Skocz do zawartości

Jakie okulary do 100zł ?


LukasFR22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! Mam w planach kupno okularów na rower, mój budżet maksymalny to 100zł. Poprzednio miałem S-50 B i przez 6 lat się wysłużyły. Szukam coś podobnego a dokładnie budżetówki jak te poprzednie ponieważ bardzo byłem zadowolony jakościowo jak na okulary za tą cenę. Może ktoś zna z was okulary ze szkłami polaryzacyjnymi do 100zł ?

1_2d2ff5766ee5.jpg

Myślałem nad: S-199C oprawka: czarna, szkła: poliwęglanowe szare (kategoria 3) oraz poliwęglanowe rozjaśniające (kategoria 1) http://allegro.pl/okulary-sportowe-arctica-s-199-wymienne-szkla-revo-i6797528025.html

Edytowane przez LukasFR22
Odnośnik do komentarza

Ja od ładnych paru lat mam okulary z Decathlona z wymiennymi szkłami. Dałem za nie jakieś 80zł, szkła są w futerale, a do tego całość jest w pokrowcu twardym, który można rzepami przypiąć do roweru.

Nic się kompletnie z nimi nie dzieje.

Szkła są w kolorze białym, żółtym, jasny brąz i ciemne typowo przeciwsłoneczne.

Nie widzę już tego konkretnie modelu w ofercie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Stary temat, ale dzisiaj połamałem okulary (jakieś niedrogie uvexy nie znalazłem jaki to model) Rozsypały się w rękach, a miały tylko ponad dwa lata. W sumie z odzieży z decathlonu jestem zadowolony i chyba kupię okulary od nich, ale obawiam się czy wymiana szkieł nie powoduje, że staja się one luźne w ramce? Fotochromy od deca podobno słabo się sprawdzają. SpiderMAN jak z tą wymianą szkieł? Ma to sens? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Dnia 28.05.2017 o 20:17, SpiderMAN napisał:

Ja od ładnych paru lat mam okulary z Decathlona z wymiennymi szkłami

SpiderMAN jak znajdziesz chwilę to daj znać czy ramki nie wyrabiają się po kilku wymianach i szkiełka nie są potem luźne. 

Odnośnik do komentarza

Od 3 tygodni (jakieś 500 km) mam xc-120. Dobrze się trzymają, reagują na zmianę natężenia światła. Późnym wieczorem jeszcze nie jeździłem. Minus jaki zauważyłem, to nie są szkła hydrofobowe ,albo to ja mam inne wyobrażenie, jak to powinno działać. Nadają się dla kogoś, kto nie lubi bawić się w wymianę szkiełek i potrzebuje uniwersalne szkła.

Do jazdy na rowerze (w bezdeszczowe dni), dobre, ale do spacerów, mam wrażenie ,że czasami są "za ciemne".

Edytowane przez piotr.solek
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.08.2018 o 19:15, piotr.solek napisał:

Późnym wieczorem jeszcze nie jeździłem.

Jak już pojeździsz to byłbym wdzięczny za opinię czy takie okulary nadają się do jazdy po zmroku. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.08.2018 o 11:00, Karol napisał:

Jak już pojeździsz to byłbym wdzięczny za opinię czy takie okulary nadają się do jazdy po zmroku. 

Po trzech miesiącach, dodam tylko ,że je odłożyłem ( xc-120, zdecydowanie za ciemne) na półkę, na rzecz "zwykłych" arenberg z decathlonu.

Edytowane przez piotr.solek
Odnośnik do komentarza

Do mnie doszły właśnie okulary z Aliexpress, za około 54 zł (w tym około 15zł za przesyłkę, bo ja nie lubię czekać), kupiłem ramkę i osiem szkieł, jak na razie jestem zaskoczony jakością, myślałem że będzie to totalna lipa, a wygląd jak i jakość naprawdę jest w porządku. Dotarły do mnie w 12 dni.

Ja kupowałem tu https://pl.aliexpress.com/item/ROBESBON-DIY-UV400-Spolaryzowane-M-czyzn-Wome-Jazda-Na-Rowerze-oprawka-do-okular-w-s-onecznych/1000006425790.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.40975c0fn1cooT

Ps. W linku są same oprawki, jakby co trzeba napisać w wiadomości że chce się jeszcze szkła.

 

IMG_20190130_193721.jpg IMG_20190130_193729.jpg IMG_20190130_194047.jpg IMG_20190130_193613.jpg

Edytowane przez bombka
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...