokręcanie sruby. Pierwszy egzemplarz "wyrobił się" po pół roku. Drugi po zaledwie 2 miesiącach.

Tak jak z jednostką oporową, połączeniem itp. nie było problemów, tak mechanizm dociskowy i kalibracja to nieporozumienie. Niestety, ale przestrzegam przed zakupem tacxa flow.

Patrzac dalej w vortexie i bushido wystepuje taki sam mechanizm. Ciekawe czy u kogoś występował podobny problem. 

Edytowane przez TajniaQ007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi