Skocz do zawartości

pierwsza szosa do 11 k


Krzywy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,
Przymierzam się do zakupu pierwszej szosy, do tej pory jeździłem (jeżdżę) na hardtailu i fullu typowo po górach. Ze względu na czasochłonne dojazdy, postanowiłem coś dokupić aby trzymać formę. 
Przyglądałem się trekom domane i emonda sl 6 w wersjach z tarczami. Martwi mnie pressfit i kiepskie koła ale czy w tej cenie znajdę coś lepszego ? 
Interesuję mnie długie trasy jak i codzienne krótkie wypady. Nie planuję startów w maratonach itp. Mam 184 cm wzrostu, noga wew. 87.

Jak żyć?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Krzywy napisał:

Witam,

dokladnie 3 tygodnie temu stalem przed podobnym zadaniem, podobna kwota, identyczna noga wew ale wzrost 186cm. Podobnie jak ty rozwazalem Rose GF Four Disc-a w 57 cm ramie, bylem juz niemal pewny ze kupie ten model ale ostatecznie wybralem Rose X-Lite-Four Disc na ultegrze. Dotychczas jezdzilem na Fitnessbike-u Cube i mtb, nigdy wczesniej na szosie. Bardzo fajny rowerek, zupelnie inne wrazenia z jazdy niz w porownaniu do bardzo endurancowej geometrii ramy fitnessa. Rose jako producenta moge smialo polecic, bardzo fajne ramy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.11.2018 o 07:32, Krzywy napisał:

Zastanawiam się między rose GF team fouf disc a emonda sl6 disc z nowego rocznika bo w starszych nie ma już rozmiarów. Nie wiem czy jest sens pchać się w treka z wadliwym supportem.

Z jakim wadliwym supportem ???? Ujeżdżam Emondę (ALR) 6 - support, IMHO, ten sam, zbliżam się do 8kkmów od daty zakupu, żadnego problemu z supportem ...

Odnośnik do komentarza

ogólnie to zacznijmy od tego, że Emonda SL jest na ramie z węgla. Jest w ogóle jakiś wkręcany suport w węgiel? No chyba nie bardzo, więc gadanie o pressficie jest tutaj z czapy.

Pressfit jak jest każdy widzi, 3/4 rowerów na nim jeździ, ludzie je kupują, jakoś nie widać żeby je masowo złomowali. Chociaż u mnie w fullu pf wytrzymał rok (a nie jeździłem dużo) i padło lewe łożysko. Od niedawna mam pf w Domane - zobaczymy ile pożyje ale jakoś się go nie boję. Jak padnie to założę skręcany token (czas pokaże jak sprawdzi się w fullu).

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza

Ja mam w fullu skręcany token i jest gitara. Rower ujeżdżany w największym gnoju jaki może być w lesie, górach i 0 problemów. Firmowy support nie wydawał dźwięków przez rok, później zaczął się dramat.

19 godzin temu, ortogonalny napisał:

Z jakim wadliwym supportem ???? Ujeżdżam Emondę (ALR) 6 - support, IMHO, ten sam, zbliżam się do 8kkmów od daty zakupu, żadnego problemu z supportem ...

Podobno z supportem jest problek w ramach karbonowych bo support jest wciskany bezpośrednio w karbon. 

Odnośnik do komentarza

Obecnie już pewnie nie ale faktycznie Trek miał swego czasu kłopot z wykonaniem mufy suportowej zarówno w szosach jak i MTB. Zwyczajnie aluminiowe gniazdo suportu było "zatapiane" w karbonie za pomocą insertów. Niestety za mało było tego karbonu wokół insertów i po nie długim czasie wszystko się rozpadało. 

Odnośnik do komentarza

They also went from 37x24x7 to 37x25x7 and now have a plastic inner sleeve which eliminates the metal-to-metal contact between bearing ID and crank spindle.

 

Takie info znalazłem na forum, niestety było dużo przypadków w roku 2016, związanych z supportem. 

Edytowane przez Krzywy
Odnośnik do komentarza

Kurcze, wszystkie te przypadki mocno zniechęcają do karbonu ... Zastanawiam się nad przejściem na ramę karbonową w przyszłym roku, ale jak jeszcze coś doczytam, to pewno skończę na aluminiowym gravelu :) Cały czas mam dylemat: serce każe kupować szosę na karbonie, rozsądek, kierujący się przydatnością - gravel na aluminium. Sam jestem ciekaw, jak to się skończy :) 

Edytowane przez ortogonalny
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Krzywy napisał:

Proszę doczytać.

No właśnie, doczytaj

Na PL stronie jest błąd. Masz podany model supportu bsa i dopisek pressfit co wzajemnie się wyklucza

Na stronie giant'a z każdego innego kraju widnieje shimano pressfit

 

 

Edytowane przez SzpiceR
Odnośnik do komentarza

W MTB też prawie wszędzie to g...o wciskane ładowali... Nie znam się zupełnie na szosach ale nie szukałeś w Specu. Oni już dawno przyznali się do błędu i wracają do BSA. Taka lużna sugestia by chociaż sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza

W karbonie wszystkie suporty to jeden pies je je... W alu była rura suportowa wspawana, w karbonie zawsze coś jest wklejone. Albo Cię stać i masz tylko karbony i wydatek lub karbona i alu do treningów, albo nie i masz alu i marudzisz. Jak się mnie pytają, czemu jeżdżę Alfami, to zawsze odpowiadam, że jakby mnie nie było stać, to bym jeździł Golfem..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

W alu w MTB montujesz tokena i masz w d... Mam speca z pressfitem i dopiero po półtora roku padł (zaczął hałasować, piszczeć) a jeździł w największym syfie jakim się da. A jak czytam, że w warunkach asfaltowych support dzwoni po 200 km to się załamałem, o co tu chodzi?? W treku masz gwarancję a w rose, canyon?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...