Skocz do zawartości

[giant pr2] budżetowe kółka do szosy

Rekomendowane odpowiedzi

"Apgrejdów" roweru ciąg dalszy. Uznałem, że nowe opony + dętki + centrowanie + prawdopodobny serwis tylnej piasty + kombinacje z założeniem 11s na bębenek 10s to za dużo kosztów i problemów więc poszukam sobie nowych kółek.

Wymagania to w sumie qr, niska cena (prawdopodobnie na jeden sezon), bębenek pod 11s i jako taka wytrzymałość - poniżej 86kg nie mam zamiaru schodzić. Koła nowe/zdjęte z nowego roweru/z minimalnym przebiegiem. Waga zupełnie nieważna, może być i 2kg, przy tej masie jeźdźca nie ma to większego znaczenia.

Zacząłem grzebać na portalach i dość często pojawiają się koła z tytułu. Giant P-R2. Za 600-650 plnów zestawy kół zdjętych z nowych rowerów, tubeless ready razem z oponami. 

Wydaje się bardzo spoko opcją ale opinie w polskim internecie nie dość, że nieliczne to jeszcze podzielone. Znalazłem pogłoski o pękających obręczach przy nyplach.

Jeździł ktoś na tym i jest w stanie wydać w miarę obiektywną opinię? giantów na forum sporo😎

Druga opcja to aksiumy ale tutaj temat jest przewałkowany milion razy, wiadomo, że wszystko spoko ale kusi mnie ten tubeless.

Być może raz je przeserwisujesz i będzie OK. Ja mam PA2 i jest git, kolega ma PR2 i imho 20kkm dzidnął bez problemu. Ja polecam choćby za lekkość kręcenia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Pomógł 1

Przejrzałem dzisiaj trochę zagranicznych internetów i okazuje się, że problem z obręczami jest dość powszechny. Odpuszczam te koła bo przy mojej wadze + często miejskiej jeździe może być kuku.

Na dzień dzisiejszy szukam przede wszystkim aksium, w kręgu zainteresowań są też fulcrum'y 7 ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie cenowo oferty. Znalazłem fulcrum cex7 i shimano rs11 ale nie jestem do końca przekonany