Skocz do zawartości

problem z Cateye Padrone smart +


Zigfir

Rekomendowane odpowiedzi

Licznik Cateye Padrone Smart + (CC-SC100B) w założeniach to całkiem sympatyczny sprzęt bezprzewodowo współpracujący z czujnikami po bluetooth-u (pomiar kadencji, mocy, HR [np z paska Polara]). Spory podświetlany i konfigurowalny ekran z kilkoma stronami i do kompletu kupa typowych danych które można wyświetlić - średnie plus wartości maksymalne. W tym nachylenie terenu działające w dowolnym punkcie bez zadania trasy. Ma uproszczoną nawigację pokazującą kierunek do zadanego na mapce w aplikacji celu ale wygoda tego rozwiązania jest dyskusyjna. Przydała by mu się jeszcze temperatura rzeczywista ale niestety nie ma. Część opcji działa tylko w trybie współpracy z aplikacją na smartfonie.

Niestety ale właśnie ta współpraca właśnie mi kuleje. Tak się złożyło, że w tym tygodniu zmieniłem baterie bo pokazywał ich wyładowanie. Jednocześnie pojawiła się też aktualizacja programu na smartfonie dosłownie kilka dni temu. Nie wiem co mu zaszkodziło ale dziś po 9 km licznik zaczął się nagle rozłączać i łączyć ze smartfonem pozostając w działaniu raptem przez kilka minut.

Jest ktoś na forum kto ma ten licznik i jeździł po ostatniej aktualizacji?

Edyta I:

Wczoraj sprawdziłem baterie w liczniku. Niby nowe ale miały 2,98v (dziś 3,048). Na wszelki wypadek wymieniłem. Do tego soft od licznika dodałem do wyjątków odnośnie oszczędzania energii w ustawieniach smartfona (wydaje misie, że kiedyś już chyba tam był ale się zbył pewnie po aktualizacji jakiejś) i go uruchomiłem ponownie. Dziś w łagodniejszych warunkach pogodowych (5-9stopnie, w piątek termometr wskazywał 3) przez 70km licznik działał jak należy. Ciekawe czy przypadkiem nie szkodzi mu temperatura - pojeździmy zobaczymy .

Edyta II:

Po kolejnym wypadzie mogę odpowiedzieć sam sobie. Moje wczesniejsze podejrzenia się sprawdziły. Licznik nie lubi zimna. Już po 3 kilometrach przy -2 stopniach zaczął rozłącza się ze smartfonem.

 

Edytowane przez Zigfir
Odnośnik do komentarza

Wczoraj sprawdziłem baterie w liczniku. Niby nowe ale miały 2,98v (dziś 3,048). Na wszelki wypadek wymieniłem. Do tego soft od licznika dodałem do wyjątków odnośnie oszczędzania energii w ustawieniach smartfona (wydaje misie, że kiedyś już chyba tam był ale się zbył pewnie po aktualizacji jakiejś) i go uruchomiłem ponownie. Dziś w łagodniejszych warunkach pogodowych (5-9stopnie, w piątek termometr wskazywał 3) przez 70km licznik działał jak należy. Ciekawe czy przypadkiem nie szkodzi mu temperatura - pojeździmy zobaczymy :).

 

Po dzisiejszym wypadzie mogę odpowiedzieć sam sobie. Moje wczesniejsze podejrzenia się sprawdziły. Licznik ne lubi zimna. Już po 3 kilometrach przy -2 stopniach zaczął rozłącza się ze smartfonem.

Edytowane przez Zigfir
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Zigfir napisał:

Po dzisiejszym wypadzie mogę odpowiedzieć sam sobie. Moje wczesniejsze podejrzenia się sprawdziły. Licznik ne lubi zimna. Już po 3 kilometrach przy -2 stopniach zaczął rozłącza się ze smartfonem.

Nie pisz posta pod postem, używaj Edycji

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...