Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze adaptera do hamulców tarczowych.

GonHex

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka Szajbajki 

Posiadam rower Kross Hexagon 6.0 2018. Chciałbym poprawić siłę hamowania, w tym celu wymieniłem już okładziny na lepsze, tarcze zostały odtłuszczone w serwisie, ogólnie serwis całego układu hamulcowego. Problem jednak tkwi w mojej wadze 😝 (115 kg- walka z kg ciągle trwa pod moim lżejszym kolegą rower hamuje już zadowalająco ). Pomyślałem że mogę zwiększyć siłę hamowania poprzez wymianę tarcz na nowe, w chwili obecnej przód i tył do 160. Chciałbym wymienić najprawdopodobniej oba na 180. Wiem że potrzebne są adaptery. W serwisie pytałem ale są dosyć drogie, więc pozostaje internet i aukcje.

Ktoś pomoże w wyborze adapterów? Może jakiś link? model zacisku to Shimano BR-M315. 

Koszt adaptera to około 25zł. Obecnie masz zaciski bezpośrednio do widelca/ramy przykręcone czy są jakieś adaptery? Ja zmianę wielkości tarcz odradzam. Masz tam zapewne jakiś słaby amorek który może się posypać przy większej tarczy( sprawdź to zanim zainwestujesz) pomyśl o metalicznych klockach.

Amorek to taniocha (planowana zmiana ale to grubsza inwestycja) SR Suntour XCT (skok 100mm, blokada na koronie). Słyszałem że metaliczne klocki muszą się nagrzać żeby dobrze pracowały i są głośne? To prawda? A wymiana tyłu na 180 coś poprawi wiem że to mało racjonalne ale tył mi właśnie słabo hamuje, ciężko zblokować koła, na poprzednich klocach w ogóle nie dało się zblokować? Hamuje zawsze dwoma hamulcami. 

16 godzin temu, GonHex napisał:

Amorek to taniocha (planowana zmiana ale to grubsza inwestycja) SR Suntour XCT (skok 100mm, blokada na koronie). Słyszałem że metaliczne klocki muszą się nagrzać żeby dobrze pracowały i są głośne? To prawda? A wymiana tyłu na 180 coś poprawi wiem że to mało racjonalne ale tył mi właśnie słabo hamuje, ciężko zblokować koła, na poprzednich klocach w ogóle nie dało się zblokować? Hamuje zawsze dwoma hamulcami. 

Producent do tego modelu amorka nie zaleca tarczy większej niż 160mm. Ja zmieniłem tarczę na 180mm dopiero po wymianie amorka i tobie tez to radże bo zabijesz ślizgi.

10 minut temu, zibi_j1 napisał:

Producent do tego modelu amorka nie zaleca tarczy większej niż 160mm. Ja zmieniłem tarczę na 180mm dopiero po wymianie amorka i tobie tez to radże bo zabijesz ślizgi.

A to fakt, do XCT pakowanie 180mm nie może skończyć się dobrze.

57 minut temu, GonHex napisał:

Dobra w trosce o życie amorka chyba zdecyduję się na zostawienie 160 jednak pomyślę o zmianie tarcz i klocków w kierunku metalicznych, taką masę ciężko wyhamować😂.

Dzięki za porady! 

Klocki i tarcze ok, ale myśl o zrzuceniu wagi i zmianie widelca.