de Villars

Licznik z GPS

Rekomendowane odpowiedzi

de Villars

Zastanawiam się ostatnio nad zakupem jakiegoś licznika działającego w oparciu o GPS, który miałby opcję nawigowania po wgranej trasie.

Moje preferencje:

Niezawodność (nie gubienie GPS i szybkie łapanie sygnału z satelity, wiarygodne pomiary)

Jakaś prosta nawigacja i wskazywanie prędkości, prędkości średniej, dystansu, czasu, przewyższeń.

Działanie bez telefonu

Nie musi obsługiwać zewnętrznych czujników

Cena poniżej 600 zł

Producent – inny niż Sigma i Lezyne, bo się o nich naczytałem, a z Sigmą mam do tego własne doświadczenia.

Jak nic takiego nie ma, to też nie tragedia, będę dalej jeździł z tradycyjnym licznikiem, a jak się zgubię to wyciągnę po prostu Google Maps, tak jak dotąd :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SpiderMAN

Może jakiś Bryton, kilka modeli na forum było opisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LuQ

Ja od siebie mogę polecić Garmin Edge Touring.

Jest to pełnoprawna nawigacja z funkcjami licznika (wszystkie funkcje które podałeś ma) choć jeżeli zależy Ci bardzo na przewyższeniach to musiałbyś szukać wersji Plus, która jest trochę droższa.

Nigdy mi nie zgubił sygnału, łączy się z satelitami błyskawicznie.

Co do wiarygodności pomiarów to przetestowana w tym roku na wakacjach (1300km wzdłuż Wisły), pokazała 4km mniej niż licznik Sigmy brata.

Kupiłem ją za 450zł jakoś w lutym więc jak dobrze się poszuka to można wyrwać wersję Plus z wysokościomierzem w okolicach 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Ten Garmin wygląda ciekawie, choć raczej widzę go w cenach ok 800 zł, ale może jak poszperam to znajdę taniej. Marki Bryton nie znam, poszukam ;)

ps. ilość wersji tych Brytonów mnie przeraża ;) Już namierzyłem wersje 310, 330, 405, 530, do tego niektóre mają podwersje z literą E, H albo S. Czasem wersje sie mieszają na jednej aukcji, tak że nie wiadomo co się w zasadzie kupuje. Chyba, że to wszystko jeden czort, to wtedy no problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek

Ja bym Brytona sobie odpuścił, kup jakiegoś używanego garmina edge ;)

Najlepiej 520 żeby miała jakies mapy, jeśli nie zależy ci na mapach 500 za 300zł spokojnie ogarnie resztę potrzeb ;)

Ja długo jeździłem z 500 i bardzo lubiłem ten licznik, zmieniłem tylko dlatego że chciałem mieć mapy i przesył treningu po wi-fi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Czytam o tych licznikach ostatnio sporo, Brytona raczej sobie odpuszczę (choć wydawał się całkiem ciekawą opcją, ale modle który mi odpowiadał wycofali, a następca niezbyt mi odpowiada). Ale tymczasem wpadł mi w oko Mio Cyclo 200. Cena za nówkę 699, egzemplarz potestowy znalazłem za 589. Z tego co czytam,  to urządzenie nieźle by odpowiadało moim potrzebom, ale jak to zwykle bywa - w opiniach pojawiają się głowy o rzekomo dyskwalifikujących je wadach (właściwie nie ma urządzenia które by takich opinii nie miało, tak nawiasem mówiąc). Chciałbym więc poznać opinie osób które z Mio Cyclo 200 miały osobiście do czynienia. Co Wam szczególnie nie odpowiadało w tym liczniku? Czy jest jakiś zamiennik oryginalnego mocowania, które kosztuje dodatkowe 99 zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek

Niestety nikt ze znajomych nie ma 200, wszyscy jeżdżą na garminach i wahoo.

Kolega miał 100 ale działała jak chciała i oddał ją synowi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
89neo
23 minuty temu, Stryjek napisał:

Niestety nikt ze znajomych nie ma 200, wszyscy jeżdżą na garminach i wahoo.

Kolega miał 100 ale działała jak chciała i oddał ją synowi. 

Powiedz mi proszę, do Garmina 500/520 trzeba dokupić wszystkie czujniki prawda? Pytam bo mam Sigmę 16.16 STS CAD i czujniki wszystkie są a tak bym musiał pewnie kupić te na +ANT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
1 minutę temu, 89neo napisał:

Powiedz mi proszę, do Garmina 500/520 trzeba dokupić wszystkie czujniki prawda? Pytam bo mam Sigmę 16.16 STS CAD i czujniki wszystkie są a tak bym musiał pewnie kupić te na +ANT?

Jeśli potrzebujesz czujniki to niestety musisz kupić nowe na ant+/bluetooth, firma dowolna.Podobno nawet te decathlonowe nieźle działają a są dużo tańsze. 

Ja miałem długo pasek tętna addidasa i działał dobrze.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/adidas-pasek-tetna-hrm-nowy-gw24-jak-garmin-i6857809134.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Karnecki
W dniu 2.11.2018 o 10:39, de Villars napisał:

Czytam o tych licznikach ostatnio sporo, Brytona raczej sobie odpuszczę (choć wydawał się całkiem ciekawą opcją, ale modle który mi odpowiadał wycofali, a następca niezbyt mi odpowiada). Ale tymczasem wpadł mi w oko Mio Cyclo 200. Cena za nówkę 699, egzemplarz potestowy znalazłem za 589. Z tego co czytam,  to urządzenie nieźle by odpowiadało moim potrzebom, ale jak to zwykle bywa - w opiniach pojawiają się głowy o rzekomo dyskwalifikujących je wadach (właściwie nie ma urządzenia które by takich opinii nie miało, tak nawiasem mówiąc). Chciałbym więc poznać opinie osób które z Mio Cyclo 200 miały osobiście do czynienia. Co Wam szczególnie nie odpowiadało w tym liczniku? Czy jest jakiś zamiennik oryginalnego mocowania, które kosztuje dodatkowe 99 zł?

Shimano ! :)

de Villars'ie przecież ja mam Mio Cyclo 200 od kilku lat - polecam pod każdym względem, pytaj więc co Ci na sercu leży - odpowiem precyzyjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yogurt
Napisano (edytowane)

W tamtym tygodniu kupilem lezyne micro wyszlo cos kolo 320 pln, smiga fajnie z czujnikami z aliexpress i jakas prymitywna nawigacja tez jest ale nie testowalem jeszcze

https://www.chainreactioncycles.com/pl/en/lezyne-micro-gps/rp-prod154483

Garmina 520 tez maja w dobrej cenie pewnie wyjdzie troszke ponad 600

Edytowane przez Yogurt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suqub

Również jestem zainteresowany tematem.

Myślę, że fajnie byłoby stworzyć listę takich liczników. @de Villars, mógłbyś edytować pierwszy post i wpisywać modele?

Generalnie do wyboru jest Wahoo, Garmin, Lezyne, MIO, VDO, Polar i chińskie wynalazki.

Dla mnie najfajniejszy jest Wahoo, ale koszt mnie odstrasza. Dodatkowo z tego co gdzieś czytałem działa tylko z swoimi czujnikami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns
Napisano (edytowane)

@suqub

Tylko z czujnikami Wahoo działa Elemnt Mini. Duży Elemnt i Bolt działają z każdym czujnikiem BT i ANT+

Edytowane przez nctrns

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suqub

Oo, bardzo dobra wiadomość. Sigma ROX 11 wychodzi na prowadzanie, ale Wahoo goni (fajniejszy, większy ekran). Pytanie czy jest zasadnym dopłacać te 300 zł? Podpowiedzcie coś jako ewentualnie użytkownicy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Ja jestem z Bolta bardzo zadowolony, na podstawie tego co wyczytałem na forum nigdy bym nie wziął ROXa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
31 minut temu, suqub napisał:

Oo, bardzo dobra wiadomość. Sigma ROX 11 wychodzi na prowadzanie, ale Wahoo goni (fajniejszy, większy ekran). Pytanie czy jest zasadnym dopłacać te 300 zł? Podpowiedzcie coś jako ewentualnie użytkownicy?

Rox jest delikatnie mówiąc przestarzały ;) 

Ja bym bez wahania dopłacił do bolta, poczekaj na black friday. W zeszłym roku widziałem że na mantel.com był do wyrwania za 800zł  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suqub

Kusicie :D Do Black Friday będę czekał na 100% i szukał okazji. Gdybyście o czymś wiedzieli to dajcie znać na PV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Marek Karnecki napisał:

Shimano ! :)

de Villars'ie przecież ja mam Mio Cyclo 200 od kilku lat - polecam pod każdym względem, pytaj więc co Ci na sercu leży - odpowiem precyzyjnie :)

Nabyłem potestowy egzemplarz Mio Cyclo 200, odbiór w piątek. Na chwilę obecną zastanawiam się nad alternatywnymi sposobami montażu. Jest taki uchwyt niby do Mio: https://allegro.pl/mio-cyclo-licznik-uchwyt-na-kierownice-rowerowy-i7572284269.html ale wygląda na dość krótki i chyba trzyma nawigację wyżej niż poziom mostka. Z kolei takie które by trzymały urządzenia na poziomie mostka są już grubo powyżej 100 zł. Są jakieś tańsze alternatywy?   

Edytowane przez de Villars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Karnecki

Ja mam "bar fly max" tj jeden na MTB i jeden na szosówce - i tu i tu działa to świetnie, a nawigacja jest w miarę na tym samym poziomie co kierownica 
https://allegro.pl/bar-fly-4-max-aerodynamiczny-uchwyt-rowerowy-i7195503739.html

tylko że to 99zł ale może ktoś sprzedaje i uda się taniej używany  

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Braciszek ma mio cyclo 105 i jakiś uchwyt przed mostek z alli za chyba około 10 zł. 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars
1 godzinę temu, Marek Karnecki napisał:

Ja mam "bar fly max" tj jeden na MTB i jeden na szosówce - i tu i tu działa to świetnie, a nawigacja jest w miarę na tym samym poziomie co kierownica 
https://allegro.pl/bar-fly-4-max-aerodynamiczny-uchwyt-rowerowy-i7195503739.html

dzięki za linka, o coś takiego mi chodziło. Mimo iż na oko wygląda też na krótki, to skoro ma adapter do Mio (a przede wszytskim - Ty go masz i jest ok),  to musi pasować.

Godzinę temu, Nemrod napisał:

jakiś uchwyt przed mostek z alli za chyba około 10 zł.

Też widziałem różne uchwyty na ali, ale tam nie piszą do czego pasuje (albo piszą, że pasuje do Garmina, a na pytanie czy do innych też, odpowiadają w sposób niezrozumiały :D ). Ale w sumie pare złotych zaryzykować można w ciemno...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
7 godzin temu, nctrns napisał:

Ja jestem z Bolta bardzo zadowolony

A jak oceniasz monochromatyczny ekran? A konkretnie - jego przejrzystość w trybie nawigowania? Wolałbym Bolta, ale z tego powodu tylko skłaniam się bardziej ku Garminowi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Na początku dopóki się nie przyzwyczaiłem, parę zakrętów przegapiłem. Jeśli jedziesz w totalnie nieznanym, to dobrze mieć zoom ustawiony na maks lub prawie maks (nie zmienia się automatycznie przy dojeździe do zakrętu).
Teraz jestem zadowolony, ale nie mam porównania do garmina.

Tapatalk'd

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dfq

Bolt fajnie nawiguje turn-by-turn. Kilkadziesiąt metrów przed skrętem sygnalizuje dźwiękiem a później diodami w którą stronę skręcić.

Przy dużym zoomie dobrze widać  drogi a jakość wyświetlacza jest świetna i ten zoom ...

20181002_162735a.jpg

małe porównanie :

Sigma 23.16,  Wahoo Bolt,  Sigma Rox 11.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
Godzinę temu, dfq napisał:

Bolt fajnie nawiguje turn-by-turn. Kilkadziesiąt metrów przed skrętem sygnalizuje dźwiękiem a później diodami w którą stronę skręcić.

Nie no, mega mi się podoba ten Bolt. Garmin co prawda można dorwać nawet ciut taniej, ma kolorowy wyświetlacz i ma segmenty Stravy na żywo... Ale i tak ten Bolt kusi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi