Skocz do zawartości

Przerzutka 7rz

Kwapnatah

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, seraph napisał:

Trzeba zaznaczyć, że przerzutka nie musi być 7 rzędowa. 8 i 9 rzędowe też zadziałają bez problemu pod warunkiem, że będą marki Shimano lub Suntour, albo Microshift. SRAM odpada jak już kolega wyżej zauważył.

9 rzędowa Shimano raczej nie będzie działać poprawnie. 

1 godzinę temu, Kruup napisał:

9 rzędowa Shimano raczej nie będzie działać poprawnie. 

Dlaczego? Ciąg linki się nie zmienił względem starszych generacji, więc to manetka dyktuje skok i nie ma znaczenia, że zębatki kasety są bliżej siebie. Dopiero od 10 rzędów (Dyna-Sys) ożenić się tego nie da.

Jak 1 mm? 1 mm na początku czy na końcu? Nie rozumiem... Linową różnicę zawsze można zniwelować. Dopiero różnicy przełożenia nie można przeskoczyć, ale wtedy objaw jest taki, że z każdym kolejnym biegiem łańcuch coraz bardziej nie trafia na zębatkę np. od 1 do 3 jest w miarę, 4-6 słabo, a powyżej już wcale nie działa.

Jeszcze parę lat temu montowanie przerzutek 9 rzędowych do napędów 8 rzędowych było dość często polecanym zabiegiem dla kogoś kto planował upgrade napędu na raty. Obecnie to wiadomo - 9 rzędowy napęd słusznie został wyparty przez DynaSys 10 i 11sp i tu już nie ma kompromisów.

Zrobiłem parę tys. km z manetką 9 rzędową LX i przerzutką AceraX RD-M290, która wg Shimano jest 7 rzędowa i wszystko działało, więc nie widzę powodu czemu w drugą stronę miałoby być inaczej.

Edytowane przez seraph

Nie nie możesz mieć manetki shimano i przerzutki Srama, proste, albo jedno i drugie sram albo shimano. Kup sobie tą Deorke m592 lub Slx m662 i z bani. Da się wyregulować 9 z napędami 7/8 choooć nie w każdym rowerze, ogólnie rzecz biorąc ~90% przypadków da się.

Tylko po co kombinować. Masz do wyboru to, co koledzy wyżej sugerują lub  ACERA/ALTUS. Szybciej nie pojedziesz. Zaoszczędzoną kasę można odłożyć na później.

Ja akurat w konfiguracji 3x7rz mam RD-M430 pod obsługą klamkomanetki klasy Turney.

Edytowane przez piotr.solek
4 minuty temu, piotr.solek napisał:

Tylko po co kombinować. Masz do wyboru to, co koledzy wyżej sugerują lub  ACERA/ALTUS. Szybciej nie pojedziesz. Zaoszczędzoną kasę można odłożyć na później.

Acera długo mi nie pożyje przy mojej jeździe XD kolegi acera ma 5 mies i już ma luzy.

Edytowane przez Kwapnatah

Każda przerzutka może złapać luzy. Dlatego są baryłki i po jakimś czasie trzeba dokonać lekkiej korekty. 5 miesięcy wiele nie mówi, bo można przejechać 10 lub 2000km. 

Twój budżet, nie mój.

Edytowane przez piotr.solek
10 minut temu, piotr.solek napisał:

Każda przerzutka może złapać luzy. Dlatego są baryłki i po jakimś czasie trzeba dokonać lekkiej korekty. 5 miesięcy wiele nie mówi, bo można przejechać 10 lub 2000km. 

Ale chyba kupie tą deore ma sytem Shadow i lepiej naciąga łańcuch tylko teraz pojemność przerzutki  mam kasetę 11-28 i jednoblat (34). 

Ta deore ma

pojemność: 35-45T

maksymalna przednia dyferencja: 22T                      

kompatybilność z najmniejszą zębatką: 11T-12T

kompatybilność z największą zębatką: 28T-34T

Edytowane przez Kwapnatah