Skocz do zawartości

Trenażery Elite - problem z rolką

Niclaus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Pytanie do użytkowników trenażerów firmy Elite wyposażonych w rolkę z elastomeru.
Natrafiłem w internetach na takie zdjęcia:
1. Po roku użytkowania - 098064ba5aec8742.jpg
2. Po dwóch dniach użytkowania :/ - 2484964e8e3d9ad6.jpg
Niestety Shimano odrzuciło reklamacje.
Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Zauważyliście jakieś nienaturalnie szybkie zużycie tej rolki ?

Pozdrawiam
Mikołaj

Edytowane przez Niclaus
27 minut temu, Sziva napisał:

A co miało Shimano do reklamacji, skoro trenażer jest firmy Elite?

Dystrybutorem na Polskę produktów Elite, jest Shimano.

Te rolki ze zdjęć także pracowały razem z oponami dodykowanymi do trenażerów.

Czy możesz wrzucić zdjęcie swojej rolki w obecnym stanie?

12 godzin temu, Niclaus napisał:

Dystrybutorem na Polskę produktów Elite, jest Shimano.

Te rolki ze zdjęć także pracowały razem z oponami dodykowanymi do trenażerów.

Czy możesz wrzucić zdjęcie swojej rolki w obecnym stanie?

Aaa, to nie wiedziałam.

Fotkę wrzucę jutro lub pojutrze, bo oddałam trenażer mężowi, a on wywiózł go do drugiego domu, gdzie pracuje. Poproszę, żeby zrobił zdjęcie. Na rolce mam jedynie czarny pasek po oponie, ale żadnych wgniotów czy otarć nie było.

Ja po godzinie używania trenazera mam taką lekkie wgłębienie i linie 🤔 tez to chciałem pytać. Może za mocno rolka do koła odciśnięta ? A ten element jest wymienialny jak by co ? 

10 godzin temu, Andrew1985 napisał:

Ja po godzinie używania trenazera mam taką lekkie wgłębienie i linie 🤔 tez to chciałem pytać. Może za mocno rolka do koła odciśnięta ? A ten element jest wymienialny jak by co ? 

Kreska jest od zgrzewu na oponie :)
Profilaktyczie wyrównałem to papierem ściernym (na oponie), chociaż myślę, że to nie jest aż tak istotne.

Rozmawiałem kolesiem z Shimnano, który kontaktował się z Elite.
W Polsce nie można kupić tej rolki osobno (chociaż podobno gdzieś są w sprzedaży).
Wg niego nie mieli nigdy reklamacji na ten element. Typ z Elite zalecił by profilaktycznie zmianiać ustawienie miejsca styku rolki z oponą co jakiś czas (można to regulować na śrubach).

Pan z Shimano obiecał podrążyć temat tej rolki i ma dać znać (szczerze mówiąc wątpię w to).
Jeśli otrzymam jakieś info w temacie to oczywiście napiszę.

Mimo wszystko chyba zostawię tego Novo Force'a.

Edytowane przez Niclaus
globalne ocieplenie

Ja dłuższy czas używałem turbo Elite z rolką elastomerową, obecnie katuję trenażer rolkowy z oporem i nie miałem takich kłopotów. Nie używałem też dedykowanych opon do trenażerów. Ze swojej strony zalecałbym przesiadkę na zwykłe oponki (niech się one ścierają, a nie rolka, ponadto oponę na kole łatwiej wymienić) i sprawdzenie docisku koła do rolki. Na mój skromny gust tu jest problem pogrzebany, bo to ścieranie może występować tylko przy zrywaniu przyczepności opony i rolki.

1 godzinę temu, tadzikpl napisał:

Ja dłuższy czas używałem turbo Elite z rolką elastomerową, obecnie katuję trenażer rolkowy z oporem i nie miałem takich kłopotów. Nie używałem też dedykowanych opon do trenażerów. Ze swojej strony zalecałbym przesiadkę na zwykłe oponki (niech się one ścierają, a nie rolka, ponadto oponę na kole łatwiej wymienić) i sprawdzenie docisku koła do rolki. Na mój skromny gust tu jest problem pogrzebany, bo to ścieranie może występować tylko przy zrywaniu przyczepności opony i rolki.

Na ta chwile jeżdżę na oponie zwykłej takiej jaka była przy kupnie szosy ( szosę kupiłem tydzień temu ) wiec wszystko jest nowe włącznie z trenazerem i faktycznie dość mocno miałem rolke przymocowana do koła. Opona nie ślizgała się po rolce i tez nie hamuje hamulcami , bardzo mocno się zdziwiłem ze ten element jest tak słaby. 

Ogolnie zaobserwowałem tez w swoim rowerze ze kaseta stylu ma dziwne bicie i przy przerzucaniu z najniższych biegów na wyższe łańcuch przeskakuje i pewnie skoczy się serwisem. Na piascie tylnego koła zamontowałem czujnik prędkości a na korbie kadencji i chyba nie ma to jakiegos negatywnego wpływu na działa je roweru bo już dostaje głupich myśli ? Tym bardziej ze jest to produkt dekatlona tak samo jak rower.

W oponę dedykowaną warto chyba zainwestować. Przez to, że jest twardsza, mniej się nagrzewa, a to może mieć przełożenie na trwałość rolki.

Reasumując badania tematu uszkodzonych rolek, dochodzę do wniosku, że to chyba incydentalne przypadki i mogą wynikać z błędów samych użytkowników (albo to kolarscy wypierdalacze afrykanerscy i są za mocni do tych trenażerów).
Ja póki co wypierdalaczem nie jestem, więc myślę, że będzie działać jak trzeba.

29 minut temu, janek69 napisał:

Przebieg 352 km, praktycznie brak śladów użytkowania.

IMG_3517.JPG

Janek a wrzuć zdjęcie samej roki i jak mocno masz rolke odciśnięta do koła ? 

Ja dzisiaj będę próbował za mocno nie dociskać rolki do koła. 

Odbyłem trening na mniej dociśniętej rolce do koła i faktycznie już rowek nie pogłębił się wiec pewnie za mocno koło do rolki było dociśnięte. 

Zauważyłem tez ze jekko lece w lewo ale to pewnie dlatego ze źle mam wypoziomowany trenazer albo podłoga krzywa bo ćwiczę w piwnicy...

@janek69 jaką masz oponę? Czy to Elite COPERTON? Użytkuję Novo FORCE 8 od 3 dni i zauważyłem pojawienie się rowków na rolce z elasto-żelu i nieco startego pyłu na obudowie. Jest to trochę niepokojące jak na 3 godziny kręcenia. Nie wiem czy zbytnio dociskam oponę, czy ta opona nadaje się do rolki z elasto-żelu?

12 godzin temu, elmatadore napisał:

@janek69 jaką masz oponę? Czy to Elite COPERTON? Użytkuję Novo FORCE 8 od 3 dni i zauważyłem pojawienie się rowków na rolce z elasto-żelu i nieco startego pyłu na obudowie. Jest to trochę niepokojące jak na 3 godziny kręcenia. Nie wiem czy zbytnio dociskam oponę, czy ta opona nadaje się do rolki z elasto-żelu?

Spróbuj nie dociskać tak mocno rolki do opony i powinien problem zniknąć, ja śmigam na zwykłej oponie szosowej i poluzowałem rolke i jest wszystko Ok nie ściera się rolka , nie ma żadnego pyłu wkoło rolki i jedzi się dobrze :) 

W dniu 26.11.2018 o 22:14, elmatadore napisał:

Ja mam VITTORIA Zaffiro Pro Home Trainer.  Pokrętłem dosuń rolkę na ok. 1-2 mm  przed opona i wtedy dociśnij dźwignią .

Pamiętaj o właściwym ciśnieniu w kole !!!!!!!  Nigdy nie używaj hamulca do zatrzymania koła !!! Po zakończonym treningu odsuń rolkę od koła !!!

Edytowane przez janek69

Witam, niedawno nabyłem uzywany trenażer Elite force 8, niestety nie działa regulacja oporu rolki, czy to jest coś co można łatwo naprawić??,Co moze byc przyczyną?? Krece ta manetką do zmiany oporu i i nic sie nie dzieje.

Godzinę temu, Batman75.SK napisał:

Pokretło sprawdzone jest ok, co do mechanizmu troche sie boje go rozkręcać, ktoś z forumowiczów juz to robił jakieś porady?

"Trenażer magnetyczny sterowny jest manetką która oddala lub zbliża magnesy do koła zamachowego i dzięki temu zmniejsza lub zwiększa opór toczenia" sprawa prosta , sprawdź czy linka działa i czy mechanizm z magnesami się porusza.

http://athletictechreview.com/2017/05/18/elite-rampa-review-part-1-the-build/

Edytowane przez janek69

Witam ja mam podobny problem. Posiadam Trenażer Elite Novo Force 8. Do tej pory jeździłem na zwykłej oponie i jedynym efektem było niewielkie zużycie bieżnika opony w postaci czarnego pyłu w okolicach rolki. Problemem był spory hałas w czasie jazdy. Dałem się namówić pracownikowi Decathlona na oponę do trenażera - 700X25 B'TWIN. Hałas faktycznie ucichł ale po dwóch dniach pojawił się spory rowek na rolce trenażera i kupa czerwonego pyłu dookoła. Przy zmniejszonym docisku ścieranie rolki jest mniejsze ale dalej jest. Tylko problem w tym, że przy małym obciążeniu to żadna frajda z treningu. Chyba wrócę do zwykłej, czarnej opony.

Godzinę temu, 69kobra napisał:

Witam ja mam podobny problem. Posiadam Trenażer Elite Novo Force 8. Do tej pory jeździłem na zwykłej oponie i jedynym efektem było niewielkie zużycie bieżnika opony w postaci czarnego pyłu w okolicach rolki. Problemem był spory hałas w czasie jazdy. Dałem się namówić pracownikowi Decathlona na oponę do trenażera - 700X25 B'TWIN. Hałas faktycznie ucichł ale po dwóch dniach pojawił się spory rowek na rolce trenażera i kupa czerwonego pyłu dookoła. Przy zmniejszonym docisku ścieranie rolki jest mniejsze ale dalej jest. Tylko problem w tym, że przy małym obciążeniu to żadna frajda z treningu. Chyba wrócę do zwykłej, czarnej opony.

Mam ten sam model trenazer i zrobił mi się rowek lekki od zbytnio dociśniętej opony a jeżdżę na zwykłej czarnej. Fakt po zakończonym treningu widać lekki czarny pył. Nie wiem dlaczego tak się dzieje w tych trenazerach , niby miało być lepiej ale dla mnie jest to gorzej i chyba nawet tej rolki nie da się wymienić.