Skocz do zawartości

Merida Silex 6000 - opinie?!

wycinak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do zakupu Silexa 6000 i chcialbym podpytac o wrazenia z jazdy, o cenne sugestie. 

Jestem w 99%zdecydowany i zakochany w wygladzie roweru. Przeznaczenie odpowiada mi w stu procentach, moja jazda miesci sie w zakresie 2-3 tys km rocznie, tylko gdy jest ladna pogoda. 80%szosa, 20% cywilizowany las. Moj status okreslilbym jako amator zaawansowany... 

Rower ma mi posluzyc przez dlugie lata... 

Prosze rowniez o recepte jak go odchudzic, bo pewnie po dwochvtrzech sezonach czlowiek zapragnie czegos nowego. Koszty nie grajom roli, ale gorna topowa polka chyba mi nie jest potrzebna... 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

eM...

1736.jpg

Rower jak rower, ma wszystko co potrzebne do takiej jazdy.Ma wszystkie nowe i przysłowiowe technologie. Kwestia czy wariant napędu 1x11 Ci się spodoba i to chyba tylko jest kwestią do rozważenia.

1x11 bardzo mi przypadl do gustu. Prostota, latwosc utrzymania napedu w stanie idealnym, do regulacji tylko tylna przerzutka... Jak dla mnie same plusy. 

A co do przelozen to sie przystosuje, dotychczas jezdzilem na starych rowerach (trek 6500 mtb, spec sirrius), wiec mysle ze jak sie przesiade na rower z takiej półki to beda same achy i uchy zadowolenia.... 

Godzinę temu, wycinak napisał:

Szkoda ze nima nikogo kto by go testowal, lub posiada i uzytkuje na co dzien. Ja troche jezdzilem ale bylo to doslowie pare set metrow na parkingu SKLEPU... 

Karbonowe gravele to nie częsty u nas widok. Króluje aluminium i stal - stąd może nikt nic konkretnego nie piszę. Ale myślę, że to dobry wybór. Silex generalnie jest bardzo chwalony, ludzie pozytywnie oceniają wygodę i pozycję za kierownicą - przynajmniej aluminiowe warianty. Nie ma ten rower też za bardzo konkurencji. Bezpośredni to chyba Canyon. Ale temu chyba bliżej do przełaja. Gdybym szukał carbonowego gravela to Silex był by zdecydowanie na szczycie listy rowerów do sprawdzenia. Jeśli kupujesz rower stacjonarnie to poproś obsługę sklepu aby dobrze Ci ten rower ustawili pod Ciebie. Może mają kogoś, kto zna się trochę na bikefittingu.

W końcu, końców silex z rama 9000 na osprzecie z 6000 wyladowal u mnie... 

Dużo zamieszania, interwencji, prawie 6 miesiecy czekania i jest nareszcie... 

Niesamowity, szybki, wygodny - rower jest przedłużeniem mojego ciala i stanowimy jedność - tak bym podsumowal silexa... 

IMG-20190518-WA0006.jpg IMG-20190518-WA0007.jpg IMG-20190518-WA0008.jpg
  • Lubię to! 1