Skocz do zawartości

GIRO czy RUDY

JacekD40

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chcę kupić kask do szosówki, wybrałem dwa, pierwszy to GIRO SYNTHE drugi to RUDY PROJECT WINDMAX który wybrać kotoś może ma taki kask a może macie jakieś propozycje. Chodzi mi o dobry lekki bezpieczny kask cena jest mniej ważna.

7d8266d347daa0abb8962a91ba78.jpg 91879cfe4b248472f57358812227.jpg

Edytowane przez JacekD40

Przymierz oba i weź wygodniejszy. Ja już kilka razy wybierałam kaski w internetach i parametry, kształt, kolor i inne cuda na kiju mi bardzo pasowały, a potem okazywało się, że wymarzony kask nie pasuje na moją dyńkę. Więc bierz wygodniejszy.

Prócz dopasowania warto patrzeć także na wagę - Rudy jest trochę lżejszy od Giro i pewnie, to na niego bym stawiała ale pewnie też dlatego, że Giro mi osobiście przypomina hełm, a nie kask ;)

rozważałabym jeszcze Uvex race 5 

Od niedawna użytkuję Giro Aeon (tanszy od Synthe) - bardzo lekki i przewiewny. Jestem bardzo zadowolony (jeszcze trochę walczę z dopasowaniem pasków). W sobotę przetestowałem bezpieczeństwo... głowa cała, kask pękł. Od razu zamówiłem kolejny. (Shimano Polska poinformowało mnie, iż z końcem czerwca przestają być dystrybutorem marki Giro, więc już nie zrealizują wymiany w ramach "crash replacement program" - kazali na początku lipca zwrócić się do nowego dystrybutora). 

43 minuty temu, kamilw napisał:

Jesteś pewny, że kask dobry, skoro pękł?

Pękł bo przejął na siebie energię uderzenia. Jeśli głowa cała - to znaczy, że kask sprawdził się w 100%.

• Pomógł 1