Skocz do zawartości

Niewiadoma funkcja pulsometru

Maki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dostałem pulsometr sigma pc10.11. Wszystko rozkminiłem ale nie wiem co oznacza jedna funkcja wyświetlana. A mianowicie mam pokazane np. "17% in zone". Co to są za procenty. Zone to strefa a te procenty?

Dziś dostałem pulsometr sigma pc10.11. Wszystko rozkminiłem ale nie wiem co oznacza jedna funkcja wyświetlana. A mianowicie mam pokazane np. "17% in zone". Co to są za procenty. Zone to strefa a te procenty?

Ile procentowo podczas treningu jechałem w tej strefie. Jadąc przez 1h, 15 min w strefie będziesz miał 25%.

Ten zegarek ma trzy strefy FAT (spalanie tłuszczyku - mniej więcej do progu tlenowego wyliczonego wg Twojej masy i wieku) FIT ( powyżej progu) i własna (wpisujesz wartości HRmin i HRmax). Możesz ustawić jedną z  nich i wtedy wiesz  ile czasu trenowałeś w tej strefie. polecam instrukcję na stronie sigmy: http://sigmasport.com/en/produkte/sportuhren/pulsuhren/analog/pc-1011?submenu=manuals. 

• Pomógł 1
Dnia 27.04.2017 o 07:39, Maki napisał:

Pytajac dalej. Jak tym sie kierowac. Czy treningi powinny byc tak ze masz jak najblizej 100%

A jeśli chcesz się mocno wgłębić w temat polecam książkę "Trening z pulsometrem" Joe Friel. Ale to już naprawdę solidna wiedza, której np., taki amator jak ja nie wykorzysta w pełni. Wystarczy poczytać trochę artykułów nt. stref tętna.