Skocz do zawartości

Jakie stery ma giant glory 8 z 2008


KubeU15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie jakie ma stery giant glory 8 z 2008 i jakbyście mogli podać komplet pasujący do tej ramy. Wymieniam stery ponieważ zmieniam amor na manitou dorado expert i chciałbym się dowiedzieć jakie stery ma moja rama bo manitou ma 1 1/8”

Odnośnik do komentarza

Ja to doskonale rozumiem. Wyjmij amor i zmierz średnice sterówki obecnego amora najlepiej suwmiarką. Główka ramy jest prosta i skąd mam wiedzieć czy to 1 1/8" czy 1,5" po całej długości? Wybacz ale nikt za Ciebie po necie szukać tej informacji nie będzie. Odstawiam 1,5 " ale pewności nie mam. Jeśli tak to bez adapterów się nie obejdzie choć ja wolał bym jednak szukać amora z właściwa sterówką.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Ja to doskonale rozumiem. Wyjmij amor i zmierz średnice sterówki obecnego amora najlepiej suwmiarką. Główka ramy jest prosta i skąd mam wiedzieć czy to 1 1/8 czy 1 1/5 po całej długości? Wybacz ale nikt za Ciebie po necie szukać tej informacji nie będzie. Odstawiam 1 1/5 ale pewności nie mam. Jeśli tak to bez adapterów się nie obejdzie choć ja wolał bym jednak szukać amora z właściwa sterówką.
W punkt.
Tylko jeszcze trzeba wiedzieć co to suwmiarka... I jak jej używać... ;-)

Wysłane z mojego Neffos X1 Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, SpiderMAN napisał:

W punkt.
Tylko jeszcze trzeba wiedzieć co to suwmiarka... I jak jej używać... 😉

Wysłane z mojego Neffos X1 Max przy użyciu Tapatalka
 

To ze jestem młodszy to nie znaczy ze nie wiem co to suwmiarka.

 

48 minut temu, PrzeLuka napisał:

Ja to doskonale rozumiem. Wyjmij amor i zmierz średnice sterówki obecnego amora najlepiej suwmiarką. Główka ramy jest prosta i skąd mam wiedzieć czy to 1 1/8 czy 1 1/5 po całej długości? Wybacz ale nikt za Ciebie po necie szukać tej informacji nie będzie. Odstawiam 1 1/5 ale pewności nie mam. Jeśli tak to bez adapterów się nie obejdzie choć ja wolał bym jednak szukać amora z właściwa sterówką.

Wyszło mi takie coś, mierzyłem rurę sterową amora

4F5AC21B-7770-4857-9136-AAD6C82A8AA9.jpeg
Odnośnik do komentarza

To ze starego czy nowego amora? Mogleś poprostu zmierzyć i przeliczyc na cale. Zdjecie mi nie potrzebne. 1,5" = 3,81 cm. Dla porownania 1 1/8" = 2,85 cm. 

Dla pewności możesz jeszcze zmierzyć średnicę wewnętrzną sterów i to już jednoznacznie powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Jeśli pomiar zbliżony będzie do 2,85 cm wowczas spokojnie bez obaw możesz zakładać wskazany wyżej amor. A tak z ciekawości to stery masz zintegrowane czy połzintegrowane?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PrzeLuka napisał:

To ze starego czy nowego amora? Mogleś poprostu zmierzyć i przeliczyc na cale. Zdjecie mi nie potrzebne. 1,5" = 3,81 cm. Dla porownania 1 1/8" = 2,85 cm. 

Dla pewności możesz jeszcze zmierzyć średnicę wewnętrzną sterów i to już jednoznacznie powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Jeśli pomiar zbliżony będzie do 2,85 cm wowczas spokojnie bez obaw możesz zakładać wskazany wyżej amor. A tak z ciekawości to stery masz zintegrowane czy połzintegrowane?

a czy one się różnią i czy sie charakteryzują?

1 godzinę temu, PrzeLuka napisał:

To ze starego czy nowego amora? Mogleś poprostu zmierzyć i przeliczyc na cale. Zdjecie mi nie potrzebne. 1,5" = 3,81 cm. Dla porownania 1 1/8" = 2,85 cm. 

Dla pewności możesz jeszcze zmierzyć średnicę wewnętrzną sterów i to już jednoznacznie powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Jeśli pomiar zbliżony będzie do 2,85 cm wowczas spokojnie bez obaw możesz zakładać wskazany wyżej amor. A tak z ciekawości to stery masz zintegrowane czy połzintegrowane?

i to była średnica ze starego amora i rura jest na całej długości taka sama czyli stery bd musiał kupic 1 1/8''?

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.07.2018 o 18:09, KubeU15 napisał:

Witam pytanie jakie ma stery giant glory 8 z 2008 i jakbyście mogli podać komplet pasujący do tej ramy. Wymieniam stery ponieważ zmieniam amor na manitou dorado expert i chciałbym się dowiedzieć jakie stery ma moja rama bo manitou ma 1 1/8”

Giant we wcześniejszych latach stosował dość oryginalny i kretyński rozmiar główki sterów OverDrive2 1"1/4  1"1/2. Jak masz takie coś to masz kłopot i jest spora szansa, że tak jest. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...