Skocz do zawartości

Platformy Basecamp BC-688


Pietern

Rekomendowane odpowiedzi

Pedałki od Chińczyka kupione na jakiejś alibabowej przecenie. Cena 23,28$, ale po odjęciu przywitalnych czterech dolarów, realnie zapłaciłem 19,28$. Po przejechaniu na nich 600 kilometrów postanowiłem coś o tym produkcie skrobnąć. 

Dlaczego właśnie te? Obejrzałem kilka filmików na ruskim jutubie, pedały realnie na czterech łożyskach maszynowych, nieźle uszczelnione, nieźle wykonane, dodatkowo kusiły ładnym wyglądem. Co do ładnego wyglądu, to już się raz naciąłem na pedały Polifly, które kupiłem na naszym Allegro. Polifly na jednym łożysku i ślizgu, to nie był najlepszy pomysł, od razu złapały luz i szybko coś tam ze środka zaczęło do mnie gadać, żebym przeczyścił i nasmarował. Sobie teraz leżą w rezerwie. Są na Alibabie za jakieś 17$.

IMG_20180503_140841.thumb.jpg.183799f376a8f918a625175a01451e7b.jpg IMG_20180503_140828.thumb.jpg.6dfce1c193d7b7d479a0fdb39ae57829.jpgIMG_20180503_140824.thumb.jpg.b46c843d6a6d0808d7f0007c0361c878.jpg

BC-688 przyszły w udanej podróbce ładnego kartoniku. Ogląd osobisty potwierdził dobre wykonanie i wysoką jakość chińskiego produktu. Dobrze i ładnie wykończony kawałek aluminium, fajnie pomalowany, dobrze osadzone piny. Piny nie są agresywne, to od razu mi się to rzuciło w oczy. A później potwierdziło w nogach. But (jeżdżę w butach z miękką podeszwą) nieźle się trzyma, ale mogłoby być lepiej. Takie Polifly miały nieco agresywniejsze piny i tam noga była pewniejsza.. Nie próbowałem czy dałoby się w nie wkręcić inne piny.

Nie jeżdżę agresywnie, ale większość po nierównej nawierzchni leśnych dróżek, zdarza się w coś pedałem przydzwonić, no i syf jest straszny, po każdej jeździe rower jest czarny z żużlowego pyłu. Jak na razie nic się nie dzieje, pedały nie mają żadnego luzu, kręcą się dalej z lekkim oporem, nawet farba nie chce jakoś specjalnie z nich złazić. Jestem zadowolony, pokombinuję coś z pinami i dam następny raport po 1000 km.     

Odnośnik do komentarza

Tysiąc pięćset minęło i dalej działają bez zmian. Pedały nie dotykane, kupiłem, założyłem i jeżdżę. Jak dobiję do 2 kkm, to je rozkręcę i zobaczę co tam w środku.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...