Skocz do zawartości

Marznący tyłek


suqub

Rekomendowane odpowiedzi

Temat poważny :D Przy moim aktualnym ubiorze marznie mi tyłek, tj:

  • długie spodnie z szelkami
  • nogawki
  • bluzka
  • bluza
  • cienka kurtka

Bluza oraz bluzka niestety podciągają mi się podczas jazdy (dodam, że jeżdżę z plecakiem). Sądziłem, że takie zakrycie tyłka pomoże w utrzymaniu ciepła jednak podnoszące się ubranie nie pomaga. Jeżdżę głównie z kadencją >90 dzięki temu przy aktualnych temperaturach czuje się dość komfortowo. Myślałem nad zakupem dodatkowej pary spodenek krótkich bez wkładki, dzięki temu będę dodatkowo chronił pośladki i liczę, że bluzka oraz bluza nie będzie się podciągać. Macie może jakieś inne fajne pomysły jak zadbać o cztery litery w tym okresie?

W tego prozaicznego powodu nie chciałbym rezygnować z jazdy rowerem w tym okresie. Liczę na ciągłą jazdę do maksymalnie -10 stopni.

Odnośnik do komentarza

Nie gadaj, że latem chodzisz ciągle w jednych spodenkach z wkładką ;) Chodziło mi raczej o zwykłe spodenki na lato - niekoniecznie rowerowe. Załóż je na wierzch i będziesz mieć odpowiedź czy idziesz w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza

@suqub spróbuj te spodenki co masz na wierzch, lub weź zwykłe bawełniane gimnastyczne, ja mam takie: https://www.decathlon.pl/spodenki-gym-do-uda-100-id_8380532.html . Dzisiaj przy 0 st.C i wietrze 5-7 m/s na dole miałem: kalesony zwane męskimi legginsami https://www.decathlon.pl/legginsy-freshwarm-new-id_8371831.html na nie spodnie zimowe z wkładką i szelkami https://www.decathlon.pl/spodnie-na-rower-100-id_8396397.html a na to wspomniane spodenki. Jeżdżę tak trzeci sezon do -8 stopni. Dla mnie większym problemem były stopy, ale póki co dobrze dobrałem skarpety: zwykłe, cienki, na to narciarskie, buty M-089L, ochraniacze neoprenowe Author Winterproof.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za tak gorący odzew :) Póki co moje poślady są chronione przez majtasy i długie spodnie na szelkach z Deca, wersja 300. Czy portki wskazane przez @hanus będą odpowiednie? Co do ochrony stóp. Aktualnie śmigam do pracy (jazda maksymalnie 15 min) w zwykłych butach i bawełnianych skarpetach. Na dłuższe wyprawy zakładam skarpety z wełny merino. Wiem, że z ochroną stóp będę musiał coś kombinować.

@Sziva niestety moja garderoba rowerowa jest skromna. Więcej zacząłem jeździć na początku 2017. Później absencja 5 miesięcy od kwietnia i w między czasie zakupy. Także całe wakacje bez roweru, stąd też mam tylko krótkie spodenki na rower z wkładką.

Edytowane przez suqub
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, suqub napisał:

 

@Sziva niestety moja garderoba rowerowa jest skromna. Więcej zacząłem jeździć na początku 2017. Później absencja 5 miesięcy od kwietnia i w między czasie zakupy. Także całe wakacje bez roweru, stąd też mam tylko krótkie spodenki na rower z wkładką.

Ale mi chodziło o zwykłą garderobę i założenie na wierzch letnich spodenek.

Odnośnik do komentarza

Poproszę żonę o zdjęcie tylko nie wiem co ona na to

Myślę, że piękniejsza cześć forum byłaby zadowolona

 

Portki przyjechały. Dzisiaj pierwsza jazda. Tyłek mi nie zmarzł Tyle, że są za duże... I zakładam na spodnie. Super się jechało. Do tego nowa termo koszulka. Bajunia. Dzięki za pomoc w kupnie.

Odnośnik do komentarza

Też ostatnio to przechodziłem . Założyłem grubsze bokserki bawełniane i to załatwiło sprawę . Znalazłem jeszcze takie bokserki z Brubecka z dodatkiem wełny marina . Podobno grzeją zimą a latem chłodzą . Jak wypróbuje to opisze co i jak. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Temat poważny  Przy moim aktualnym ubiorze marznie mi tyłek, tj:
  • długie spodnie z szelkami
  • nogawki
  • bluzka
  • bluza
  • cienka kurtka
Bluza oraz bluzka niestety podciągają mi się podczas jazdy (dodam, że jeżdżę z plecakiem). Sądziłem, że takie zakrycie tyłka pomoże w utrzymaniu ciepła jednak podnoszące się ubranie nie pomaga. Jeżdżę głównie z kadencją >90 dzięki temu przy aktualnych temperaturach czuje się dość komfortowo. Myślałem nad zakupem dodatkowej pary spodenek krótkich bez wkładki, dzięki temu będę dodatkowo chronił pośladki i liczę, że bluzka oraz bluza nie będzie się podciągać. Macie może jakieś inne fajne pomysły jak zadbać o cztery litery w tym okresie?
W tego prozaicznego powodu nie chciałbym rezygnować z jazdy rowerem w tym okresie. Liczę na ciągłą jazdę do maksymalnie -10 stopni.
Jaki masz plecak? Może zmiana plecaka?
Odnośnik do komentarza

Może to oczywista oczywistość ;) ale koleżanka mająca podobne problemy zaczęła zakładać dwie pary majtek, ta druga para była z grubszego materiału, porządnej bawełny. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...