Skocz do zawartości

Defekt? Dzwonienie linki o ramę w Giant TCR SLR


viatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem rower Giant TCR SLR i jestem z niego prawie zadowolony. Linki poprowadzone wewnątrz głównej rury ramy która jest z aluminium. problem jest w tym, ze wjeżdżając na bruk jedna z linek "dzwoni" uderzając o ramę. Poradźcie proszę cobyście zrobili aby uniknąć tego dźwięku, który jest irytujący. Mam kilka pomysłów ale nie wiem, który jest najlepszy. Podpowiadam, że pomysł z muzyką z iPoda odpada na starcie.

Odnośnik do komentarza

Witaj na forum :)

Producenci rowerów często na linki zakładają specjalne gumowe "pancerzyki" lub kółeczka, które chronią ramę przed porysowaniem (gdy te idą na zewnątrz) i takimi dźwiękami (gdy idą wewnątrz). Może po prostu składając rower o tym zapomnieli.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dokładnie Kufir. Kółeczek tych nie ma w ramie. Zaglądałem z latarką do środka. Nawet nie wiedziałem, że takowe powinny tam być. To co? Rozbierać rower i nawlekać te gumowe koraliki czy może jakieś inne gadżety doradzasz?

Przed chwilą, Andrzej Sawicki napisał:

Można też domową metodą obkleić newralgiczne miejsca pancerzy taśmą z rzepem.

Panie Andrzeju musiałbym na całej długości przykleić takową taśmę. Boję się, iż na bruku zsuwałaby się ona.

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Kufir napisał:

Dobrze było by je założyć samemu lub w serwisie. Ale być może ktoś tutaj wpadnie na inny lepszy pomysł. :) Mnie nic rozsądnego nie przychodzi do głowy.

Ja miałem jeszcze pomysł aby do pojemnika pianki rozprężnej zrobić długą rurkę, umieścić ją w rami i delikatnie psiknąć aby w rami powstało coś w postaci kulki średnicy ramy w której środku przeszły by linki. Szybkie i w miarę lekkie.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, PrzeLuka napisał:

Jeśli linki obijają Ci się wewnątrz ramy to już raczej nic z tym nie zrobisz. Jeśli na zewnątrz to wspomniane wcześniej gumki nakładane na pancerz. Niedrogie i proste w montażu. 

Spróbuję te gumki nawlec na linkę wewnątrz ramy, może pomorze tak jak Kufir wspomniał.

Odnośnik do komentarza

Jak komuś obija przewód w ramie warto nawlec kawałek gąbki do pakowania na przewód, wkładając go przez główkę ramy, oczywiście jeśli ktoś ma tylko otwory na pancerze bez prowadzenia dodatkowej rurki.

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...