Skocz do zawartości

[Szukam] Rama gravelowa z dużym prześwitem + widelec stalowy

latek2@wp.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

posiadam już mtb i szosę, jednak postanowiłem, że przez zimę kupię/złożę jakiś fajny rowerek gravelowy na wyprawy z sakwami na nowy sezon, ale też żeby nadał się do śmigania na co dzień po lasach/szosach/polach :). Przejrzałem sporo rowerów i moją uwagę zwrócił Romet Aspre lub coś z oferty Marina np. Nicasio/Four Corners. Jednak nie ma rowerów idealnych.

Z minusów rometa:

- praktycznie zerowa dostępność

-geometria wydaje się zbyt sportowa na całodzienne trasy

-widelec karbonowy (kupiłem kiedyś na zimę do mtb, złamał się w pół po 2 tygodniach, dlatego widelce karbonowe, do roweru który ma jeździć w terenie/czy po gorszej drodze to dla mnie dyskwalifikacja ze względów bezpieczeństwa)

-maksymalna opona to ok. 42mm (a na zimę fajnie by było założyć np. 50mm).

Reszta w romecie bardzo mi się podoba, dobra cena i fajnie że korba jest na octalinka, którego mam w mtb od wielu lat i super się sprawdza pod kątem trwałości szczególnie zimą.

Z minusów marinów:

-stalowe ramy z niewymiennymi hakami - jak wkręci mi się coś w przerzutkę/ albo zahaczę o coś w lesie i urwę hak to rama praktycznie do wymiany

- w przypadku nicassio- słaba korba i suport na kwadrat

- dziwny wygląd i ostro opadająca rura w four cornersie - nie podoba mi się to za bardzo :D

Mam dwie opcje:

1)zakup rometa aspre i wymiana widelca na stalowy

2) składanie roweru na bazie ramy gravelowej ramy aluminiowej z dużym prześwitem na oponę + widelec stalowy

Najbardziej oczywiście skłaniałbym się ku tej drugiej opcji. Moja pytania do Was:

Gdzie mam szukać ram gravelowych z możliwie największym miejscem na oponę - z tego co widzę to producenci wolą sprzedawać całe rowery niż same ramy i jest z tym problem.

To samo z widelcem. Gdzie mogę kupić sam widelec stalowy taki jak np. jest w Marinie? Proszę o propozycję framesetów/linków/miejsc gdzie mógłbym znaleźć wymarzoną bazę...

Edytowane przez latek2@wp.pl
16 godzin temu, latek2@wp.pl napisał:

-widelec karbonowy (kupiłem kiedyś na zimę do mtb, złamał się w pół po 2 tygodniach, dlatego widelce karbonowe, do roweru który ma jeździć w terenie/czy po gorszej drodze to dla mnie dyskwalifikacja ze względów bezpieczeństwa)

Miałeś chyba niezłego pecha i widelec był albo wadliwy albo jakiś mega chiński bubel albo robiłeś jakieś hopy i dropy :P

Ja mam w rowerze MTB widelec full carbon i daje radę nawet w ciężkim terenie - korzenie i inne leśne wertepy. Dlatego tym bardziej do gravela wstawiłbym widelec karbonowy. Poza tym jak kupisz nowy rower to jest na to gwarancja.

17 godzin temu, latek2@wp.pl napisał:

Gdzie mam szukać ram gravelowych z możliwie największym miejscem na oponę - z tego co widzę to producenci wolą sprzedawać całe rowery niż same ramy i jest z tym problem.

Nie napisałeś jaki rozmiar, ale może to:

https://biostern.abstore.pl/ramy-set-accent-furious-l-nieb-czar-polysk,c107,p3632,pl.html