Skocz do zawartości

Zmieniona kolejność blatów w korbie.


JakubP

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem od znajomego rower na generalny serwis. Zauważyłem dziwną rzecz-blaty w korbie są w innej kolejności. Najpierw jest blat najmniejszy, później największy, a następnie średni (licząc od ramy do zew.). Czy to ma jakieś swoje zastosowanie? Czy błąd tego co to montował (wątpię)? Jaki tego sens? Poniżej zdjęcia (rower jeszcze nie był wyczyszczony, ale coś tam widać :P

20180923_120810.jpg 20180923_120818.jpg 20180923_120832.jpg
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, JakubP napisał:

Czy błąd tego co to montował (wątpię)?

To zdecydowanie jest układ celowy. Wadą tego układu jest mordowanie łańcucha i przedniej przerzutki podczas zmiany z najmniejszego blatu od razu na największy.

17 minut temu, JakubP napisał:

Czy to ma jakieś swoje zastosowanie?

Tak ale tylko dla tego konkretnego użytkownika.

17 minut temu, JakubP napisał:

Jaki tego sens?

Najwidoczniej przy takim układzie tarcz załatał "dziurę" w biegach przy swoim stylu jazdy. O sens i efekty takiego zabiegu musiałbyś zapytać tego konkretnego użytkownika (sam chciałbym poznać co nim kierowało).

Normalnie najmniejszy blat obsługuje 2/3 tylnych zębatek począwszy od biegu 1. Największa zaś 2/3 najmniejszych. Środkowy blat często obsługuje nawet wszystkie zębatki tylne. Najwidoczniej  użytkownik ma mocną nogę i śmiga głównie na największym blacie z przodu i obsługuje całą kasetę. Według mnie taki to mógł być powód takiego "upgrade".

Edytowane przez TwardyBlaszak
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...