Skocz do zawartości

[Wyczerpany] Zmiana napędu z 3x8 na 1x8

tol2di

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka przerzutka 10rz SRAM ze sprzęgłem będzie współpracować w konfiguracji 1x8 (manetka SRAM X4) a w przyszłości 1x10. Korba już została zakupiona i jest to SRAM NX przy zakupie poinformowano mnie że powinienem wymienić tylną przerzutkę na taką która posiada dużo mocniejszą sprężynę lub Sprzęgło.

Edytowane przez SpiderMAN

Czyli pozostaje wymiana całego napędu naraz.

• Przerzutka
  • Kaseta
  • Manetka

No nic zostawię na razie to co jest czyli SRAM X3 z tyłu i będę uważał żeby nie zgubić łańcucha po wymianie korby.

21 minut temu, tol2di napisał:

Czyli pozostaje wymiana całego napędu naraz.

• Przerzutka
  • Kaseta
  • Manetka

No nic zostawię na razie to co jest czyli SRAM X3 z tyłu i będę uważał żeby nie zgubić łańcucha po wymianie korby.

Zapomniałeś o łańcuchu.

Racja, nawet o trzech łańcuchach

A zwykła znaczy bez sprzęgła X5 da mocniejszy naciąg i poradzi sobie z kasetą 8rz i manetką SRAM X4

Edytowane przez tol2di

Ok sprawę załatwię narazie inaczej dopuki nie zdobędę funduszy na przerzutkę, manetke, kasetę i łańcuchy 10 rzedowe kupię napinacz i adapter Iscg i będę jeździł na 1x8. Wsumie i tak z trzyblatowwj korby korzystam tylko z blatu 32 zęby . 

Przechodzę na napęd 1x8 w przyszłości 1x10 obecnie posiadam lub zakupię.

• Korba SRAM NX
  • Zębatka 30T NW
  • Suport Accent BSA GXP 68-73mm
  • adapter iscg 05 pod miskę suportu

I teraz pytanie łańcuch jest 8 rzędowy więc może słabo się trzymać zębatki NW, zakładam więc że trzeba dokupić klatkę lub cały napinacz. nigdy nie miałem do czynienia z takim napędem więc moje pytanie co lepsze sama klatka wystarczy czy jednak napinacz z rolką, przerzutka to SRAM X3.

W dniu ‎20‎.‎11‎.‎2018 o 11:38, tol2di napisał:

I teraz pytanie łańcuch jest 8 rzędowy więc może słabo się trzymać zębatki NW, 

Spokojnie NW da sobie radę z łańcuchem 8-rzędowym, mam w dwóch rowerach 1x8 na NW i nigdy łańcucha nie zgubiłem (co prawda to nie jazda wyczynowa), ale nawet przy kręceniu do tyłu mi nie spada. 

Edytowane przez KANDySowany
28 minut temu, KANDySowany napisał:

Spokojnie NW da sobie radę z łańcuchem 8-rzędowym, mam w dwóch rowerach 1x8 na NW i nigdy łańcucha nie zgubiłem (co prawda to nie jazda wyczynowa), ale nawet przy kręceniu do tyłu mi nie spada. 

Ok spróbuje ale na wszelki wypadek adapter iscg 05 pod miskę suportu zainstaluję, jakby mnie napadło jeździć w jakimś ekstremalnym terenie.

Jasne próbuj, teraz blaty NW to nie jest jakiś mega wydatek... a co do kopyta... przód NW 38t, tył 11-28, a w okolicach nie mam większych podjazdów jak max 11-12%, także to nic wielkiego.

Edytowane przez KANDySowany

Ja na 32 i tył 11-32 spokojnie dawałem radę nawet większe wzniesienia, nie powiem łatwo nie było ale za to noga się wyrobiła. Więc stąd pomysł o wywaleniu trzyblatowej korby przerzutki i suportu na kwadrat na rzecz korby SRAM NX z blatem 30t oraz lekkim suportem na łożyskach maszynowych. Odpada też myślenie jaka kombinacja przełożeń co by za bardzo nie kosić łańcucha.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...