Adrian Kanecki

Amortyzator rock shox lub Manitou

Rekomendowane odpowiedzi

Adrian Kanecki

budżet mój to 1.5tys max do 1.8tys zł sterówka 1 1/8 oś 9mm koło 29  ważę 120 kg ( budowa wioślarska). Rozmyślam nad rock shox lub Manitou, a że tego tyle to nie mam pojęcia jaki dobry amortyzator wybrać w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Pyt. nr 1 do czego ten amortyzator?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adrian Kanecki

70% jazdy jest to teren trailowy oraz puszcza Bukowa gdzie są zawody dość znane 3 wieże i tam też śmigam, ostre zjazdy bywają również 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruup

Przy Twojej wadzę i ostrym terenie to bym się zastanowił poważnie nad sztywna osią 15 mm. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adrian Kanecki

To wtedy co bym potrzebował ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruup

Musiałbyś dodatkowo zmienić piastę, lub całe koło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adrian Kanecki

To wtedy sztywna oś na przód bo tył nie ma możliwości zmiany. Ale z tego co się orientuję to tył bardziej sprawa kosmetyczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruup

No na przód, przecież piszemy o zmianie amortyzatora. Na tyle bez sztywnej osi da się przeżyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adrian Kanecki

To będę musiał wymienić koło z piasta po 15mm więc jaki dobry amortyzator pod sztywna oś do 1500/1800zl 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares

Zadanie masz ułatwione bo musisz mieć prostą rurę sterową a nie taperowaną więc sam coś poszperaj. Moja propozycja to Axon RL-RC. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adrian Kanecki

tylko ciężko trafić dobry amorek pod rure sterowa 1 1\8 te lepsze modele wszystko po taper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adrian Kanecki

i mówicie że będzie lepszy od np manitou marvela,machete czy rock shoxa reba?, wole się wypytać niż tak kupić w ciemno a później coś będzie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ComaR

Ja kupiłem u Activii Aiona 29 z usługą zmiany rury sterowej. Z twoją wagą na pewno poczujesz dużą poprawę precyzji prowadzenia, sztywna oś i grube golenie robią różnicę. Tak to wygląda 0a51fb83b01f95d80fd1dced6dea158c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adrian Kanecki

nad aionem myślałem ale aktualnie brakuje go w sklepie, bo taki amor to w granicach 1650/1700 z wymiana rury ?  on ma golenie 34mm. p.s gripy jakie masz w rowerku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ComaR

Ergon gs2

Nie wiem ile aktualnie kosztuje ta usługa, ja dopłaciłem 100pln więc w Twoim budżecie się zmieściłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
16 godzin temu, Adrian Kanecki napisał:

To wtedy sztywna oś na przód bo tył nie ma możliwości zmiany.

Oczywiście, że jest możliwa zmiana. Co prawda haki przyjmą być może oś max 10mm, ale można. Nalezałoby wymienić piastę na taką pod sztywną oś i wsadzić redukcję doś 10 lub 9mm. Do tego zacisk skręcany od DT SWISS RWS lub od Novatec i sztywna oś jest ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares
6 godzin temu, Adrian Kanecki napisał:

i mówicie że będzie lepszy od np manitou marvela,machete czy rock shoxa reba?, wole się wypytać niż tak kupić w ciemno a później coś będzie nie tak.

Axon to bardzo dobry amor. W Manitacze bym w ogóle nie wchodził chyba, że gdzieś jakimś cudem upolujesz starsze wersje Minute z takimi bajerami jak tłumienie ABS+ i genialna sprężyna Mars. Reba pracuje nieco inaczej ale zawodnikiem nie jesteś to wsjo ryba. I tak jak pisałem musisz mieć sterówkę 1 1/8. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adrian Kanecki

Panowie blokada amortyzatora z suntour podejdzie pod rock shoxa? Na allegro widzę że sprzedają do 3 firm manetkę taka jak ja posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi