Skocz do zawartości

Nowy Garmin Edge

Dabalwwu

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy czy potrzebujesz mapy i funkcji nawigacyjnych. Jeśli zależy Ci bardziej na parametrach sportowych polecam Edge 520.

Posiada baaaardzo dużo funkcji, jest bardzo kompaktowy, nie ma ekranu dotykowego, co sobie chwalę, ale posiada możliwość wgrania mapy niewielkich rozmiarów.

Własnie u mnie jest tak ze jeżdżę z sakwami ale tez sporo na szosie. Znam bolączki 520 i te 100mb na mapy to jakaś porażka. Dlatego myślę nad 820 lub 1000 są w nich jakieś różnice oprócz wielkości ekranu ?? 820 chyba nowsze urządzenie 

Hej Dabalwwu,

820 Edge jest nowszym modelem I wystepuje w 2 wersjach edge I edge explorer.

edge explorer jest troszke okrojony i chyba inaczej targetowany.

Glowny minus dla explorera to brak wifi, dzieki ktoremu wszystko sie automatycznie synchronizuje i nie jest kompatybilny ze strava – (tak podaje producent)

Bylem szczesliwym posiadaczem 810 no ale przyszedl czas gdzie moja 2ga polowka tez chciala miec GPSa wiec postanowilem zrobic jej prezent i kupilem 820 (raz sie zyje). Po kilku dniach zabawy udalo mi sie sprzedac 810 i rowniez kupilem sobie 820.

Dlaczego 820:

- Dotykowy ekran, ktory dziala kiepsko jak za taka kase. Istnieje opcja ustawienia czulosci ale i tak przy najczulszym ekranie potrafi zamulic. Start jest z przycisku wiec tu nie ma problemu

- mapy nawigacji sa darmowe nie jak w 810

- fajna opcja Group LiveTrack gdzie na mapie masz zaznaczona pozycje twojego kontaktu, klikajac na ikone z literka otrzymujesz dodatkowe informacje o pozycji, predkosci tej osoby itp, oczywiscie wszystko dziala po podlaczeniu telefonu. (jeden z powodow wymiany by widziec gdzie w danym momencie jest moja)

Opcja jest naprawde fajna ale ma wade. Jak punkt sie zbliza i jest widoczny na mapie to naprawde jest przy tobie a jak jest 500m lub 1km za toba to musisz oddalic mape na maxa i palcem przesunac mape co nie jest latwe podczas jazdy   

- wgrywanie map i tworzenie wlasnych na garmin connect

- jak bateria pada to wchodzi w tryb savemode i wygasza ekran rejestrujac cala trase

- informacja o wiadomosci sms lub kto dzwoni (tylko informacja)

- wszystko to co mowil SzajBajk o 520

Minusy

– brak portu na kare pamieci

- Nie informuje o wiadomosciach z whatsapp i viber

- maly wyswietlacz

- kiepski touchscreen

pozdrawiam

0fc32570cfec2eeemed.jpg

810 vs 820

Edytowane przez arrecky

dzięki za info . Własnie trochę mi nie pasi ten dotykowy ekran ale nie mam chyba innego wyjścia;] .Możesz mi jeszcze potwierdzić info ze można go lądować w czasie rejestracji treningu??

nie robilem tego nigdy wczesniej ale sprawdzalem dzisiaj wiec:

- jak podlaczylem do kompa to przelaczyl w tryb ladowania z ikona komputera gdzie udostepnil dysk I nie mozna bylo go uzywac

- pod ladowarka z powerbanka czy z gniazdka wszystko wygladalo ok, pokazuje info ze laduje I dalej mozna go uzywac

d824e32c6c775f6egen.jpg

Dnia 10.05.2017 o 01:56, Dabalwwu napisał:

ok dzięki za info już sprawdziłem w swoim własnym 820;]

Czyli że co? Można go ładować w trakcie jazdy z powerbanka czy nie? :) Ile generalnie wytrzymuje na swojej baterii?

Spootnick1.0

Gdzieś czytałem, że edge 25 można ładować podczas jazdy ale na kursach to nie działa. Ja jeszcze na swoim tego nie próbowałem.

WidzialemOrlaCien

@arrecky używasz na swoim 820 kursów (wgranych tras którymi można podążać)? Mógłbyś mi przybliżyć czas ładowania trasy powiedzmy 30 km i np. 200 km? Słyszałem, że podobno strasznie wolno ładuje kursy.

hej WidzialemOrlaCien ogolnie najdluzsza jaka wgrywalem miala kolo 180km I naprawde szybko ogarnal ale zrobie tescik I nagram filimk na weekend. 

@scarecrow, tak moza ladowac w czasie uzywania - postaram sie nagrac jakis filmik na weekend

Dnia 30.04.2017 o 21:03, star-wars napisał:

Posiadam edge 1000 touring. Sprzęt dla sakwiarza prawie idealny. Prawie, bo lekki problem ze współpracą z telefonem, a może to wina telefonu ?

Ile wytrzymuje na baterii?

Dnia 3.05.2017 o 00:25, arrecky napisał:

Glowny minus dla explorera to brak wifi, dzieki ktoremu wszystko sie automatycznie synchronizuje i nie jest kompatybilny ze strava – (tak podaje producent)

Mam pełnego 820 i w ogóle nie korzystam z WiFi. Bluetooth jest wygodniejszy (pod względem możliwości sparowania ze smartfonem) - automatyczna synchronizacja działa super. Także wnioskuję, iż w explorerze będzie działać tak samo (?). Poza tym KAŻDY edge jest kompatybilny ze Stravą - wystarczy włączyć automatyczną synchronizację z Garmin Connect w Stravie.

Cześć! Rozglądam się za komputerkiem i skoro wypowiadają się osoby posiadające 820 to mam pytanie: 520 czy 820? Jak sprawuje się 820 z obecnym softem? Macie jakiekolwiek problemy z obsługą owego modelu? Nie ukrywam że 820 z navi przydała by się bardziej niż 520 i prowadzenie jedynie po śladzie, jednak przeraża mnie ilość negatywnych opinii na temat owego modelu, wieszania się, kiepskiej obsługi dotykowej itp itd... Prosiłbym użytkowników o wystawienie swojej opinii chociaż skoro je jeszcze posiadacie będzie raczej na + ;)