Skocz do zawartości

Jazda na trenażerze ELITE -ból lokci

Dan13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

uzytkuje trenażer elite z rowerem górskim . Po przejechaniu około 5 km pojawia mi się stałe ból łokci, co powoduje ze po kolejnych 10 km już nie jestem w stanie jechać. Zmieniam pozycje, kierownice mam z rogami, siodełko jest ustawione . Co robić?

Godzinę temu, Dan13 napisał:

Witam.

uzytkuje trenażer elite z rowerem górskim . Po przejechaniu około 5 km pojawia mi się stałe ból łokci, co powoduje ze po kolejnych 10 km już nie jestem w stanie jechać. Zmieniam pozycje, kierownice mam z rogami, siodełko jest ustawione . Co robić?

Brzmi jak post zamówiony przez Tacxa.
Czy możesz wytłumaczyć jaki związek ma marka trenażera z Twoją przypadłością ?

Żadnego. Po prostu napisałem ze mam trenażer z takim a takim rowerem. Zaczynam dopiero jeździć na tym wynalazku, wiec myślałem ze typ trenażera może mieć znaczenie. Ale może się mylę, bo problemem nie jest trenażer tylko rower i pewnie moja słuszna waga.

jest podkładka pod przednie koło.

Raczej chciałem opisać miejsce i czas kiedy występuje dyskomfort, niż wskazanie ze taki a taki trenażer jest zły .

Ok ;)
Jeżeli rower masz wpięty w poziomie, to rodzaj trenażera nie ma wpływu na dyskomfort w okolicach łokci.
Jeśli na tak samo ustawionym rowerze, w terenie nie czujesz bólu, może być to wynik większej sztywności konstrukcji trenażer + rower.

Mój patent, na który wpadłem przypadkiem próbując wyciszyć trenażer, to grube gumowe wycieraczki :)
Reklama OFF - https://www.leroymerlin.pl/dywany-i-wykladziny/wycieraczki-zewnetrzne-i-wewnetrzne/wycieraczki/wycieraczka-alfa-40-x-60-cm,p19357,l1225.html

Dajesz po jednej pod przód i tył trenażera. Jazda robi się płynna i rower zaczyna pod Tobą pracować.

Edytowane przez Niclaus
.
Za to płynność jazdy - mistrzostwo powiatu i okolic  Naprawdę fajnie pływa.

Miałem wyprawę do Castoramy i kupiłem dwie za 13 zł. http:// https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/wykonczenie-podlogi/wycieraczki/wycieraczka-gumowa-colours-40-x-60-cm-czarna.html

Podstawiłem pod Tacxa Neo który sam w sobie jest bardzo cichy więc wyciszenia faktycznie za dużo nie ma.

Ale potwierdzam, ta odrobina ruchu na boki dzięki podłożonej gumie naprawdę jest bardzo przyjemna. Żeby nie było rozczarowań u czytających - to dalej nie jest to samo co jeżdżąc po szosie. Ale około +/- 4cm ruchu na boki górnej rury robi różnicę. Mam te wycieraczki razem z podwójną matą z Decathlonu.

3d2869aef4b02c476a1e8444b17037fc.jpg&key=e257b1e2653bace82cb46d691bf5aa97a8339f6d77889bdb649cd8af19e0a2e4

Jedyna wada to że trochę śmierdzi gumą... Ale może jeszcze się wywietrzy.

Pozdrawiam i dziękuję, dobry hint.

Jarek

Sent from my iPhone using Tapatalk