Skocz do zawartości

Promax DSK-300R - używa ktoś ?

Misterrajt

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Misterrajt napisał:

Jak to chodzi

Beznadziejnie. Znajomy nawet ukręcił gwint na tłoczku, przy mocnym hamowaniu.

27 minut temu, Misterrajt napisał:

czy dostanę klocki do tych hamulców

Tak, to są te same klocki co do Avid BB5.

Dostałem te hamulce razem z nowym rowerem i byłem pełen obaw po przeczytaniu komentarzy na ich temat. Pierwsza jazda potwierdziła obawy: siła hamowania gorsza niż oczekiwana. Niemniej jednak, po 100km klocki się ułożyły do tarcz i ta się znacząco poprawiła. Dzisiaj, po 4000km zaryzykuję stwierdzenie że jest nawet lepsza niż przy hamulcach szosowych na okładzinach R55C3. Regulacja łatwa, wydajność w każdych warunkach pogodowych podobna. Gdybym miał kupować zupełnie nowe zaciski to bym wziął Avid BB5. Ale mają Promaxy już na rowerze, to nie zamierzam ich wymieniać dopóki nie padną. Innymi słowy, działają porównywalnie z konkurencją więc zupełnie bym się ich nie obawiał.

W dniu 19.11.2018 o 08:13, SpiderMAN napisał:

Oczywiście.

Każde mechaniki podejdą w ich miejsce.

A jak to jest z avidami bb7 / bb7 road. 

Czy to prawda, że do szosy pasują tylko te w wersji road? 

Jeśli coś wiecie to będę wdzięczny za pomoc 😊

19 godzin temu, Pynio napisał:

A jak to jest z avidami bb7 / bb7 road. 

Czy to prawda, że do szosy pasują tylko te w wersji road? 

Jeśli coś wiecie to będę wdzięczny za pomoc 😊

Z tego co się orientuję to tak, raczej w szosie wersja road będzie tylko pasować.

BB7Road nie są wiele mocniejsze od tych Promaxów. Na + łatwa regulacja do tego stopnia, że nawet stojąc na światłach można szybko coś skorygować :) . Zaciski są większe i cięższe od promaxów.

Odnośnie siły hamowania różnica może jest w tarczach. Mam BB7 w MTB i tam poszedł komplet z tarczą a w szosie zakładałem sam zacisk a tarcza pozostała tribanowska. W obu przypadkach klocki półmetaliczne i w MTB to próbuje mnie wyrzucić przez kierownicę a w szosie to po prostu trochę mocniej hamuje niż promaxy.