Skocz do zawartości

Bryton310 vs iGPSPORT 50E


Papynsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forum!

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze licznika. Ostatecznie został mi wybór między tymi dwoma modelami wymienionymi w tytule - Bryton Rider 310 (http://www.brytonsport.com/#/R310)  i iGPSPORT 50E (http://global.igpsport.com/home/detail?id=24). Oba urządzenia wydają się podobne i równie ciekawe. Cena oscyluje w granicach 60-70$. Mam zamiar zamawiać z aliexpress.

 

1) Do czego ma służyć?

Głównie będzie zamontowany w szosie, ale pewnie będę go również przekładać do crossa i tutaj będę jeździł zarówno po mieście jak i lasach/polach/szutrach.

2) Czego oczekuję?

Od licznika oczekuję stabilnej i niezawodnej pracy w każdych warunkach. Chce mieć pewność, że nie będzie miał humorów i będzie działał o każdej porze dnia i nocy.

3) Ile chcę przeznaczyć na licznik?

Na razie jest to kwota około 200zł, tyle ile wychodzi za samo urządzenie bez czujników. Czujniki pewnie pojawią się z czasem. Dlatego też zależy mi żeby prędkość z gps była dokładna.

 

Z osobistych uwag, to Bryton ma u mnie plusa za to, że jest po prostu trochę mniejszym urządzeniem. Kolejnymi zaletami są też konfigurowalne ekrany i obsługa miernika mocy. Co do iGPS, to ma trochę lepszy czas pracy na baterii i wiem, że zachwala go @GBike, któremu jeszcze raz chciałbym podziękować za wszystkie pomocne odpowiedzi na temat iGPS.

 

Podobno niektóre Brytony z aliexpress miały jakieś problemy z bluetooth, ale z tego co się dowiedziałem, to chyba chodziło głównie o model 330. Może ktoś z Was ma więcej informacji na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza

A może chcesz przeznaczyć nieco więcej, i kupić coś mocno zaawansowanego? 

Moje propozycje to dwa modele iGpsport: IGS 60 oraz IGS 618, przy czym to już będzie ponad 100$, ale w zamian otrzymasz sprzęt porównywalny z Garmin

Odnośnik do komentarza

Jeżdżę szosowym rowerem przeważnie, posiadałem Brytony 310 i 530 i je dość mocno - często testowałem bez czujników i oba miały jedną wadę która je wykluczała - oba bardzo przekłamują średnią prędkość (310 Sprawdzałem z 18 miesięcy, 530 z pół roku ) zawsze Brytony pokazywały śr.prędkość 2-4 km/h mniejszą niż zegarek Polar M400, Garmin 1030, oraz tel. z aplikacją Strava czy Endomondo. Poza tym to świetne sprzęty - bateria, wyświetlacz,  proste menu - łatwa konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.11.2019 o 07:33, Szym3k napisał:

@Papynsky możesz powiedzieć dlaczego wybrałeś Brytona? Też zastanawiam się nad tymi dwoma? Dobrze się sprawuje?

@Dario ten Bryton na jakieś wady?

 

Póki co bardziej się nastawiam na IGSPORT 50 że względu na niższą ceny?

 

Oba urządzenia są podobne i bardzo dobre. Brytona wybrałem dlatego, że jest po prostu mniejszy i ma możliwość konfiguracji ekranów po swojemu.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Szym3k napisał:

Jak to działa w Brytonie?

Działa OK. Chociaż przy Brytonie 310 jej użyteczność ogranicza się do ściągnięcia treningu z licznika i wrzucenie go na Stravę/TP oraz powiadomień. W nowszych Brytonach (410, 420, 450 itp.) można dodatkowo automatycznie kalibrować wysokość, ustawiać ekrany z poziomu apki, ustawiać zegarek, zmieniać tryb pracy GPS czy włączyć/wyłączyć auto-pauzę. Ergonomia apki pozostawia trochę do życzenia, ale ogólnie nie jest źle. Używam od początku tego roku i 2x zdarzyło mi się, że apka nie widziała śladu, który dopiero skończyłem - pokazywało, że wszystkie ślady są zgrane, a ewidentnie nie były. Ale to mały problem, bo jak zrobiłem następny, nawet taki 10s, to przy synchro zaciągnął oba.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...