bobi

Wybór amorka do rowerka crossowego

Rekomendowane odpowiedzi

bobi

Witam

Chciałbym wymianić w moim Treku DS2 słabo pracujący (nawet po serwisie) i ciężki amor spreżynowy na nowy powietrzny.

Ważę 90kg rower w rozmiarze L(21''). Moje trasy to 40% asfalt, 60% drogi szutrowe i leśne ścieżki. Rocznie robię ok. 3500km. 

Nie znam się na amortyzatorach powietrznych ale znalazłem dwie poropozycje:

1. https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-amortyzatory-przednie-amortyzatory-28-amortyzator-rock-shox-paragon-gold-rl-28-solo-air-65mm-1-18-qr-disc-o_l_358_10587.html

2. https://www.formicki-bike.pl/pl/Produkty/?id=116087/Amortyzator_RST_VOGUE_AIR_60mm_28,6x260x0_bialy,_Disc___V-Brake

Bardzo proszę o opinie i porady na ich temat. W szczególności zależy mi na opiniach dotyczących: lepszej możliwości regulacji, wytrzymałości konstrukcji i łatwości serwisu.

Edytowane przez bobi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SpiderMAN

Zdecydowanie nie brałbym RST w tym wypadku.
Rock Shox będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bobi

No właśnie Suntoura NCX biorę także pod uwagę. Jednak z tych trzech tylko RST ma na dole pokrętło tłumienia odbicia "Rebound". Czy to jest bardzo potrzebna regulacja? czy daje jakąś przewagę nad pozostałymi amorkami?

Bo wizualnie paragon podoba mi się najbardziej. Waga też jest ok (1827g)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
37 minut temu, bobi napisał:

No właśnie Suntoura NCX biorę także pod uwagę. Jednak z tych trzech tylko RST ma na dole pokrętło tłumienia odbicia "Rebound". Czy to jest bardzo potrzebna regulacja? czy daje jakąś przewagę nad pozostałymi amorkami?

Bo wizualnie paragon podoba mi się najbardziej. Waga też jest ok (1827g)

No tak, ale z amorkami RST bywa tak, że się szybko kończą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Pewnie jest a jak nie masz pewności to napisz i zapytaj. Jak tłumik jest pod blokadę z manetki to nie da się go inaczej zablokować. W terenie Rebound się przydaje a płaskim nie koniecznie. 

Edytowane przez PrzeLuka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bobi

tak też zrobiłem napisałem i dostałem odpowiedź, że manetka jest załączona także zdecydowałem się na niego dzięki za pomoc.

Edytowane przez bobi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Paragon nie ma regulacji tłumienia, bo przy tak krótkim skoku nie ma ona sensu. Przecież nie będziesz skręcał tłumika, żeby Ci widelec nie odbijał po kilkumetrowych skokach -- nie do tego masz ten rower. Z tych rozwiązań Rockshox będzie najtrwalszy, a równie łatwy w serwisowaniu jak pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ACTIVIA
W dniu 24.10.2018 o 13:57, bobi napisał:

tak też zrobiłem napisałem i dostałem odpowiedź, że manetka jest załączona także zdecydowałem się na niego dzięki za pomoc.

Czy dowiedziałeś się konkretnie co to za model. Wersja D ; E czy S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi