Skocz do zawartości

MTB na trenażerze


Brodaty Cyklista

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam Krossa Hexagona 3.0 z tegorocznej edycji (koło27,5) ---> https://www.kross.pl/pl/2018/mtb/hexagon-3-0 i przez zimę chciałbym trochę potrenować na nim z użyciem trenażera (myślę o Elite Novo Force 8). Tu moje pytania: czy Waszym zdaniem zestawienie byłoby trafne i jak poradzić sobie z tylnym kołem? Wymienić oponę na slicka przeznaczonego do tego trenażera, poszukać jakiegoś koła specjalnie do treningów, czy może okej byłaby podmianka na koło ze starego roweru (nie zależy mi tam na bieżniku, bo starocie a też jest "górski")?

Będę wdzięczny za porady i podpowiedzi! Pozdrowienia! 😊

Odnośnik do komentarza

Kup oponę do trenażera i załóż na obecne koło. Jeśli przez zimę nie będziesz jeździć na zewnątrz, to nie ma sensu kupować dodatkowego koła, bo oponę zmienisz teraz, a potem dopiero na wiosnę.

Opona z bieżnikiem na trenażer nie jest dobrym pomysłem, bo hałas Cię zabije ;) 

Odnośnik do komentarza

Ja do swojego roweru nie byłem w stanie dobrać opony do trenażera która pasowałaby na oryginalną felgę 27,5, gdzie normalnie mam założone szerokości od 2,0` do 2,3`. Wg moich poszukiwań do tak szerokich felg nie ma opon "trenażerowych".

Poradzono mi "wcisnąć" pierwsze lepsze koło 700x19 (+kaseta) i tam elegancko weszła opona Tacx 23.

Tak więc mając z przodu 27,5x2,0 z tyłu mam 700x19 + Tacx 23.

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie się nad tym zastanawiałem! Bo jak szukam opony, to właśnie szerokość mnie najbardziej martwi.

 

@japcz80, a masz kasetę czy wolnobieg? U mnie wolnobieg. Coś myślę, że chyba też poszukam jakiegoś starego koliska. Na razie to mam wątpliwości, czy się nastawiać na trenażer - zrobiła się jakaś wiosna tej jesieni, więc można śmigać jeszcze na wolnym powietrzu 🌞

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Brodaty Cyklista napisał:

@japcz80, a masz kasetę czy wolnobieg? U mnie wolnobieg. Coś myślę, że chyba też poszukam jakiegoś starego koliska. Na razie to mam wątpliwości, czy się nastawiać na trenażer - zrobiła się jakaś wiosna tej jesieni, więc można śmigać jeszcze na wolnym powietrzu 🌞

Kasetę.

Miałem już kupować https://rower.com.pl/kolo-tylne-kls-draft-r-27-5-black-573558, ale okazało się że jeden z rowerów w piwnicy na dokładnie takie koło. Kasetę kupiłem i zamieniłem, bo chcę mieć 2 koła z kasetą - tak jak mówisz wiosna za oknem i trzeba być gotowym :)

Odnośnik do komentarza

Ja do Rockridera z kołem 27,5 na obręcz bodajże 19mm wsadziłem oponę Tacxa 1,25 i śmigałem tak całą poprzednią zimę. Nie było lekko ją tam upchnąć ale dało radę. Jeśli chcesz jeździć na rolkach a nietypowym tranażerze schwalbe kojak 1,35 też da radę.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Brodaty Cyklista napisał:

@zibi_j1 spróbowałem z kojakiem - weszła na obręcz całkiem gładko i chodzi ładnie. Dzięki za podpowiedź! A jaki ten rower się sexy zrobił z taką łysą oponą! 😁 Dzięki raz jeszcze!

Super! Miłego chomikowania ;)

Odnośnik do komentarza

A ja mam  inny problem, kupilem nowe kolo 28cali, kasete, opone dedykowana 700x23 i  przejade na trenaże kilka kilometrow no i dentka dziurawi sie na przeciw wentyla (mam juz 3 dentki z diurami). 

Kupilem nowa dentke 700x18-25 na ktorj jezdze caly ostatni sezon i nigdy nie mialem problemu, a na trenaże wszystkie sie przebijaja i to nie od strony obreczt ale na przeciwko wentyla. Juz sam nie wiem co mam robic. Czy to wina kola, opony , dentki czy trenażera. Jesli ktos mial podobne przygody prosilbym o pomoc

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza

Jak to nie jest od strony koła, to na pewno nie koło. Zobacz czy w oponę nie jest nic wbite w tym miejscu. A najlepiej ją obróć trochę i zobaczysz czy w nowym miejscu powstaje dziura czy w tym samym. No i zobacz czy na rolce trenażera nic nie ma. Ale wtedy by nie było dziur cały czas w tym samym miejscu. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

no narazie zalatalem dentke napompowalem dans brzee koło i trochę zmniejszyłem na odstęp rolki trenażera od koła, przejechałem 40 km i nadal działa. Mam nadzieję że to chodziło o ciśnienie w kole i odległość rolki od koła, czas pokaże. widać to dość ważne, dam znać jak problem się powtórzy. No ale nauczyłem się szybko zdejmować i zakładać oponę nie ma tego zlego

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...